1

به گزارش انزلی کلاب، رییس شورای اسلامی بندرانزلی درجلسه ی بررسی مراحل اجرای طرح دروازه ماهی درمحل شورای اسلامی شهر،اظهارداشت:

طرح دروازی ورودی شهر(دروازه ماهی )از طریق شرکت خزر منبع بندر به دلیل بومی بودن،دارابودن امکانات کاری وفنی لازم،سوابق تجربی درسطح استان ،نزدیکی محل کارگاه ساخت به محل اجرای پروژه وشکل ظاهری خاص وهنری بودن پروژه،اجرامی شود.

محمدرضا بدیعی فر افزود:این امر باتوجه به نظریه ی کمیسیون برنامه ،بودجه وعمران شهری شوراونظریه به بررسی وکارکارشناسی انجام شده توسط شهرداری بندرانزلی صورت می گیرد.وی سپس بابیان اینکه اجرای پروژه به صورت ترک تشریفات وبه طریق فاز به فاز انجام می شود ،تصریح کرد:ایجاد فنداسیون ،خریدآهن آلات ،برش تاباسکول سازه ونصب آن در فازاول ورنگ آمیزی ،نورپردازی،ایجاد حاشیه ی امن وزیباسازی اطراف در فاز دوم این پروژه انجام می شود.وی همچنین بر رعایت صرفه جویی ،دقت در تعیین نرخ مصالح ازنظرکیفی طبق مصوبه ی شورای اسلامی شهرو تائید استانداری و به ویژه در مورد ترک تشریفات با توجه به تخصصی بودن عملیات ،طبق ضوابط ومقررات تاکید کرد.

بدیعی فر گفت :طرح مورد نظر دارای ۱۴ماهی به نیت چهارده معصوم (ع)،جایگاه انتظار و باجه ی تلفن بوده،ارتفاع سازه۱۱متر وعرض آن باجایگاه انتظار به ۴۰متر می رسد.وی اظهارداشت پس از طراحی چهارجوب سازه در شهرداری و محاسبا ت سازه،در مرحله ی اول ،۱۳۰تن فلز برای سازه محاسبه شد که در مرحله دوم به ۸۸تن فلز کاهش یافت .وی هزینه اجرای کل طرح را نیز چهارمیلیارد ریال اعلام کرد که پس از تصویب شورای شهر وتائید استانداری ،قابل اجراست .

دربخش دیگری از این جلسه شهرام نواری یکی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز براندیشیدن تمهیدات لازم جهت تعمیر و نگهداری طرح ،تاکید کرد وپیشنهاد داد:باتوجه به حجم سازه ونوع فلزی آن ،برای رنگ آمیزی طرح از رنگ های دریائی (رنگ های مربوط به کشتی )به دلیل هزینه های زیاد رنگ آمیزی سالیانه استفاده شود.

درادامه ،مه سیما نصیری دیگر عضو شورای اسلامی شهر نیز پیشنهاد داد:درصورت امکان برای ساخت سازه از اسکلت فلزی وبرای نمادماهی ازچوب استفاده شود که مقرر شد این موضوع ،مورد بررسی قرارگیرد .

سپس رمضان روان رمضانی از اعضای شورای اسلامی شهر نیز بابیان اینکه طرح مورد نظر باید طبق قراردادمنعقده با پیمانکار و هزینه مورد تصویب شورای شهر انجام شود،خواستار بررسی موضوع نورپردازی ورنگ آمیزی سازه مذکور شد .وی یاد آور شد دراین طرح ،سه بخش علم ،صنعت وهنر درهم آمیخته شده که ازجنبه هنری باید سازه به گونه ای طراحی و رنگ آمیزی شود  تا نماد واقعی ماهی رامجسم کند.وی همچنین برتوجه به اجرای هنرمندانه ی طرح از نظر ظاهری ،تاکید کرد.

همچنین حجت اسلام سید ابراهیم مرتضوی دیگر عضو شورای اسلامی شهر خواستار آن شد تا همانند حاشیه ی دهکده ساحلی ،درجنب بقعه ی بی بی حوریه نیز فضای سبز در نظر گرفته شود .

اعضای شورای اسلامی شهر بندر انزلی در پایان تاکید کردند برای اجرای زیباتر سازه ،در دو طرف آن حاشیه سازی مناسبی صورت گیرد .

با تشکر از آقای حامد سمیعی

تا ساعاتی دیگر گزارش انزلی کلاب از جلسه شورای شهر که صبح امروز برگزار شد را تقدیم حضورتان خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ آذر ۱۳۹۱

قصد داشتم از نمایشگاه حمل و نقل تهران که به راه سازی و شهر سازی نیز مربوط میشد گزارشی تهیه کنم که فرصت نکردم اما فعالین خوبی توی اون نمایشگاه هم حضور داشتن.
من فکر میکنم اگر به جای ماهی که به عنوان سوغات شهر انزلی ایده زیبا و خوبی نیز محسوب میشود از دروازه ای با نماد دریا ( طرحی از امواج ) و قوی سپید استفاده میشد بسیار ماندگار تر و مفهومی تر میشد این اثر.
ضمن آنکه پیشنهاد میکنم در ورودی این دروازه عنوان به شهر انزلی دروازه ایران و اروپا یا به پرباران ترین شهر ایران خوش آمدید هم میتواند جلوه بخش این طرح باشد.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ آذر ۱۳۹۱

راستی اگر برای ماهی ها از چوب استفاده بشه با توجه به میزان بارش باران در انزلی ممکنه ماندگاری بالایی نداشته باشه و فکر میکنم استفاده از فلز به مراتب ماندگار تره و با رنگ قابلیت نوسازی داره و نگهداریش هم آسان تر خواهد بود.

پاسخ

۲۶ آذر ۱۳۹۱

ایول
چه عجب یخورده فکر مسئولامون دور تر رو دید
به امید روزایی که از این نو اوری ها و بزرگتر اندیشیها بیشتر و بیشتر بااااااشه

خیلی فکر قشنگیه

پاسخ

۲۶ آذر ۱۳۹۱

اصل ایده ی ساخت دروازه خوبه، حتی اینکه بر اساس طرح ماهی باشه، باز هم خوبه، اما به نظرم باید کار بسیار ظریفی باشه، به کار بردن ۸۸ تن آهن، اگر با ظرافت همراه نباشه، یک غول آهنی می سازه که بعد از مدتی حسابی تو ذوق می زنه. اگر طرح همونی باشه که شکلش کشیده شده، به نظرم قشنگ نیست. در واقع محدودیت های کاربرد، باعث شده ماهی ها بسیار زشت در بیاد. هیچ شباهتی به ماهی اصلی انزلی (ماهی سفید) که نداره هیچ، بیشتر شبیه یه نهنگ لاغر با دمی بسیار بزرگ و زشته هست
همچنین چند ماهی که در هر طرف هستند، همه دقیقا منطبق بر هم هستند، که چیزی به زیبایی بصری طرح اضافه نمی کنه. به نظرم اگر کار بیشتری روش بشه بهتره

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ آذر ۱۳۹۱

من هم معتقدم فرم ماهی ها بیشتر شبیه به دلفین شده و حس ماهیان خزری رو نمیتونه القاء کنه . البته از حالتی که برای پیاده رو ایجاد کرده خوشم میاد. ضمنا اینکه چنین طرحی رو به یک شرکت از انزلی واگذار کردن جای تقدیر داره چون باعث ایجاد کارآفرینی توی شهر انزلی میشه. اما باز هم فکر میکنم میشه خلاقیت بیشتری به خرج داد و از این دروازه برای ارائه اطلاعاتی کلی در خصوص شهر انزلی بهره برد.
به نظر من با حفظ اون دالبرهایی که حس یک سقف رو برای پیاده رو میده میشه از تعداد کمانهای ماهی شکل (Arc ) کم کرد و به جاش از چند کمان با فواصل بیشتر بهره برد که با توجه به سرعت ماشین ها زمان بیشتری برای توجه به هر کمان صرف بشه و در هر کدام از کمانها یکی از شاخصه های شهر انزلی بولد بشه و به کسی که داره وارد شهر میشه منتقل بشه. القابی نظیر ( شهر باران ، زیبایی نیلوفرهای مرداب، علاقه زیاد مردم شهر به فوتبال و قوی سپید و مرغ دریایی به همراه ماهیان خزری روی یک کمان ) . اینجوری هم یک اثر ماندگار به شهر اضافه میشه، به احیاء تاریخ شهرمون کمک میکنه و به اقتصاد و گردشگری شهر هم تاثیر بیشتری میذاره.

پاسخ

۲۶ آذر ۱۳۹۱

بسیار زشت ، بدرنگ و بی محتوی
می بینم روزی رو که زنگ ِ آهن از محل جوش و اتصال می زنه بیرون و یه زشتی دیگه به شهر ِ فرسوده انزلی اضافه می شه

پاسخ

a.n.z

۲۶ آذر ۱۳۹۱

اینکه برای انزلی یک دوازه بسازن خیلی خوبه ولی مشکل اینجاست که کار رو دست کاردان نمیسپارند و کار رو سطحی و بی کیفیت انجام میدن نمونش همین ابنمای مسخره میدان که بردن کنار دادگستری انداختنش.
در اینجور کارا باید از هنرمندان کاردان و با تجربه خواسته بشه تا براساس ویژگی های درخواستی برایمان طرح بزن نه اینکه چند تکه اهن را کنار هم بگذاریم بهد بگوییم زیباسازی کردیم!!!
نمادهای شهر انزلی : قوی سپید خزری ، گل نیلوفر ابی ، موج دریا ، پرندگان ماهی خوار مانند کاکایی و …
تنها میدانی که در انزلی نسبتا زیبا و مفهومی و در سطح انزلی هستش میدان مالا میباشد.
اگه کسی از عزیزان به شورای شهر و مسوولین شهری دسترسی دارد از انها بخواد تا از نظریات مردم بیشتر استفاده کنند و نه ایکه به صورت خود سرانه و بدون مشورت کارها را انجام داده و به شعور مردم توهین کنند

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۶ آذر ۱۳۹۱

به نظر من هم اگه انزلی کلاب با شورای شهر مطرح کنه و اجازه بدن که یک مسابقه ترتیب بدیم و یک هدیه براش در نظر بگیرن هم هنرمندان شهر رو جمع آوری و شناسایی میکنیم هم به مراتب از هزینه ایده پردازی که شرکتهای اجرایی میخوان بگیرن کم خرج تر در میاد هم به زیبا سازی شهر کمک شایانی خواهد شد.

پاسخ

۲۶ آذر ۱۳۹۱

یعنی انزلی یه گروه طراح و شهرساز نداره که اعضای غیر متخصص شورا و شهرداری و منبع ساز باید دروازه ورودی شهر رو طراحی کنن!!!!؟؟؟؟ این شورا کی تموم میشه از شر تصمیمات اشتباه و سطحی راحت شیم؟/

پاسخ

guilak

گیلک

۲۶ آذر ۱۳۹۱

اولا بسیار زشت و بدقواره و به دور از ذره ای ذوق و ظرافت هنری است.در ثانی با مصالحی که در ساختش بکار می برند فقط برای روز افتتاح و فیلم برداری مناسب است.

پاسخ