AnzaliClub1_o

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، در پاسخ به علاقمندی دیرینه‌ی اهالی بندرانزلی به ورزش دوچرخه سواری، دوره ی جدید و ویژه‌ای از فعالیت های آماتور تا حرفه ای دوچرخه سواری در بندرانزلی آغاز گردیده است.

دبیر هیئت دوچرخه سواری بندر انزلی و مشاور ارشد رییس هیئت دوچرخه سواری استان گیلان در مصاحبه اختصاصی با انزلی کلاب اظهار کرد: به زودی این شهر را به کمک شهروندان عاشق محیط زیست و ورزش دوست بندرانزلی، به شهر دوچرخه ی ایران لقب گذاری و ثبت ملی خواهیم کرد.

آلن پطروسیان در خصوص اهداف تبیین شده برای این لقب گذاری و ثبت ملی این نام برای شهر بندرانزلی، بیان کرد: فرهنگ سازی عمومی و تشویق شهروندان به استفاده از وسیله نقلیه پاک (دوچرخه) در زندگی روزمره، جهت توسعه کیفیت زندگی شهری و جذب استعداد های دوچرخه سواری جهت آموزش و آماده سازی برای انتقال به تیم های حرفه ای از اهداف ما در این تصمیم است که شهر انزلی نیز در این زمینه از پتانسیل خوبی برخوردار است.

وی تاکید کرد: ایجاد همبستگی، سازماندهی و تقویت دوچرخه سواری حرفه ای در شهرستان بندرانزلی در ماده های مختلف جهت حضور و کسب موفقیت در رقابت های استانی، کشوری و بین المللی به عنوان چشم انداز این اقدام در نظر گرفته شده است.

مشاور ارشد رییس هیئت دوچرخه سواری استان گیلان با اشاره به برنامه های اجرایی خود اذعان داشت: کمیته هایی نظیر کمیته روابط عمومی و بازاریابی، کمیته آموزش دوچرخه سواری بانوان، کمیته دوچرخه سواری شهری، کمیته دوچرخهBMX  و تریال، کمیته کورسی و کمیته کوهستان به زودی راه اندازی و فعالسازی خواهد شد.

373

دبیر هیئت دوچرخه سواری بندرانزلی که اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و تبلیغات را جزء اصول کار مدیریتی می‎دانست تصریح کرد: از طریق راه اندازی سایت هیئت بندرانزلی، اطلاع رسانی از سایت فدراسیون، رسانه ها، نشریات و تبلیغات فرهنگی و محیطی اقدامات و چگونگی برنامه ها را اعلام خواهیم کرد.

آلن پطروسیان همچنین در پایان بر تعامل و همکاری با سازمان ها و ارگان های ذیربط همچون شهرداری، مدارس، نیروهای مسلح، پلیس، سازمان ها و ان جی او های محیط زیست و امداد نجات تاکید داشت و خاطر نشان کرد: این ارگان ها می‌توانند در برگزاری همایش، نمایشگاه و سمینار، برگزاری تورهای گردشگری آماتور و حرفه ای، عضو پذیری و جذب استعداد های دوچرخه سواری، برگزاری دوره های آموزشی آماتور و حرفه ای، برگزاری مسابقات در سطوح مدارس، شهری، استانی، کشوری و بین المللی، برگزاری اردو های حرفه ای مشترک با سایر تیم ها در داخل و خارج از شهرستان و استان و همچنین تامین امکانات و هزینه های هیئت از طریق جذب همکاری، مشارکت و اسپانسرهای های دولتی و غیر دولتی یاریگر ما بوده و همگام ما باشند.

گفتی است از جمله دلایلی که باعث می‌شود مردم از دوچرخه استفاده کنند هزینه های بالای پارکینگ خودرو و بسته بودن بسیاری از خیابان ها برای ورود خودروها یا یک طرفه بودن خیابان هاست.

امنیت بیشتر دوچرخه هم از دیگر دلایل استفاده مردم از این وسیله است. با استفاده از دوچرخه تعداد حوادث رانندگی منجر به مرگ، در بهترین شهر دوچرخه‌ی دنیا یعنی آمستردام به شدت کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۰ تنها ۱۸ نفر به دلیل حوادث رانندگی در شهر دوچرخه ها؛ آمستردام کشته شده اند.

خبرنگار: صادق صیاد

عکس: علی یوسف پور

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

كاميار

۷ مهر ۱۳۹۳

سلام دوستان بندر
یادش بخیر در دهه ۱۳۷۰ من بودم علی صداقت من با دوچرخه کوهستان کراس چرخ جدید کمک دار که اون زمان برای خیلیها بحث داشت که ایا کمک عمل میکند یا خیر …بگزریم تمام خیابان رو حدود ۱۰۰ کیلومتر هر روز رکاب میزدیم و همه مردم ما را با تعجب نگاه میکردند که با وجود اینهمه موتور سیکلت و موتورهای گازی مارال ان زمین و براوو ما با چه لذتی دوچرخه سواری میکنیم پلیس هم هر روز نظاره گر ما بود ولی چه فایده اگر از ما همایت میکردند شاید در ان زمان یکی از قهرمانان دوچرخه سواری میشدیم ………ولی امیدوارم کمی هییت دوچرخه سواری بندر به فکر جدیدها باشد ولی من در حال حاظر چرخ فوجی دارم و هنوز با هاش حال میکنم ولی الان در رشت هستم و از بندر دورم حیف .حیف ………..حیف(شاید هنوز کسانی باشند که مارا در خاطر داشته باشند) یادش بخیر……………………

پاسخ

a.n.z

a.n.z

۷ مهر ۱۳۹۳

طرح جالبیه :snicker:

پاسخ

انزلی شهر عشقه

۷ مهر ۱۳۹۳

عالیه
ممنون از آلن عزیز

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی

:yes: :yes: :yes: :yes:

پاسخ