mosavai

اختصاصی انزلی کلاب- لازم به ذکر است مهندس حسن پورقربان از گزینه های مطرح شده توسط شورای اسلامی شهر بندر انزلی برای رسیدن به کرسی شهرداری این شهر بود که با حضور  و انتخاب ایشان توسط شورای شهر املش به عنوان شهردار این شهر انتخاب و رسما از لیست کاندیدهای شهرداری بندر انزلی خارج گردید.

رزومه سنگین تر اجرایی این فرد در بین گزینه های مطرح شده باعث شده بود تا دو گزینه ی سید تقی موسویان و حسن پورقربان را از گزینه های اصلی رسیدن به این سمت قرار دهیم، اما با حذف وی باید در معادلات صورت گرفته تجدید نظر کنیم.

به نظر میرسد هر چند به ظاهر رای ائتلاف قالب در انتخابات انزلی که ۵ کرسی شورای شهر را به خود اختصاص میدهد باید منعطف به سمت سید تقی موسویان انتخاب پیشین خود به عنوان شهردار بندر انزلی باشد، اما با توجه به انتقاداتی که به عملکرد وی طی این دوران وارد شده است مطمئنا ایشان نمیتواند گزینه چندان مناسبی باشد، چون گاهی پاک کردن صورت مساله با معرفی فردی جدید میتواند فضای بیشتری را در اختیار شورای شهر انزلی قرار دهد تا با فراغ خاطر بیشتری برنامه هایشان را پیگیری کنند.

اینکه آیا اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی از این گزینه ها برنامه و راهکار و گزارشی مطالبه کرده اند که مورد بررسی قرار دهند سوالی است که پاسخی به آن نداریم. اما اگر بخواهیم تحلیلی جدید بر تصمیمات آتی شورا ارائه دهیم میتوان با نگاهی متفاوت بیان داشت که شاید حضور سید تقی موسویان در بین گزینه ها بیشتر حالت نمادین داشته و برای پر کردن لیست در دست بررسی توسط شورای شهر صورت پذیرفته شده باشد، با این نگاه میتوان مهندس مسعود موسوی را گزینه انتخابی اکثریت شورای شهر بندر انزلی دانست که حد اقل پنج الی شش رای شورای شهر انزلی را میتواند از هم اکنون در حساب  خود داشته باشد.

به نظر میرسد انتخاب شهردار جدید از چالش های جدی شورای شهر بندر انزلی باشد که پیش روی کاندیدهای شورای شهر بندر انزلی قرار دارد.
با افزایش تعداد اعضای شورای شهر و دمیده شدن روحی تازه به کالبد این شورا باید دید که آیا شورای شهر جدید انزلی با هدف تغییراتی اساسی پای به عرصه نهاده است یا قرار است این شورا مسیر گذشته خود را ادامه دهد. با این نظریه جدید بد ندیدیم کمی بیشتر شما را با مهندس سید مسعود موسوی آشنا کنیم.

  • سید مسعود موسوی کیست: 

– مـهنــدسی عــمــران ( دانـشــگاه گیـــلان)

-کـارشـنــاس ارشـد شـهرسـازی (دانشگاه شهید بهشتی تهران)

-دانشــجوی دکتـــرای شـــهـــر ســـازی -عـضــو هـیــأت مـدیــره سازمان نـظـام مهـندسـی ساختمـان گیـلان

-عضو کانون کارشنـاسان رسمی دادگستری -عضـو هیأت علمـی دانشــگاه آزاد اسـلامی

-عــضـــو مـجــمـع مـتـخـصـصـیـن ایــران

-مـدیـر عامل شرکت مهنـدسـیـن مشـاور شــارتـدبـیــر پـــژوه

سید مسعود موسوی که چندی پیش در قالب ائتلاف شهر فردا برای رسیدن به کرسی شورای شهر رشت اقدام کرد موفق نشد تا به ساختمان شورای شهر رشت راه یابد و امروز پرونده وی در کنار سه گزینه باقی مانده روی میز شورای شهر بندر انزلی است و طبق برآورد شخصی نگارنده این بار از شانس و اقبال بیشتری برای موفقیت برخوردار است.

این معادله از الگوریتم پیچیده ای برخوردار نیست، چون گزینه دندانگیر دیگری در لیست ارائه شده از سوی شورای شهر بندر انزلی وجود ندارد.

باید منتظر ماند و دید که شورای شهر بندر انزلی از چه اِلمان هایی برای انتخاب شهردار مناسب برای این شهر پیروی میکند و  از بین ۱٫ سید تقی موسویان ۲٫ سید مسعود موسوی ۳٫ رضا پورشعبان کدامیک شصتمین شهردار بندر انزلی خواهند بود.

آیا واقعا سید تقی موسویان شانس اول رسیدن به سمت شهرداری بندر انزلی است یا سید مسعود موسوی گزینه مد نظر شورای شهر انزلی است، شاید هم باید منتظر بهم خوردن همه معادلات باشیم و چه بسا اسامی جدیدی نیز به این لیست افزوده شود.  

719b8fce949e21af5d4a25a976e22a5a_1024

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

ali

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

گزینه های بهتری نبود واقعا؟؟

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

ه گزارش موج انزلی ، احمد دنیامالی امروز پس از جلسه شورای شهر برای انتخاب شهردار در جمع خبرنگاران گفت: همه ما ۳۱ نفر در مصاحبه های مختلف اشاره کردیم که بحث شورای شهر و موضوع مدیریت شهری به هیچ عنوان بحث سیاسی نیست. بنابراین از ابتدا همه دوستان سعی کردند که این را مورد ملاحظه قرار بدهند و به نظرم در انتخاب شهردار، هیچ رفتار سیاسی صورت نگرفت.

وی ادامه داد: طبیعتا این رفتار نشانگر آن است که همه دوستان به مصلحت شهر و مصالح مردم توجه ویژه دارند. ضمن اینکه ما از لحاظ مدیریتی هیچ نگرانی نسبت به هر دو فردی که به مرحله نهایی رسیده بودند، نداشتیم، زیرا هر دو از توانایی های خوبی بهره مند هستند. اما به هر حال یکی از عزیزان می توانست رای بیاورد.

دنیامالی مزیت قالیباف نسبت به محسن هاشمی را چنین توصیف کرد: تنها برجستگی که می توانیم بگوییم آقای قالیباف نسبت به آقای هاشمی دارد، تجربه هشت سال مدیریت شهری است. البته آقای هاشمی هم توانایی های خاص خود را دارد.

وی درباره شایعاتی مبنی بر اینکه به قالیباف رای داده، گفت: از کجا می دانید من به چه کسی رای داده ام در حالی که آرا مخفی است؟

دنیا مالی تصریح کرد: مگر قرار است هر کسی با لیست اصلاح طلبان به شورا آمد، به کاندیدای آنها رای بدهد؟

این عضو شورای شهر در پایان گفت: فکر می کنم شرایط استفاده از آقای هاشمی در یکی از سمت های مدیریتی زیرمجموعه شهرداری کاملا وجود دارد و ما حتما این پیشنهاد را به قالیباف می دهیم. اگر آقای هاشمی قبول مسئولیت کند که به نظرم این اتفاق می افتد، این یک افتخار بزرگ برای شورا و شهر تهران است.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

شهر ما بزرگانی مثل احمد دنیا مالی داره و متاسفانه خودمون ازشون بی بهره ایم اینقدر که باند و باند بازی و سیاسی بازی توی این شهر وجود داره و خادم واقعی ملت کمه …

پاسخ

علی

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

یک سوال پیش میاد که این اقای مهندس،شهریه بالای ۲۰۰ میلیونی تحصیل در دانشگاه ازاد واحد امارات رو از کجا تامین میکنه؟

پاسخ

جوون این شهر

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

این یعنی چی آخه ؟؟؟؟؟؟؟ یعنی انزلی یه فرد لایق و مدیر نداره که ما از شهرهای اطراف باید شهردار انتخاب کنیم ؟؟؟؟؟ اون یکی که ماله شفت بود ادب هم که ما شالا الله … این یکی هم که از رشته … یعنی این انزلی قعط الرجاله شده که ما هی از یه جا دیگه شهردار میاریم ؟؟؟؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۱۸:

قحط الرجال نشده، فراری الرجال شده وقتی نوابغ این شهر رو فراری میدیم و بهشون بازی نمیرسه معلومه که وضعیت شهر نباید بهتر از این باشه، مگه احمد دنیا مالی توی شورای شهر تهران نیست، نصف اعتبار قالی باف واسه عملکرد موفق دنیا مالی بود که تهران رو زیر و رو کرد و بزرگترین پروژه های ممکن رو به ثمر رسوند. چرا از ایشان مشاوره گرفته نمیشه جای سوال داره …

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

شهردار رشتی رو کم داشتیم؟؟؟
همین مونده بود بیاد و غازیانم علی الحساب بچسبونه به کلان …و بعداش کل انزلی رو هم صاحاب شن

پاسخ

عبدی پاسخ در تاريخ مهر ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۱۱:

اقامهدی سلام اقای پورشعبان رشتی نیستن ایشان چنین سال مدیر یکی از ادارات این شهر بوده والان یکی از مدیران استانی است فردی لایق وشایسته است

Anzali Free Zone

Shahin

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

مجید جان مشکل رشت و انزلی در سطح فوتبال هست و اگر مشکلی هم پیش میاد از این دست این بی لیاقتی مسئولین شهر ماست وگرنه اگر مسئولین رشت توی برخی مناطق پیشروی کردن بیشتر به خاطر منافع اقتصادی بالقوه شهر انزلیه که مسئولین خود ما بهش بی توجه هستن یعنی دغدغه ای ندارن برای توسعه شهر و خیالشون از رای اوردن هم راحته برای همین چنین عملکردی رو میبینی.
به نظر من بومی و غیر بومی مطرح نیست چه بسا کسانی که اسما و رسما انزلی چی بحساب میان و خیانت های اصلی رو به شهر ما روا داشتن.

پاسخ

آوا

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

امیدوارم یه شهردار درست حسابی انتخاب بشه و شهر رو از این حالت دربیاره ، ضمنا یه تحقیق بفرمایید چندین نفر از کارکنان شهرداری فردا عازم کشور آلمان دارن میشن علتش رو اطلاع رسانی کنید

پاسخ

محراب

محراب

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

برادران و خواهران عزیز خواهشا تو این رای گیری شرکت کنید:
نظرتون چیه که کلا پست نمایندگی ،شهرداری،فرمانداری،روسای تمام ادارات،و و و و کلا همه رو کنتراتی بدیم به ……. فرد خستگی ناپذیر انزلی.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۴:

:D

حسین عبدی

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

با عرض سلام بهترین گزینه اقای مهندس پورشعبان هستند چون ایشان این شهر زندگی کردهاند دوره دبیرستان را در این شهر بوده اند وچند سا ل هم مدیر یکی از ادارات این شهر بوده است مدیری لایق وشایسته می باشند در ضمن ایشان رشتی نیستند

پاسخ

فريبرز حكاك(انزليچي مقيم تهران)

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

امیدوارم کسی شهردار انزلی بشه که به دور از تمایلات سیاسی و تمرکزش روی کسترش شهری و جذب توریست و به فکر مردم باشه هرچند که همیشه فرهیختگان واقعی این شهر بنا به دلایلی ازفرصت خدمت رسانی به شهر محروم بودند و سایرین هم در خارج از کشور یا تهران و شهرهای بزرگ مشغول به فعالیت بودند در هر صورت امیدوارم کسی شهردار بشه که باسواد، تیز هوش، دارای پشتکار و آینده نگر و ازلحاظ فنی متخصص و کارامد باشه و مسائل و مقتضیات خاص انزلی رو بشناسه و در نظر بگیره خصوصا جذب توریست و مسائل فرهنگی
انشاالله

پاسخ

anzali

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

ما از خدمات ارزنده و مفید جناب اقای سید تقی موسویان ممنونیم واقعا به داد انزلی رسید و در جهت ابادانی این شهر در عرض این مدت خدمات شایانی کرد و محبوب همه مردم انزلیچی هاست . مردم انزلی خوب میدانند آنهایی که از جان و دل برای مردم خدمت میکنند تو دل مردم جا دارند منتها آقای ب…. ف. و دار و دسته هاش میترسند نکنه آقای سید تقی موسویان بیاد و کاندید نمایندگی را قبول کند ورای بیاورد این شورا نمیخواد این زمینه فراهم شود . تا زمانی که عنان شهر را اینگونه اقایان اداره میکنند وضع همین است . ولی واقعا نامردیه !!!! آقای سید تقی موسوی هم مومن همجهادگر وهم دارای پشتکار است حیف است که برود . کار شورای شهر هم همین است دیگر عورضه کار دیگر را ندارند . منافع شهر را بچاپند تا انتخابات بعدی برای نفع خوشان از کیسه خلیفه خرج کنند . خدا وکیلی اینها ارث پدری دارند که در هنگام تبلیغات از خود خرج میکنند . خدا به مردم انزلی رحم کند .

پاسخ