تغییر کاربری زمینهای کشاورزی3

مدیر جهاد کشاورزی انزلی گفت: تغییر کاربری در انزلی کاهش می یابد.

وحید مهدوی، با اشاره به اینکه خرید توافقی برنج در انزلی همانند سایر شهرستانهای گیلان در حال انجام است، گفت: تاکنون ۳۰ تن برنج با قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی اضافه کرد: اجرای این طرح موجب به حاشیه رفتن دلالان برنج شد و علاوه بر این از تضرر کشاورزان نیز جلوگیری کرد.

مهدوی تصریح کرد: شهرستان انزلی ۵ هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد و جلوگیری از تغییر کاربری حتی یک وجب از شالیزارها از اولویت های کاری جهاد کشاورزی انزلی است.

مدیر کشاورزی انزلی ادامه داد: به همین منظور جلسه ای با دادستان شهرستان انزلی و دهیاران روستاهای انزلی گذاشته شد تا از تغییر کاربری هرگونه اراضی ارزشمند کشاورزی جلوگیری شود.

رویای شیرین ویلاسازی در انزلی به کابوسی وحشتناک برای ویلاسازان تبدیل شده است

مدیر جهاد کشاورزی انزلی با بیان اینکه انزلی شهرستانی گردشگرپذیر و زیباست و مورد خوشایند ویلاسازی برای خوش نشینان، خاطرنشان کرد: شالیزارها به جهت تامین امنیت غذایی برای نسل امروز و نسل های آینده هستند و نباید حتی یک وجب از شالیزاری به ویلاسازی اختصاص یابد.

وی گفت: متخلفین تغییر کاربری را شناسایی کرده ایم و جزء اولین شهرستانهایی هستیم که تخریب ویلاها را انجام می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با نظارت های مستمر رویای شیرین ویلاسازی در اراضی ارزشمند انزلی به کابوسی وحشتناک برای ویلاسازان تبدیل شده است.

همکاری کشاورزان با آمارگیران سرشماری عمومی کشاورزی انزلی خوب است

مدیر جهاد کشاورزی انزلی در ادامه با اشاره به اجرای سرشماری عمومی کشاورزی در انزلی، گفت: آمارگیران در انزلی آمارگیری را از جفرود پایین، حسن رود لیجارکی، کپورچال، تربه بر و آبکنار شروع کرده اند و همکاری کشاورزان بسیار خوب است.

وی تصریح کرد: آمارگیران با تبلت و لباس فرم به سراغ روستاییان می روند.

مهدوی تصریح کرد: نتایج سرشماری راه روشنی برای برنامه ریزی بخش کشاورزی ترسیم خواهد کرد و برای اقتصاد این بخش جهش خوبی ایجاد خواهد شد./ منبع: خبرگزاری ایسنا

640px-Kados_maklawan_17

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۹ مهر ۱۳۹۳

عالیه به هیچ عنوان نباید تغییر کاربری بدن تو همه شهرستان از آبکنار تا جفرود.
کافیه از شهرستان انزلی خارج بشید تا حالتون بهم بخوره از انتهای جفرود انزلی و بعد از چپرپرد حال آدم از این همه بنگاه املاک و ویلاهای زشت و کوچیک کنار هم و بنر ها و تابلوهای تبلیغاتی بهم میخوره و مالکان این زمین ها و ویلاها در بهترین شرایط مال شهر های گیلان خصوصاً رشت و در بدترین شرایط تهرانی و کرجی هستند که هیچ سنخیت و همزیستی با فرهنگ بومی ندارن.با اینکه شهرک سازی تو انزلی باب نشده ولی متاسفانه غریبه ها از ارزونی خانه های روستایی سواستفاده کرده و به عنوان ویلای شمال خریداری میکنند.
در داخل شهر انزلی هم در نزدیکی خیابون شریعتی غازیان اپارتمان هایی ساخته شده که با توجه به شیکی و خیابون های جدید الاحداث عریض ولی خود بنگاه دار ها به دلیل اینکه این اپارتمان هارو اکثراً تهرانیا خریدن زندگیتو اون راسته رو به انزلیچیا توصیه نمیکنن.
با شناختی که از اقای ایران عقیده دارم امیدوارم این ضعف خصوصاً شهرداری انزلی رو قوه قضاییه پوشش بده و علاوه بر عدم اجازه تغییر کاربری با ساخت و سازهای حاشیه ای بدون مجوز در زمین های تالابی و کشاورزی اطاف تالاب مبارزه و برخورد جدی کنه

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۹ مهر ۱۳۹۳

عالی ،مگه انزلی چقدر اراضی داره که همونم از دستمون بره.

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۹ مهر ۱۳۹۳

:yes: :yes: :yes:

پاسخ