photo_2016-07-15_04-40-09[1]

مشکل مهم تالاب انزلی آلودگی روز افزون آب آن است. چرا که تقریباً فاضلاب تمام خانه های مسکونی و اغلب کارخانه ها و کارگاه های صنعتی واقع در اطراف تالاب به درون آن و یا به داخل رودخانه هایی که به تالاب می ریزند سرازیر می شوند.
طبق نظر موسسه ی استاندارد در صورتیکه مقدار آمونیاک از ۵ درصد بیشتر و زباله ها و زواید این ناحیه به داخل مرداب ریخته شود تردیدی نیست که با آلوده شدن بیش از پیش آب های مرداب که محیط آن در گذشته به منزله بزرگترین زایشگاه و پرورش انواع ماهی فلس دار از جمله ماهی سفید به شمار می رفت باقی‌مانده منابع آبزی مرداب هم در معرض خطر انهدام قطعی قرار خواهد گرفت.
از دیگر دلایلی که موجب تهدید تالاب انزلی شده، افزایش سطح رسوب‌ها و انباشت زباله ها است که باعث کاهش عمق این تالاب شده است.
در حال حاضر زباله‌های انزلی به اندازه‌ای است که همه اقشار جامعه باید برای جمع آوری و نجات این تالاب بسیج شوند.
همکاران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندر انزلی با حضور جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی وگروهی از زندانیان با هماهنگی صورت گرفته اداره زندان ها با دادستان اقدام به پاکسازی بخش های از تالاب بین المللی انزلی کردند.
در این حرکت زیست محیطی بیش از یک و نیم تن زباله از مناطق مختلف تالاب جمع آوری شد./ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲ مرداد ۱۳۹۵

تشکر از زحمتی که دوستان متحمل شدند و نیم تن زباله را از تالاب جمع آوری کردند.اما اینگونه کارها کوچکترین تاثیری بر وضعیت مایوس کننده مرداب انزلی ندارد.مسئولان عزیز به داد مرداب و محیط زیست استانمان برسید.باعث شرمندگی است.

پاسخ