25121

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: آب‏بندان‏های تالاب انزلی بهره‏برداری بهینه می‏شود.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایسنا، روز گذشته اولین کمیسیون واگذاری آب‏بندان‏های تالاب انزلی در سال ۹۲ با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان و اعضای کمیسیون برگزار شد.

در این جلسه نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت‏های آب‏بندان‏د‏‏اری در تالاب انزلی با هدف جلب مشارکت مردمی، درخصوص حفاظت از عرصه‏های تالابی مورد بررسی قرار گرفت و در مورد واگذاری تعدادی از آب‏بندان‏ها تصمیم‏گیری شد.

امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در این جلسه گفت: با توجه به اینکه هر کدام از آب‏بندان‏ها در مناطق متفاوت تالاب انزلی در حوزه مدیریتی شهرستان‏های انزلی و صومعه‏سرا قرار دارند از نظر داشتن حوزه آبی، نیزار و محدوده‏های مرتعی حاشیه تالاب، با هم وجه تمایز دارند.

وی اضافه کرد: به منظور بهره‏برداری بهینه از این سامانه‏های عرفی و همچنین تقویت نقش ذینفعان در امر حفاظت و نیز رفع مشکلات و موانع این افراد در بهره‏برداری از آب‏بندان‏ها تصمیم‏های مناسب اتخاذ شده است.

عبدوس ادامه داد: همه ساله فصل شکار از اوائل پاییز شروع و تا ۱۵ اسفند ادامه دارد و آب‏بندان‏داران ملزم به دریافت مجوزهای لازم علاوه بر تنظیم قرارداد با اداره‏کل حفاظت محیط زیست گیلان هستند.

وی تصریح کرد: دستورالعمل صدور مجوز شکار هنوز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور به اداره‏کل استان ابلاغ نشده و بالطبع هرگونه شکار تا زمان صدور پروانه ممنوع خواهد بود. بدیهی است به محض صدور دستورالعمل مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *