پیش از ظهر امروز کنستانتین الکسی یف سرکنسول روسیه در استان گیلان بهمراه رفات تاگرویچ آسانوف نماینده آژانس فدرال ماهیگیری این کشور در نشستی با مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص فرآوری و صادرات آبزیان (ماهیان) دریای خزر در محدوده این منطقه جهت صادرات به روسیه و کشورهای حاشیه خزر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار که مهندس اسحاق شعبانی مدیرکل شیلات استان گیلان و جمعی از مدیران وزارتخانه جهاد کشاورزی و معاونین سازمان حضور داشتند در خصوص تولید و فرآوری محصولات مشترک با شرکت های ایرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی دو کشور و بهره مندی از ظرفیت های منطقه آزاد انزلی مذاکره شد و طرف روسی با مزایا و معافیت های قانونی سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی و توانمندیهای این منطقه در حوزه شیلات و آبزی پروری آشنا شدند.
بر این اساس مقرر شد در آینده نزدیک با بازدید مدیران شرکت های تولیدی حوزه شیلات روسیه از منطقه، زمینه های عملیاتی نمودن این توافق جهت صادرات آبزیان و محصولات تولیدی و فرآوری شده به کشور روسیه و سایر بازارهای منطقه ای و اروپایی مهیا شود.
گفتنی است احداث کارخانه بسته بندی و کنسرو ماهی و همچنین صنایع فرآوری فیله ماهی براساس استانداردها و بسته بندی مورد اقبال بازار روسیه در الویت این سرمایه گذاری مشترک قرار گرفت.

روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *