82230320-710174591

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : سازمان بنادر به عنوان متولی دریایی طرح مجتمع گردشگری دریایی ( مارینا ) را در دست اقدام دارد .
حسین چراغی اظهار کرد: محل انتخابی در حوضچه غربی بندر انزلی بهترین نقطه برای ایجاد مارینا در سطح کشور و دارای زیر ساختهای لازم برای این امر است .
وی خاطرنشان کرد : حدود یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در بندر انزلی صورت گرفته تا بخش خصوصی در این حوزه به راحتی سرمایه گذاری نماید.
به گفته وی سیاست های تشویقی در این حوزه به ویژه در خصوص خرید کشتی های مسافری از طریق اعطای تسهیلات بانکی با بهره بسیار پایین وجود دارد.
چراغی تصریح کرد: برای این مجتمع گردشگری بخشهایی از قبیل هتل پنج ستاره ، مراکز خرید ، مراکز بازی های دریایی و موزه دریایی در نظر گرفته شده است .
وی خاطرنشان کرد: این طرح می تواند با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی زمینه لازم جهت ایجاد اشتغال و همچنین افزایش درآمد در سطح استان را فراهم کرده و حتی بر تولید ناخالص ملی GDP استان و کشور موثر باشد.
وی با اشاره به مراجعه و ابراز علاقمندی چندین سرمایه گذار در این زمینه افزود: در حال مطالعه روی این طرحها هستیم و در صددیم متخصص ترین سرمایه گذار این بخش را جذب نماییم .
به گزارش ایرنا، بندرانزلی بعنوان قدیمی ترین و مجهزترین بندر شمال کشور با ۱۰ پست اسکله، امکان تخلیه و بارگیری ۱۱ میلیون تن کالا در سال را دارد. سال گذشته ۸۴۶ فروند شناور در بندرانزلی پهلو گرفت و دو میلیون و ۳۵۳ هزار و ۲۸۰ تن کالا تخلیه شد.
بندرانزلی در محدوده شهر قرار دارد و با توجه به امکانات و زیرساختهای شهری ، طبیعت زیبا و محبوبیت بین گردشگران ، مکان بسیار مناسبی برای دهکده دریایی یا مارینا محسوب می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جاوید

۲۵ شهریور ۱۳۹۵

زمینهای دهکده ساحلی رو همچنان دارن می خورن و دیوارکشی میکنن وای به حال دریاییش که چه (به چاپ به چاپی )بشه!!!!!!!

پاسخ