DSC_4

سرپرست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت : تالاب انزلی واجد  قابلیت های گردشگری طبیعی (اکوتوریسم ) فراوانی است .

” رضا علیزاده ” روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا اظهار کرد :   نیمه دوم سال و زمان کاهش سفرها فرصت مناسبی برای ایجاد تورهای گردشگری با تاکید  بر گردشگر خارجی ، گردشگری علمی ، برگزاری تورهای گردشگری برای سازمانهای مردم نهاد NGO )  ، گروههای مرجع علمی برای دیدن تالاب ، پرنده نگری ، رویشگاه گیاهان و روستاهای حاشیه تالاب است .

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه این صنعت در انزلی علاوه بر افزایش و ارتقای مراکز اقامتی ، تفریحی موجود باید بدنبال تامین یک سری نیازهای اساسی دیگر گردشگری باشیم .

وی ، تامین نیازهای تفریحی ، تفرجی و ارائه خدمات متنوع در قالب گردشگری تخصصی ، گردشگری ورزشی ( با توجه به ساحل و دریا) ، برگزاری جشنواره های بومی را بسترهای مناسبی برای توسعه گردشگری خواند .

سرپرست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به این که توقف و ماندگاری مسافر موجب نفوذ درامد در لایه های مختلف می شود بر لزوم ایجاد تمهیداتی برای ایجاد رغبت به ماندگاری در گردشگران تاکید کرد .

وی  گردشگری تجاری را یکی از  شاخه های مهم  گردشگری عنوان  و خاطرنشان کرد : بندرانزلی متذکر شد:  بندرانزلی یک منطقه تجاری و بازرگانی است و باید از این ظرفیت در منطقه آزاد انزلی و کل شهرستان استفاده کرد .

علیزاده ، افزایش و  ارتقای سطح مناسبات اقتصادی ، برگزاری نمایشگاه ها را از جمله راهکارها برای استفاده از  فضای گردشگری تجاری بندرانزلی خواند.

سرپرست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطر نشان کرد : پروژه های قابل اجرا و کاربردی را  در گردشگری دنبال می کنیم .

وی با اشاره به تعیین  ۷۱ منطقه نمونه گردشگری مصوبه دولت نهم و دهم اذعان کرد : در بحث اجرا به موضوعاتی برخوردیم نظیر این که برخی مناطق در پارکهای جنگلی ، مناطق چهارگانه حفاظت شده واقع است .

علیزاده خاطرنشان کرد : در اجرای پروژه های نمونه برای جذب سرمایه گذار نشستهای مستمری را با ادارات ذیربط نظیر محیط زیست ، منابع طبیعی برگزار می کنیم تا به نقطه ای از تصمیم گیری برسیم تا سرمایه گذار به جایی برسد که از نظر پروژه های مد نظر با اطمینان ورود کند .

 وی تصریح کرد : مناطق نمونه گردشگری به محدوده‌ای جغرافیایی اطلاق می شود که در این محدوده یک یا چند و یا مجموعه‌ای از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی وجود دارد که وجود آنها انگیزه‌ای برای سفر و اقامت گردشگران است.

علیزاده  با اشاره به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری گیلان به بخش خصوصی و علاقمندان به سرمایه‌گذاری  افزود: مناطق نمونه گردشگری به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری قابل عرضه برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است که موجب شکوفایی اقتصادی و اشتغال‌زایی می‌شود.

وی  متذکر شد: برای  ۹  منطقه نمونه گردشگری  فراخوان جذب سرمایه گذار داده ایم و برای سایر نقاط گردشگری مناسب نیز  به تدریج فراخوان می کنیم .

وی با بیان این که ایجاد و  تامین زیرساختها مثل راه آهن و تسهیل تردد ، راههای دسترسی ،  آب ، برق ، گاز و مخابرات در توسعه گردشگری بسیار موثر است از دستگاههای اجرایی خواست که برای ایجاد  فرصت گردشگری و در نتیجه اشتغالزایی و کاهش معضل بیکاری  کمک کنند .

سرپرست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان کمبود عرصه و زمین را مهم ترین دغدغه این بخش عنوان و تصریح کرد : برخی سرمایه گذاران آورده قابل توجه دارند ولی نیاز به زمین دارند که از اداره  منابع طبیعی می خواهیم با در اختیار گذاشتن  اراضی ملی امکان سرمایه گذاری و توسعه گردشگری در استان را فراهم آورند .

علیزاده بخش دیگری از مشکلات را مربوط به تسهیلات بانکی دانست و یاداور شد: ۲۷۰ طرح گردشگری به بانکها معرفی شده اند که از این بین  ۱۶۰ تا ۱۷۰ طرح دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی اند و در صورت حمایت تسهیلاتی بالطبع زمینه تکمیل و اجرای پروژه ها  و سرمایه گذاری خرد و کلان در این بخش مهیا شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Milad

۱۱ آبان ۱۳۹۲

ولله اینو که مدتها میگن ! چه حرکتی انجام میشه ! با خداست !!!

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آبان ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۸:

باید تالاب رو دریابیم و تنها راهش هم راه اندازی انجمن های مردم نهاده حامی محیط زیسته

Milad پاسخ در تاريخ آبان ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲:

اگه این انجمن ها تشکیل بشه می تونیم از همین مردم در زیباسازی شهر هم بهره ببریم
از یک جایی باید شروع کنیم بالاخره !

khadije

۱۱ آبان ۱۳۹۲

اول وضعیت تالاب رو درست کنن تا مثل دریاچه ارومیه،زاینده رود،رود کارون و…. خشک نشده بعد بیان براش میزان گردشگری تعیین کنن :-|

پاسخ