82064352-70705311[1]

 

آیین تجلیل از معلمان مدارس استثنایی گیلان، امروز (شنبه) با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این مراسم در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی گفت: هزینه متوسط سالیانه هر دانش آموز بالغ بر ۳۰میلیون ریال و درحوزه دانش آموزان استثنایی این رقم ۱۲۰میلیون ریال است.
مهدی حاجتی خاطرنشان کرد: تقبل رقم چهار برابری هزینه دانش آموزان استثنایی نسبت به دانش آموزان عادی، بیانگر توجه ویژه دولت نسبت به این دانش آموزان است.
وی اظهار کرد: امیدواریم دولت درخصوص دانش آموزان تیزهوشان نیز نگاه ویژه ای اعمال کند.
در این مراسم از مقام شامخ معلمان استثنایی گیلان و از ۱۱معلم نمونه و ۱۰نفر از معلمان بازنشسته این حوزه با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
همچنین یاد و خاطره مرحومه فرزانه شمس افضلی، مرحومه معزز امربر و مرحوم اسماعیل رضایی با تقدیر از خانواده آنها گرامی داشته شد.
مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش در این مراسم از مدیرکل اموزش و پرورش گیلان به دلیل کسب رتبه پنج استانی در حوزه دانش آموزان استثنایی کشور تجلیل کرد.
همچنین در این مراسم از رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به پاس تحقق طرح خدمات حمایتی درمانی دانش آموزان استثنایی و تلفیقی توسط مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.
گیلان افزون بر ۳۷۰ هزار نفر دانش آموز دارد که از این تعداد، حدود دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز استثنایی هستند.
آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان دارای حدود ۴۰ مدرسه استثنایی و ۲۰ مرکز اختلالات یادگیری است. آسیب دیدگان ذهنی، شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، رفتاری – هیجانی، چند معلولیتی و مشکلات ویژه یادگیری از گروه های دانش آموزی تحت پوشش هستند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *