80776562-4752755

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: بسترهای خوبی برای توسعه سرمایه گذاری در انزلی در همه بخش ها فراهم شده که با رفع مشکل اراضی و تامین زیرساخت ها، شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه گذاران فراهم خواهد شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، سعید رحیمی افزود: بر اساس طرح جامع سازمان منطقه آزاد انزلی، توسعه محور اصلی فعالیت های این سازمان است و محوری ترین ماموریتی که طرح جامع به ما محول کرده، توسعه صنعتی است.
وی افزود: در این میان، موضوع جدی، توسعه صنعتی است که عمده انرژی در منطقه آزاد انزلی باید در جهت پیشرفت صنایع و ایجاد صنعت و اشتغال زایی در کنار فعالیت سازی صنعتی اتفاق بیافتد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزا انزلی تاکید کرد: حرکت در راستای این ماموریت برای منطقه تعریف شده است و یکسری الزامات، ضرورت ها و زیرساخت هایی برای این کار وجود دارد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه توانسته ایم شرایط را برای توسعه صنعتی فراهم کنیم، البته محدودیت هایی همچون مالکیت اراضی وجود دارد که در حال حاضر مرتفع شدن است.
رحیمی خاطر نشان کرد: عمده ترین مسئله برای انجام فعالیت های صنعتی یا اجابت درخواست هایی از این جنس، همین بحث مالکیت اراضی است، به طوری که برخی تولیدکنندگان درصدد توسعه فضاهای تولید خود هستند که با مشکل مالکیت اراضی مواجه شدند، اما با تلاش سازمان منطقه آزاد، این مشکل نیز در حال مرتفع شدن است.
وی با اشاره به موضوع انتقال مالکیت اراضی به فعالان و صنایع منطقه نیز گفت: منطقه آزاد انزلی همواره پاسخگوی متقاضی و صنعتگر است و این موضوع در یک فرآیند هشت ماهه و با یک بسیج حرفه ای، از عوامل بیرونی و جدید کاری انجام شد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به تامین زیرساخت های منطقه آزاد انزلی گفت: فاز صنعتی این منطقه در شهرک صنعتی انزلی قرار می گیرد که تمام بسترها و زیرساخت ها را در اختیار دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر، فضایی که در اختیار فاز صنعت قرار دارد، به عنوان اراضی پشتیبان بندر کاسپین است، حالت موقت دارد که با اتمام مراحل اجرایی بندر کاسپین این بخش به فضای جدید منتقل خواهد شد.
رحیمی با اشاره به آخرین وضعیت بندر کاسپین نیز گفت: این بندر همواره با مشکلاتی مواجه بوده است، اما در تعامل با مدیران استانی، مشکلات بندر در حال حل شدن می باشد.
وی افزود: در این زمینه برخی عنوان کردند که سازمان محیط زیست با احداث این بندر مخالف است، در حالی که هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مناطق آزاد ایران توضیح داد: در خصوص بندر کاسپین دو مسئله اساسی وجود دارد که شامل بودجه برای ساخت و نیز مدیریت بندر است که در صورت تامین بودجه، قصد داریم از ظرفیت های بندر به صورت فازبندی استفاده کنیم؛ به این معنا که بودجه را تقسیم کرده و هر فاز از بندر را به پایان برده و از منافع حاصل از بهره برداری آن فاز، استفاده خواهیم کرد، بعد سراغ فازهای بعدی می رویم.
وی ادامه داد: مسئله بعدی نیز مدیریت بندر است که با سازمان بنادر جلسات کارشناسی برگزار کرده ایم و با توجه به تخصصی بودن کار، موارد استفاده از بندر به این سازمان واگذار خواهد شد و منطقه آزاد انزلی می تواند فعالیت های اقتصادی و بازرگانی خود را از طریق این بندر دنبال کرده و در سایر بخش های بندری نیز از منافع حاصل از آن، استفاده کند.
بر اساس اطلاعات دریافتی از دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رحیمی خاطر نشان کرد: به هر حال این بندر ظرفیت های بسیار عظیمی دارد که امید است با تلاش دست اندرکاران، به اهداف متعالی سازمان منطقه آزاد انزلی در این بخش دست یابیم.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *