81999171-70585245[1]

 

هیات بدمینتون انزلی در آیینی با حضور حسن متقی و علی شاه حسینی دو قهرمان ملی پوش بدمینتون کشور از آینده سازان این رشته تجلیل کرد.
در این مراسم از نیلوفر یوسف زاده ، ریحانه مولایی ، مارینا جمال پور ، ثنا حسین زاده ، کمند فلاح ،امیر حسین صداقت کیش ، امیر حسین بابازاده و مهدی رنجکش قهرمانان این رشته تقدیر به عمل آمد.
دو قهرمان بدمینتون حاضر در مراسم نیز برای دقایقی به انجام یک بازی جذاب پرداختند که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
علی شاه حسینی از قهرمانان بدمینتون کشور با ۲۵ سال سابقه فعالیت در این رشته و ۱۵ سال سابقه مربیگری در حاشیه مراسم مردم را به انجام گنجاندن ورزش در برنامه روزانه شان تشویق کرد .
وی که عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی است افزود : برای قهرمانی در این رشته نیاز به حداقل یکهزار و ۵۰۰ ساعت تمرین در سال است .
وی با بیان این که برای پیشرفت بدمینتون نیاز به تغییر دیدگاه داریم افزود: وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک باید به این رشته ورزشی جذاب توجه بیشتری داشته باشند.
وی مقام سوم غرب آسیا دو نفره سال ۷۶ ، اول یک نفره دو نفره بحرین سال ۲۰۰۲، اول و دوم غرب آسیا سال ۸۶ ، قهرمانی آسیا سال ۸۹ در معیت تیم ایران ،سه دوره کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۰۶ ، ۲۰۰۹ ، ۲۰۱۰ و ۲۰۰۹ قهرمان مسابقات پنج هزار دلاری کنیا، اوگاندا، بحرین آفریقای جنوبی ،۲۰۱۱ نایب قهرمان زیمبابوه را در کارنامه اش دارد.
حسین متقی ورزشکار گیلانی عضو تیم ملی بدمینتون که متولد ۶۷ صومعه سرا است نیز در حاشیه مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : از هشت سالگی بدمینتون را شروع کرده و ۱۳ سال است که عضو تیم ملی هستم و در همه رده های سنی مقام اول تا سوم را کسب کرده ام .
وی که کارشناس تربیت بدنی است و اکنون به مربیگری مشغول است عنوان سوم غرب آسیا و اول مسابقات بین المللی کنیا را دارا است .
برگزار کنندگان مسابقه همچنین از صادق کرباسی مربی تیم ملی بدمینتون جمهوری اسلامی ایران برای اجازه خروج متقی از اردو و شرکت در این مراسم ابراز قدردانی کردند .
امید رفیع نیا مسئول هیات بدمینتون انزلی یادآور شد: سابقه فعالیت هیات بدمینتون این شهرستان ۱۲ سال است و ۷۰ عضو زن و مرد دارد.
رییس اداره ورزش و جوانان انزلی نیز در این مراسم همگانی کردن ورزش و برنامه محوری را از اولویت های کاری خود عنوان کرد.
حمید قهرمانی اظهار کرد: برای شناساندن ورزش ها و زمینه سازی تقویت ورزشهای پایه از هیچ کوشش فروگذار نخواهیم کرد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *