81172985-5711077

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب  آیین تجلیل از استاد ˈ کیوان ساکت ˈ موسیقی دان برجسته کشور به همراه بررسی آثار ش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی ، مرکز موسیقی حنانه و با مشارکت بخش فرهنگی شهرداری بندرانزلی برگزار می شود .

مسوول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی به خبرنگار ایرنا گفت : تحلیل و بررسی آثار این نوازنده و آهنگساز به نام با حضور عزت اله الوندی روزنامه نگار و کارشناس موسیقی از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روز جمعه نهم خرداد در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرانزلی اجرا می شود .

ˈ علیرضا مقصودی ˈ روز پنجشنبه اظهار کرد : این برنامه همراه با اجرای استاد کیوان ساکت و گفت و شنودی به همراه کارشناس حاضر در مورد شیوه نوازندگی تار و سه تار استاد خواهد بود .

کیوان ساکت سال ۱۳۴۰ در خانواده ای فرهنگی در شهرستان مشهد چشم به جهان گشود ، وی از کودکی با تشویق والدین به موسیقی و نقاشی پرداخت .

اولین درسهای موسیقی را از دایی خویش منوچهر زمانیان در کارگاه موسیقی کودکان و نوجوانان که در آن زمان از سوی صداو سیمای وقت به مدیریت مرتضی دلشب در مشهد تاسیس شده بود ، فرا گرفت ، کیوان ساکت در سال ۱۳۷۵ گروه وزیری را تاسیس کرد و از آن زمان تا کنون آثار زیادی را با این گروه اجرا کرده است .

او در سال ۱۳۶۹ به دعوت پرویز مشکاتیان به عنوان نوازنده و تکنواز به گروه عارف دعوت شد و حاصل این همکاری خلق آثاری نظیر افشاری مرکب ، افق مهر ، وطن من (با صدای ایرج بسطامی) ، مقام صبر با صدای علیرضا افتخاری است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *