farmandar

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعادتمند داوودی اظهار کرد: بر اساس مصوبه ابلاغی مورخ هشتم خردادماه سال ۱۳۹۲ بحث تجارت چمدانی که قبلا در یکی دو منطقه آزاد کشور اجرا شده بود در مناطق آزاد انزلی ، ماکو ، اروند و ارس نیز مجاز شد.

وی یادآور شد: اولین جلسه با شرکت مسئولان استان و منطقه آزاد انزلی نیز روز گذشته با دعوت استاندار گیلان برگزار شد. داوودی خاطرنشان کرد : مقرر شد حداکثر تا ماه آینده مقدمات کار و اجرای مصوبه دولت در منطقه آزاد انزلی انجام شود . فرماندار انزلی تصریح کرد : بر اساس قانون تجارت چمدانی هر فردی که وارد منطقه آزاد انزلی شود، می تواند برای یک بار در سال بدون پرداخت عوارض گمرکی تا ۸۰ دلار خرید کند . به گفته داوودی؛ شرایط برای کسانی که در محدوده منطقه آزاد زندگی می کنند متفاوت است که متعاقبا اعلام می شود.
داوودی تاکید کرد: با تصویب مجوز تجارت چمدانی قطعا صنعت هتلداری و گردشگری ما توسعه و ارتقاء یافته و موجب اشتغالزایی و رونق اقتصاد و آبادانی بیشتر شهرستان انزلی ، منطقه و استان گیلان خواهد شد.

*تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد

فرماندار انزلی با اشاره به اجرایی شدن پلاک گذاری خودروهای خارجی در منطقه آزاد و امکان استفاده از آن تا شعاع ۵۰ کیلومتری تصریح کرد : در پی این هستیم که امکان تردد خودرو را به کل استان تعمیم دهیم .

وی یادآور شد: با توجه به بالا بودن قیمت خودروهای خارجی وارداتی در صدد هستیم که مجوز ورود خودروهای کارکرده سالم و ارزان قیمت را گرفته و از آن برای عموم مردم و همچنین در بخش ناوگان عمومی استفاده کنیم . داوودی تصریح کرد : استانداری گیلان ، فرمانداری انزلی و دستگاه های مرتبط پی گیری های لازم در این زمینه را انجام داده و قول هایی نیز در این خصوص از سوی مسوولان داده شده است .

*واگذاری قطعی شهرک صنعتی حسن رود به منطقه آزاد انزلی

وی در ادامه اظهار کرد : مدیریت شهرک صنعتی حسن رود نیز به منطقه آزاد انزلی واگذار می شود که این بشارتی برای واحدهای تولیدی است . داوودی تصریح کرد : در این زمینه مسوولان شهرستان ، سازمان منطقه آزاد انزلی ، صاحبان صنایع واقع در شهرک و نیز شرکت شهرک های صنعتی استان موافق هستند و قرار است ظرف دو هفته آینده جلسه ای در این خصوص تشکیل و تصمیم نهایی اتخاذ شود . فرماندار انزلی در خاتمه گفت : با توجه به دیدگاه های امروز مسوولان در جلسه استانداری به زودی این امر نیز محقق خواهد شد و این تحولی در بخش تولید در شهرک صنعتی خواهد بود. اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی در مردادماه سال ۱۳۸۳ به تایید هیات دولت رسید و نقشه محدوده آن در خردادماه ۱۳۸۴ ابلاغ شد.

این منطقه شامل محدوده ای از شهرستان انزلی به مساحت تقریبی سه هزار و ۲۰۰ هکتار خشکی و تا عمق دو کیلومتر از آب های ساحلی محدوده است. محدوده منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی ( به غیر از محدوده بندری ) از غرب به اراضی نیروی دریایی و محدوده روستای طالب آباد و از سوی شرق به روستای چپرپرد پایین منتهی می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Abay

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

چرا مطلبتونو راجع به تخلفات انتخاباتو برداشتید ؟ واقعا که از انزلی کلاب انتظار نداشتم :struggle: :no: :no:

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۲ خرداد ۱۳۹۲

متاسفانه مطلب توسط سایت اصلی به هر دلیلی حذف گردید و وقتی منبع اقدام به حذف مطلب کرده ما نیز قادر به درج آن نبودیم.

پاسخ