در مراسم اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی بسیج گیلان، عناوین نخست به نمایندگان بندر انزلی رسید.

دبیر جشنواره ادبیات داستانی بسیج گیلان عصر شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره ادبیات داستانی بسیج در مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر اظهار کرد: در جشنواره مذکور ۹ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.

جمشید عباسی با بیان اینکه ۷۱ اثر از طرف شرکت‌کنندگان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، بیان کرد: در این جشنواره آثار رسیده طبق فرم، ساختار، زاویه دید، یکنواختی اثر، جاندار بودن، تناسب اجزا و توانایی نویسندگی ارزیابی شدند.

دبیر جشنواره ادبیات داستانی بسیج گیلان با اشاره به انتخاب تعدادی از آثار برای حضور در دور دوم ارزیابی داستان‌ها گفت: هشت اثر از بین آثار ارسال‌ شده در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به عنوان داستان‌های برگزیده انتخاب شدند.

وی افزود: یک نفر از شرکت‌کنندگان این جشنواره که در رده سنی این جشنواره نبود نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

*نفرات برتر جشنواره ادبیات داستان بسیج هنرمندان گیلان

در رده سنی نوجوانان، فاطمه سادات مهدی‌پور از بندر انزلی با اثر «یکی من را نجات دهد»، ستاره حکیم‌پور از سیاهکل با اثر «هوا بس ناجوانمردانه سرد است» و امیر مهدی صباحی از رودبار با اثر «مأموریت» حائز رتبه برتر شدند.

در رده سنی جوانان نیز فاطمه رهبر از بندر انزلی با اثر «مردها به سلیقه خودشان روفرشی نمی‌خرند»، صنم فاضل از رشت با اثر «عراقی بی‌شرف» و علی چکام از رشت با اثر «اون مال منه» برتر ین‌های جشنواره مذکور شدند.

در رده سنی بزرگسال نیز مریم ساحلی از بندر انزلی با اثر «زهر مار»، معصومه عظیمی از آستانه‌اشرفیه با اثر «زاویه زندگی از نگاه دوربین» و مجید کاظم‌زاده از رشت با اثر «دیوار کاغذی» رتبه‌های برتر این جشنواره را کسب کردند.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم که با حضور هامون محمدی فرمانده سپاه قدس گیلان و دیگر مسئولان همراه بود از نفرات برتر این جشنواره با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *