ccc keyhan hashemnia

استاندار گیلان طی بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.

به گزارش موج انزلی بر اساس خبر های منتشر شده  ، استاندار گیلان طی بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.

حال فارغ از تمامی اشکالاتی که از ابتدا بر این طرح وارد بود و هست و هیچ پاسخ  قانع کننده ای هم تاکنون به آنها داده نشده ، باید از استاندار محترم  و دیگر افرادی که این طرح را تصویب نموده اند (شورای شهر خدمت گزار و شهردار خوب و متعهد) بپرسیم که آیا به این سوالات در ذهن خود پاسخ داده اند که اینگونه از دروازه ماهی دفاع می نمایند؟

– چه کسی گفته است که ماهی نماد و ویژگی دریایی بودن یک شهر است  ؟ آیا کشتی و قایق و حتی صیادان زحمتکش نماد دریایی انزلی نمی باشند؟

– به فرض، نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی انزلی باشد ،آیا  انزلی تنها به ویژگی دریایی آن شناخته می شود ؟

– تالاب بین المللی انزلی با گلهای نیلوفر زیبا که در دنیا شناخته شده است یک نماد مناسب می باشد یا تنها چند ماهی که هیچ حس زیبایی و لطافتی را از سوی مردم انزلی به نمایش نمی گزارد.

– سابقه ورزشی انزلی و قهرمانان آن که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله) نیز قرار گرفته آیا نمی تواند برای انزلی نماد باشد و تنها باید به ویژگی دریایی بودن آن توجه نماییم.؟

– آیا نماد قرآن که ریشه در فرهنگ و اعتقادات ملی ،مذهبی ایرانیان دارد و یا شهیدان بزرگوار انزلی ، هیچکدام  شایسته نماد بودن برای شهر انزلی را ندارند؟

و مواردی دیگر از این دست همچون بندر ،گمرک،وحتی مناره انزلی …

در کل به نظر می رسد که اجرای این طرح بیشتر به مسائلی غیر از مسائل کارشناسی شده و در پیش بودن انتخابات برمی گردد زیرا زمانی که بسیاری از معایب این طرح از سوی مردم  اعلام گردید هنوز در مرحله طراحی قرار داشت و امکان تغییر در طرح میسر بود اما در این شرایط  بی پولی (به گفته شهرداری) باز هم تصمیم به ادامه کار با هزینه ۴۰۰ میلیونی (به گفته شورای شهر ) گرفته شد.

 

*شهرهای گیلان نیاز به نمادهایی متناسب با ویژگی های هر شهر دارند

 کیهان هاشم نیاعصر روز پنجشنبه در بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد : بندرانزلی و چند شهر دیگر استان بعنوان شهرهای الگویی از نظر فعالیت شهرداری در زمینه عمران و زیباسازی شهری بشمار می روند و باید الگویی برای سایر شهرداری های استان باشد.

هاشم نیا یاداور شد : حدود ۱۰ ماه پیش شهر انزلی با آبگرفتگی های وسیعی مواجه بود که با اعتبارات شهرداری و ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری ، پروژه های اساسی برای رفع این معضل اجرا شد.

وی تاکید کرد : بندرانزلی به دلیل داشتن شهردار خوب ، متعهد و پرتلاش و هماهنگی بین شورا و شهرداری از موفق ترین شهرداری های گیلان است .

استاندار گیلان در این بازدید از یادمان شهدای در دست ساخت انزلی ، لوله گذاری و کانال های احداثی جمع آوری آب های سطحی ، خیابان ها و بوستان های محله ای جدیدالاحداث در غازیان ، پارک جنگلی در حال آماده سازی ، نماد دروازه ماهی در دست ساخت ، جایگاه سوخت سی ان جی شهرداری ، خیابان های در دست ساخت در انزلی دیدن کرد.(ایرنا)

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

نقد بسیار بجا و خوبی بود از سایت موج انزلی

پاسخ

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

با تشکر از سایت خبری ـ تحلیلی موج انزلی ، خیلی خوب و عالی بود

پاسخ

elnaz

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

من برای خودم به عنوان یک دانشجوی معماری متاسفم… از شما تقاضا دارم جلوی ساخت نماد را بگیرید. نه تنها هیچ نشانه ای از هویت مردم شهر من ندارد بلکه مرا به یاد شهربازی یا پارک آبی می اندازد. اگر در انزلی بودم حتما به شهردار مراجعه میکردم…

پاسخ

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

این جمله باید اصلاح شود (موفق ترین شهرداری های گیلان است .)
شهرداری حتی به ساختمان خودش رسیدگی نکرده
واگذاری زمین به صورت رایگان به تعاونی مسکن شهرداری چی؟
این زمین متعلق به تمام مردم انزلی هست
شورای شهر لطفا جواب دهید

پاسخ

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

هرچه گفتیم اثر نکرد خصوصا در مورد مکانش

باشد تا آیندگان نگویند که چرا نگفتید .

پاسخ

guilak

گیلک

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

مهم این است که بی تفاوت نباشیم میلاد عزیز.ایکاش بعضی از مسئولان شجاعت پذیرفتن اشتباهات خود و منش والای انتقاد پذیری را داشتند و به سخنان منتقدان و پیشنهاد دهندگان با تواضع و سعه صدر گوش فرا میدادند.و خود را عقل کل نمی دانستند.

پاسخ