82119605-70809256[1]

 

دادستان جدید انزلی در آیین معارفه اش برخورد با تخلفات اداری را از اولیتهای کاری خود عنوان کرد .
حسن آهنگری در این مراسم اظهار کرد : اگر مسئولان و کارکنان سالم و قانون مدار نباشند توقع انجام صحیح امور از کارکنان پایین دست محال است .
وی متذکر شد : پیشگیری از وقوع جرم و ایجاد امنیت قانون مداری و همکاری عموم مردم را می طلبد.
آهنگری با اشاره به موقعیت حساس و مهم شهرستان گردشگری انزلی خاطرنشان کرد : وظیفه دادگستری تامین امنیت روانی براساس همکاری ادارات و کمک به همدیگر است .
وی افزود: برای دادستان بیش از ۱۰۰ وظیفه تعیین شده که یکی از آنها ایجاد تعامل است .
****
پایین بودن آمار جرایم خشن در گیلان
معاون رییس کل دادگستری گیلان نیز در این مراسم گفت : خوشبختانه امنیت خوبی در گیلان وجود دارد و جرایم خشن در استان کمتر است.
مجید الهیان اظهار کرد : دادسرای عمومی و انقلاب درهر شهرستان وظیفه سنگینی بر دوش دارد.
وی با اشاره به این که پاسخگو بودن مسئولان موجب کاهش آسیهای اجتماعی است خاطرنشان کرد :دادستان انزلی در مدت مسئولیت شان همواره پای کار و در جریان همه امور بودند و همیشه در اتاقشان باز بود .
وی افزود: حسن آهنگری دادستان جدید نیز دارای سوابق طولانی و خدمات صادقانه و بسیار با تجربه و فعال است .
الهیان با بیان این که بهبود وضعیت معیشت مردم در سایه امنیت امکان پذیر است خاطرنشان کرد : همه هدف ما این است که این شهر مهم از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار شود .
* مقابله با زیاده خواهی و تجاوز به حقوق مردم
دادستان سابق انزلی نیز در این مراسم گفت: برخی هجمه هایی که به دستگاه های قضایی وارد می شود نشاندهنده عملکرد مثبت این دستگاه و مقابله آن با زیاده خواهی ها و تجاوز به حقوق مردم بوده است.
حجت الاسلام محمد صادق ایران عقیده اظهار کرد : دستگاه قضایی باید به گونه ای عمل کند که فرد مظلوم یقین بداند دستگاه قضایی دربرابر متعدی می ایستد.
وی افزود: خدمت در این نظام به مانند امانتی است که باید در مسیر احیای ارزشهای اسلامی حرکت کند و اگر خدمت درمسیر مطامع دنیوی باشد وبال گردن مسئول می شود.
حجت الاسلام ایران عقیده یادآور شد: در انزلی با وجود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت ساکن و بالغ بر شش میلیون جمعیت شناور ۳۰۰ پرونده در دادگستری داریم و در کلانتری ها هم حدود ۵۰ پرونده باقی مانده و مابقی به دستگاه قضایی ارجاع شده است.
دادستان سابق انزلی با بیان این که تامین امنیت روانی و قضایی در شهرستان انزلی ملموس است متذکر شد: دستگاه قضایی بدون ملاحظه در برابر تعدی کنندگان ایستاده است .
وی یادآور شد: معضلاتی دراین شهرستان به سرانجام رسید که سالها بود حل نمی شد مانند باز کردن مسیر ورودی جهت افتتاح پل ولایت ۲ .
وی افزود : ما فقط با دستگاه های شهرستان تعامل داشتیم و این تعامل با تبانی همراه نبود بلکه درکنار انجام وظایف قضایی به گونه ای رفتار شد که شهرستان هم آسیب نبیند .
شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر با افزون بر ۱۴۰ هزار نفر جمعیت از مراکز مهم گردشگری شمال کشور محسوب می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *