به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، عصر امروز با حضور شهردار انزلی عملیات پلاک کوبی درختان و شناسنامه دار نمودن درختان فضای سبز با هدف حفظ و گسترش فضای سبز شهر، در بندرانزلی آغاز شد.

در حاشیه این مراسم شهردار بندرانزلی در گفتگو با خبرنگار انزلی کلاب، اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در طول سه سال گذشته ارتقا کمی و کیفی درختکاری در سطح شهر بوده که در همین راستا بیش از پنج هزار اصله درخت در نقاط مختلف شهر کشت و در هفته درختکاری نیز بیش از سه هزار اصله نهال نارنج در بین نمازگذاران توزیع شده است.

رضا پورشعبان با بیان اینکه در قطعه درختان بومی، هشت گونه درخت مثمر بومی کاشته شده است؛ تصریح کرد: این قطعه در ورودی شرقی شهر انزلی  در زمینی به مساحت هفت هزار متر مربع با هدف حفظ میوه های بومی گیلان زیر کشت درختانی همچون ازگیل، نارنج، انار ترش و.. رفته است.

وی افزود: یکی از اهداف مهم زیست محیطی شهرداری در واحد فضای سبز، افزایش درختان متناسب با شرایط  شهری بوده است و به هیچ  عنوان راضی به قطع حتی یک درخت نیستیم، اما برخی اوقات به تشخیص کمیته فنی نیاز به حذف بعضی ازدرختان سطح شهر برای حفظ سلامت مال و جان مردم احساس می شود.

پورشعبان خاطرنشان کرد: همواره به شهروندان این قول را داده ایم که به ازای هر درخت قطع شده ۵۰ تا ۱۰۰ نهال در شهر کاشته شود و پلاک کوبی درختان نیز در راستای این نگاه مدیریت شهری، صورت میگیرد.

شهردار بندرانزلی در ادامه گفت: از شهروندان میخواهیم در جهت حفظ ،نگهداری و گسترش این درختان یاری رسان ما باشند، و شهرداری نیز این آمادگی را دارد که در هر نقطه از شهر همچون مدارس، آسایشگاه ها، ورودی مجتمع های مسکونی و شهرکها که فضا برای کاشت نهال مهیا باشد، به صورت رایگان نهال در اختیار افراد قرار دهد.

پور شعبان با اشاره به شرایط ورودی غربی شهر اظهار داشت: متاسفانه ورودی غربی شهر هنوز فرم اصلی خود را پیدا نکرده است، ما برخی از مسیرهای اصلی را اصلاح نموده ایم و جنب بیمارستان شهید بهشتی پارکی به نام دکتر برادران نویری در حال احداث است که نورپردازی مناسب، نصب صندلی و آلاچیق در آن نقطه صورت گرفته و بیش از ۱۵۰ اصله درخت در آن ناحیه زیر کشت رفته است .

وی تاکید کرد: در آن نقطه از شهر هنوز ساخت مسکن  در برِ اول خیابان انجام نگرفته است که همین موضوع کار ما را بسیار سخت کرده است؛ با این حال پیاده رو سازی و جدول گذاری ها تا مقابل ترمینال غرب ادامه خواهد یافت تا تردد شهروندان در این مسیر به سهولت انجام یابد.

شهردار بندرانزلی گفت: مطالبات مردم آن منطقه کاملا به حق است و قطعا تا پایان سال جاری همکاران ما در واحد زیباسازی اقدام به نصب المانها، تابلوها و نورپردازی های مناسب خواهند نمود تا بخشی از دغدغه شهروندان رفع شود.

رضا پور شعبان در ادامه با بیان اینکه بسیاری از معابر شهری در ۲۰ روز بارندگی مستمر آسیب دیده است، افزود: ظرف چند روزی که بارندگی ها کاهش یافته است، تمام توان خود را برای بازسازی معابر به کار بسته ایم و بیش از بیست نقطه در شهر که دچار آبگرفتگی شدید می شدند را شناسایی کرده ایم تا مشکلات آن نقاط را در حد توان  رفع نماییم  ودر بارندگی های آینده کمتر شاهد معضل آبگرفتگی باشیم.

وی در پایان ضمن تشکر از همه زحمتکشان حوزه مدیریت شهری گفت: از مردم به دلیل مشکلات به وجود آمده  در بارندگی اخیر عذر خواهی می کنیم و امیدواریم و با صبر، حوصله و پیشنهادات خود یاریگر شهرداری در رفع مشکلات  بندرانزلی باشند.

در ادامه تصاویری از عملیات نصب پلاک درختان بندرانزلی را مشاهده خواهید کرد:

dscn9142 dscn9139 dscn9128 dscn9127 dscn9121 dscn9098 dscn9099 dscn9100 dscn9108 dscn9120 dscn9091 dscn9094

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

آرین

۱۵ آبان ۱۳۹۵

جناب مهندس پایان سالجاری یکم زود نیست واسه تجهیز ورودی غربی؟ از آخر سال تا انتخابات حدود ۳ ماه وقت هستا!!! حالا دیگه صلاح مملکت خویش خسروان دانند…

پاسخ

جاوید پاسخ در تاريخ آبان ۱۷ام, ۱۳۹۵ ۰۹:۱۵:

خخخخخخخخخ. اره والا

دیده بان

۱۵ آبان ۱۳۹۵

با تشکر از عزیزان شهرداری خصوصا شهردار محترم برای کاشت درخت از نوع گلابی جنگلی
با دیدن پلاک روی درخت احساس خوب هویت و پیامی خاص به بیننده انتقال پیدا میکنه مخصوصا الصاق, اتصال و پلاک..به درخت آنهم با ۲عدد میخ ناقابل!!! بر جان درخت تازه جان گرفته…

پاسخ

جاوید

۱۵ آبان ۱۳۹۵

کار خوبیه. فقط اگه مردم درختها رو نکنن و نبرن!!!!!!

پاسخ