به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، روز شنبه بیست و پنجمین جلسه شورای شهر انزلی با حضور شهردار، رئیس اتاق اصناف شهرستان و کارشناسان شهرداری به صورت فوق العاده و علنی برگزار شد.

رئیس شورای شهر بندرانزلی در این جلسه با اشاره به نام گذاری روز ۱۳ بهمن به روز تالاب ها، اظهار کرد: امیدواریم مسئولین کشوری، استانی و بالاخص ریاست سازمان محیط زیست توجه ویژه ای به تالاب انزلی داشته باشند و از خواب زمستانی فاز مطالعاتی بیدار شده و در راستای احیای تالاب انزلی اقداماتی انجام دهند.

امیر احمدی فرد با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری انزلی از سوی شهردار، با مبلغ ۱۴۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان به شورای شهر ارسال شده است، تصریح کرد: از مبلغ فوق ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای هزینه های جاری شهرداری و بیش از ۹۸ میلیارد تومان برای بودجه های عمرانی شهرداری پیش بینی شده است.

وی افزود:درخواست ما از شهرداری این است که دفترچه عوارض محلی به صورت شفاف به مردم معرفی شود تا بدانند با چه فرمولی باید عوارض را پرداخت نمایند و هیچ نوع رابطه ای نمی تواند باعث اعمال سلیقه شهرداری در تعیین عوارض گردد.

وی با تاکید بر اینکه تنظیم یک نرم افزار جهت محاسبه عوارض می تواند بسیاری از مشکلات گذشته را حل نماید، گفت: عوارض هر شخص با یک فرمول مشخص محاسبه و فیش مربوط به آن صادر می شود.

احمدی فرد پرداخت عوارض را مهم دانست و خاطرنشان کرد : عوارض شیلات، عوارض لنگر اندازی کشتی ها، عوارض پارک حاشیه ای و… از مواردی است که متاسفانه در دفترچه عوارض محلی سال ۹۷ لحاظ نشده است و جا دارد در آینده بیشتر به این موارد دقت نماییم.

رئیس شورای شهر با اشاره به وضعیت باشگاه ملوان انزلی گفت: امیدواریم بتوانیم با رایزنی های مناسب رقم عوارضی که از پارک حاشیه ای خودروهای سنگین دریافت میشود را افزایش دهیم و شهرداری در حساب جداگانه ای، این مبالغ را برای باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی جمع آوری نماید.

شهردار بندرانزلی با بیان اینکه بلافاصله پس از منصوب شدن به سمت شهردار انزلی به جد پیگیر تنظیم لایحه بودجه بوده ایم، تصریح کرد: برای تمام بخش ها و جزئیات بودجه ساعت ها برنامه ریزی دقیق صورت گرفته است؛

حسن پور قربان با تشکر از هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری، به دلیل نهایی شدن مباحث کشتی میرزا کوچک خان افزود: برای اداره کل بنادر ودریانوردی نامه هایی جهت رسوب برداری کشتی ارسال شده است تا در آینده نزدیک شاهد مراحل اجرایی بهره برداری از کشتی میرزا کوچک خان باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه توافقات اولیه پروژه سیستم هوشمند شهری با یک شرکت معتبر انجام شده است، خاطر نشان کرد: اجرای این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در بر خواهد داشت که امیدواریم در کمتر از شش ماه به مرحله اجرا برسد.

در ادامه حاضرین جلسه به بحث و گفتگو کارشناسی در خصوص بندهای دفترچه عوارض محلی شهرداری در سال ۹۷ پرداخته و این دفترچه با اعمال تغییرات در برخی از بندها مورد تصویب اعضای شورای شهر قرار گرفت.
همچنین در پایان این جلسه مقرر شد جلسه بیست وششم شورای شهر انزلی در تاریخ ۲۹ بهمن ساعت ۱۹ عصر به صورت عادی و علنی برگزار گردد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *