talab

معاون برنامه‌ریزی استاندار گیلان گفت: تجربیات ژاپن در رفع بحران آلودگی تالاب انزلی موثر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، محمدحسین اصغریان صبح امروز در جلسه هماهنگی اجرای فاز دوم مدیریت تالاب انزلی گفت: اجرایی شدن روش‌هایی که در دیگر کشورها از جمله ژاپن برای احیای تالاب‌هایشان اجرا شده است، می‌تواند در رفع بحران آلودگی تالاب انزلی بسیار موثر عمل کند.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از فرصت ایجاد شده توسط آژانس همکاری‌های بین‌المللی جایکا ژاپن برای نجات تالاب انزلی افزود: اقدام دولت ژاپن برای در اختیار قرار دادن دانش، تجربه، منابع و سرمایه‌گذاری برای نجات محیط زیست در دیگر کشورها مهم و شایسته است.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی اطلاعات مرتبط با تالاب انزلی را در اختیار این آژانس قرار دهند.

اصغریان از ابلاغ این دستور تا چند روز آینده به دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ خبر داد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان برای به نتیجه رسیدن پروژه مدیریت تالاب انزلی در مدت زمان پیش‌بینی شده باید همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: آلودگی این تالاب خسارت‌های جبران‌ناپذیری زیادی را برای استان و کشور به همراه داشته و این انتظار وجود دارد تا با همکاری دستگاه‌هایی اجرایی تلاش‌های انجام گرفته در سال‌های اخیر به نتیجه برسد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار گیلان مشکلات زیست محیطی را از اساسی‌ترین مشکلات استان عنوان کرد و گفت: رفع این آلودگی‌ها به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم ما محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت تالاب انزلی را به دلیل وجود حجم بالای رسوبات بحرانی است، ادامه داد: نجات تالاب از این وضعیت بحرانی نیازمند شتاب بیشتر در اجرای برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *