81620653-6474419

رییس دادگستری شهرستان ساحلی انزلی بر ضرورت برخورد قاطع با ناامنی ، قاچاق، مفاسد و متعدیان به حقوق بیت المال تاکید کرد.
سید ابراهیم سیدی روز یکشنبه در آیین معارفه خود که با حضور رییس کل دادگستری گیلان برگزار شد، اظهار کرد : دستگاه قضا مستقل است اما استقلال به معنای عدم تعامل نیست و امنیت ، توسعه و آبادانی در سایه تعامل و همدلی همه اعضای حاکمیت در چهارچوب قانون تحقق می یابد .

وی کاهش آسیب های اجتماعی ، کاهش اطاله دادرسی و افزایش صلح و سازش و سلامت و نظم در کار را از اولویت ها و برنامه های مورد پی گیری خود عنوان کرد.


*مختومه کردن بیش از۳۰ هزار پرونده

رییس سابق دادگستری انزلی که به مسوولیت معاونت قضایی دادگستری گیلان ارتقاء یافته نیز در این مراسم رسیدگی و مختومه نمودن ۳۰ هزار و ۱۸۳ پرونده حقوقی و جزایی را از اقدامات خود در مدت مسئولیتش از ابتدای مهرماه سال ۹۰ تا پایان اردیبهشت امسال عنوان کرد.

عسکر میرزایی مقدم اظهار کرد : شهرستان انزلی به دلیل موقعیت خاص تجاری گردشگری دریایی با دعاوی مهم بازرگانی ، بین المللی و دریایی مواجه و نیازمند قضات مجرب است .

وی با تاکید بر اهمیت امر قضا و بهره مندی دادگستری انزلی از ۱۴ قاضی ، کمبود نیرو برای قضاوت را از چالش های این اداره بیان کرد.

*ریشه تخلفات شناسایی شود

امام جمعه انزلی نیز در این مراسم گفت : با عنایت به مسائل شهرستان و اصل وظیفه دستگاه قضایی در رسیدگی به دعاوی ، پرونده ها و جرایم و تخلفات باید ریشه ها را پیدا کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین اظهار کرد: جرایم ، تخلفات و فساد را باید از منشأ بخشکانیم تا نتیجه محسوس شود.

وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه اقدامات خوبی برای مبارزه با زمین خواری ، تصرف اراضی ملی ، ساحل و تالاب صورت گرفته که امیدواریم همچنان ادامه یابد.

حجت الاسلام شمس الدین تصریح کرد : امکان دارد در مقابل این تلاش ها جوسازی ها، فشارها و مقاومت هایی صورت بگیرد که باید در مقابل آنها ایستاد.

وی خاطرنشان کرد : علاوه بر انجام امور جاری محاکم ، دادرسی ها و حل و فصل دعاوی بر حسب قانون، یک بخش کار دستگاه قضایی نظارت بر عملکرد سایر قوا و امور آنها است .

وی با تاکید بر این که اجرای عدالت تنها منحصر به مردم نیست بلکه عدالت در سیستم اجرایی کشور نیز باید پی گیری و انجام شود، افزود : لذا جایگاه و سیستم قضایی بسیار مهم است .

امام جمعه انزلی در خاتمه متذکر شد: تحقق عدالت تنها توسط یک دستگاه امکان پذیر نیست بلکه یک منظومه متشکل از دستگاه های مختلف است که سر رشته به دست قوه قضاییه قرار دارد.

*با اتحاد و همدلی جلوی تخلفات را می گیریم

فرماندار انزلی نیز در این مراسم گفت : این شهرستان شرایط و مشکلات خاص خود را دارد و تصرف منابع ملی و ساحل دریا را به عینه شاهد هستیم .

عبدالصمد صفرنژاد اظهار کرد : با وفاق و همدلی بین همه دستگاه های شهرستان، حرکت های خوبی را برای جلوگیری از تخلفات و رفع تصرف از منابع و اراضی ملی آغاز کرده ایم .

وی با بیان این که قطعا اهرم های فشار در کار وجود دارد که نمی گذارد کار آنگونه که باید شکل بگیرد متذکر شد: با اتحاد و همدلی موانع را برطرف و برای توسعه همه جانبه شهرستان تلاش می کنیم .

در خاتمه این مراسم از زحمات عسکر میرزایی مقدم که به معاونت قضایی دادگستری گیلان منصوب شده، قدردانی و سید ابراهیم سیدی بعنوان رییس جدید دادگستری انزلی معرفی شد.

شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر از مراکز مهم گردشگری و تجاری استان گیلان و شمال کشور محسوب می شود.

81620653-6474423

81620653-6474422

81620653-6474421

81620653-6474420
منبع : ایرنا انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *