82213479-70985710[1]

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت : تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش با سازماندهی و ساماندهی نیروهای انسانی متخصص و مجرب شکل می گیرد .
مهدی حاجتی روز پنجشنبه در گردهمایی اعضای شورای پروژه مهر سال ۹۵ مناطق و شهرستانهای گیلان در انزلی اظهار کرد : در ساماندهی نیروی انسانی باید با استفاده صحیح از دبیران و مدیران مشکلات مدارس مرتفع شود.
وی با اشاره به آسیب پذیر بودن حوزه ساماندهی نیروی انسانی اظهار کرد: با وجود اینکه در مدارس خاص باید قوی ترین و بهترین مدیران و معلمان بکار گرفته شوند اما متاسفانه این مدارس به مدارس سفارشی نورچشمی ها تبدیل شده اند.
حاجتی با بیان اینکه انتخاب معلمان و مدیران در این مدارس باید بر اساس نظر تیم کارشناسی آموزش و پرورش و بر اساس سابقه و تخصص کاری باشد افزود: ما مسئول آموزش فرزندان این سرزمین هستیم و در صورت عدم بکارگیری بهترین و مجرب ترین معلمان در مدارس استعدادهای درخشان ، در آزمونهای کنکور و جشنواره ها متضرر شده و درآن صورت مسئولان هربخش باید جوابگو باشند.
وی با تاکید بر ضرورت همت و تلاش مضاعف مسئولان آموزش و پرورش مناطق در پروژه مهر و بازگشایی مدارس متذکر شد: نقطه عطف تهعدات شغلی و سازمانی و تمکین از رییس اداره در پروژه مهر است و براساس آن باید علاوه بر استفاده از همه ظرفیتها، عملکرد ها و دستاوردهای هرمنطقه و مدرسه مهم تلقی شود.
حاجتی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش جز درخصوص منابع مالی محدودیتی دربقیه موارد ندارد افزود:براساس آمارو گزارشهای وزارت آموزش و پرورش و همچنین نظر سنجی این وزارتخانه آموزش و پرورش گیلان بعنوان آموزش و پرورش زنده و فعال معرفی شده است.
وی به کسب رتبه برتر گیلان در کنکور، جشنواره ها ، امور پرورشی ، برنامه ریزی و بزرگداشت مقام معلم اشاره و تصریح کرد: افزایش کارایی و اثر بخشی و استفاده درست از نیروی انسانی از اهداف اصلی پروژه مهر بوده و در صورت استفاده درست از منابع موجود، این پروژه قطعا اثر بخشی درستی خواهد داشت .
حاجتی ، اعضاء شورای پروژه مهر را چکیده ای از بهترین های مجموعه ۳۰ هزار معلم استان گیلان دانست و تاکیدکرد: آموزش و پرورش با سایر دستگاه ها تفاوت بسیاری درهمه حوزه ها دارد.
وی با تاکید براینکه هرخدمتی درآموزش و پرورش دارای حساسیت است گفت:باید همه تصمیم گیری ها به مدرسه ختم شده و در صورتی کار مسئولانه و توام با وظیفه شناسی شکل می گیرد که دغدغه دلسوزی برای دانش آموزان و مدارس وجود داشته باشد.
حاجتی تاکید کرد: در صورتی یک سیستم آموزشی متحول می شود که علاوه بر حاکمیت سیستم مدیریت در آن ، انتصاب ها و انتخاب ها براساس شایستگی و شایسته گزینی صورت گیرد .
وی کمیته پروژه مهر را نمادی از مدیریت برای ساماندهی و تصمیم سازی درحوزه آموزش و پرورش برشمرد و خاطرنشان کرد:ریشه کنی بی سوادی از مهمترین دغدعه های امسال آموزش و پرورش است.
مدیرکل آموزش و پرورش با تاکید برتسریع در امر توزیع کتابهای درسی و لزوم تشویق خانواده ها و دانش آموزان به خرید کیف و نوشت افزار ایرانی افزود:با توجه به تاکیدات ریاست محترم جمهور باید از ظرفیت اولیاء دانش آموزان به بهترین شکلی درمدارس استفاده شود.
حاجتی یادآور شد:با توجه به تغییر ۱۴۰عنوان کتاب باید دوره های ضمن خدمت برای معلمان اجرا شده و معلمان نیز موظف به شرکت و حضور دراین کلاسها هستند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *