N80839433-4956360

 رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بندرانزلی در مراسمی به مناسبت روز جهانگردی در کاخ موزه میان پشته بر لزوم حفاظت از تالاب انزلی بعنوان کانون مهم گردشگری گیلان تاکید کرد .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، ابوالفضل گودرزوند چگینی عصر دوشنبه در این مراسم با اشاره به شعار امسال این روز مبنی بر جهانگردی ، گردشگری ، آب حفاظت از آینده مشترک اظهار کرد : تالاب انزلی واجد ظرفیت های بالقوه بسیاری برای توسعه گردشگری از گردشهای آبی ، طبیعت گردی ، پرنده نگری ، گردشگری علمی و غیره است .
وی خاطرنشان کرد: شهرستان انزلی با بهره مندی از تالاب زیبای انزلی ، سواحل ماسه ای ، دریای خزر و همچنین آثار تاریخی همچون کاخ موزه میان پشته، بنای قدیمی دادگستری، بوستان تاریخی( بلوار)، موج شکن جاذبه های بسیاری برای گردشگران دارد.
چگینی ادامه داد: باید با برنامه ریزی صحیح در استفاده از این ظرفیت ها برای توسعه پایدار صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال کوشا باشیم .
امام جمعه بندرانزلی نیز در سخنانی؛ صنعت گردشگری را از مولفه های بسیار مهم و تاثیرگذار در حوزه اقتصاد عنوان کرد.
حجت الاسلام سید داوود موسوی اظهار کرد : امروزه بخش اعظم اقتصاد بعضی کشورها برپایه این صنعت قرار دارد .
وی نمونه این امر را کشور اسپانیا دانست که بخش اعظم درآمد آن به جاذبه های تاریخی و میراث گرانبهای دوران حکومت اسلامی در اندلس باز می گردد.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان انزلی با داشتن جاذبه های گردشگری همانند تالاب شاید در شمال ایران جزو بهترین مراکز گردشگری باشد .
امام جمعه بندرانزلی خواستار توجه فزون تر مسوولان به تالاب انزلی شد و گفت: در حالی که قرن ۲۱ قرن بحران آب نامگذاری شده، می توانیم با احیاء تالاب علاوه بر رونق گردشگری معضلات آب شهرستان و بخش مهمی از استان را نیز حل کنیم .
همچنین به مناسبت این روز مسابقه نقاشی با موضوع آب و گردشگری با شرکت دانش اموزان مدرسه شهید جعفری نیا عضو کانون پرورش فکری شماره دو غازیان برگزار شد و از سوی اداره میراث فرهنگی به آنها جوایزی اهداء شد.
دانش آموزان در کنار این مسابقه در گفتگو با رییس اداره میراث فرهنگی با آثار تاریخی شهرستان بیشتر آشنا شده و از کاخ موزه بندرانزلی بازدید کردند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انزلی از ناخدا صاحبی مدیر کاخ موزه میان پشته و خبرنگاران فعال در حوزه میراث فرهنگی شهرستان نیز قدردانی کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *