DSC_0568

گری لوئیس عصر امروز در حاشیه بازدید از تالاب انزلی، هدف از این بازدید را بررسی وضعیت آن عنوان کرد.

وی با بیان اینکه به درستی در ایران به دریاچه ارومیه توجه خاصی وجود دارد، اظهار کرد: تالاب‌هایی مانند هامون و انزلی نیز نیازمند توجه خاصی هستند.

هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران با اشاره به اینکه روز گذشته از محل مرکز کنوانسیون در رامسر بازدید شده است، افزود: به‌زودی مرکز کنوانسیون رامسر در این شهر افتتاح می‌شود.

وی تالاب انزلی را قلب تپنده ایران خواند و خاطرنشان کرد: تالاب انزلی محل تکثیر ماهیانی است که به دریا می‌روند و تمام مسئولان محلی و استانی باید برای حفاظت از این تالاب تلاش کنند.

لوئیس یادآور شد: توسط بخش‌خصوصی و دولتی سدهای زیادی در ایران ساخته می‌شود که باید مدیریت شوند تا موجب کاهش آب تالاب نشوند و از رسوبات جلوگیری کنند.

وی از برگزاری جشن تالاب‌ها دوشنبه هفته آینده در تالاب هامون خبر داد.

امروز تعدادی از خبرنگاران کشوری و استانی به مناسبت فرا رسیدن ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب‌ها با شعار «تالاب‌ها برای آینده ما، همراه شوید» به همراه احمد کیخا معاون محیط زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از تالاب بین‌المللی انزلی بازدید کردند.
منبع: فارس-انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۷ بهمن ۱۳۹۳

از اظهارات آقای گری لوئیس معلوم است که چندان اشراف و اطلاعاتی از جغرافیای کشور ما ندارند.اما از ایشان بخاطر بیان حقایقی در مورد تالاب انزلی و دعوت مسئولان به همت و تلاش جهت احیای تالاب باید تشکر و قدردانی نمود.

پاسخ

majid

majid

۷ بهمن ۱۳۹۳

راه نجات مرداب ساده است
۱-نصب رسوبگیر ومستقر نمودن اکیپ و ماشین الات رسوب گیری دایمی در ابتدای رودهای ورودی تالاب
۲-تامین ماشین الات لازم شامل بیل مکانیکی ،شناور جهت استقرار بیل روی مرداب ،کمپرسی و لودر و شروع لایروبی و خاکبرداری حداقل به عمق ۴ متر و تامین هزینه ماشین الات با فروش ماسه رسوبی کف مرداب
۳-ساخت تصفیه خانه فاضلاب در حاشیه مرداب برای تصفیه شهرهای فاضلاب خیز رشت و صومه سرا که دارن مرداب رو نابود میکنن
و در اخر خطاب به مسئولین نیم قرن اخیر استان.وجداناً کجای دنیا فاضلاب رو میریزن یه تالالب بین المللی آب شیرین آخه.جنایت دیگه به چی میگن پس.؟؟کفایت رو هم برای ما تعریف کنید شاید ما تلقیمون از کفایت اشتباست

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴:

مجید عزیز حضرات خودشان بهتر از ما می دانند اما …!!!!!!! دعا کنیم خواسته ها و آرزوهای دست اندرکاران این پروژه طلسم شده سی و اندی ساله با خواسته های مردم عادی و دلسوز شهر و محیط زیست و غیره یکسان شود.وگرنه کامنتهای ما کوچکترین تاثیر و سودی نخواهد داشت .