139506011154566418449294[1]

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه بزرگترین کارخانه ام.دی.اف خاورمیانه در گیلان راه‌اندازی می‌شود، گفت: ۵۰ درصد افتتاحیه پروژه‌های گیلان در هفته دولت امسال را بخش خصوصی برعهده دارد.
حجت شعبان‌پور شامگاه دوشنبه در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: ۵۰ درصد افتتاحیه پروژه‌های استان گیلان در هفته دولت امسال را بخش خصوصی برعهده دارد که نسبت به سال گذشته، رشد ۳٫۵ برابری را نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر تقویت و افزایش مشارکت بخش خصوصی در کارآفرینی استان گیلان افزود: بخش خصوصی در هفته دولت، سال گذشته ۲۱۳ میلیارد تومان افتتاح پروژه داشت که این میزان امسال به ۷۱۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری رسیده است.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه در هفته دولت سال گذشته ۱۱۵۵ میلیارد تومان افتتاحیه داشتیم، گفت: امسال ۱۴۲۳ میلیارد تومان پروژه در هفته دولت در گیلان به بهره‌برداری می‌رسد که از نظر سرمایه‌گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته است.

شعبان‌پور به افتتاح ۱۱۸۷ پروژه در گیلان در هفته دولت امسال اشاره و خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، وزارت نیرو، آب شهری و روستایی، برق، کتابخانه‌ها، صدا و سیما، راه و شهرسازی، گازرسانی و برق‌رسانی راه‌اندازی می‌شوند.

وی میزان اشتغالزایی این پروژه‌ها را اشتغال دائم برای ۱۵۹۴ نفر اعلام کرد و گفت: برای ۲۸ هزار نفر نیز به‌طور موقت در مدت احداث این پروژه‌ها شغل ایجاد شده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با تشریح وضعیت طرح‌ها در بخش زیرساخت‌هایی چون گاز، راه و آب بیان کرد: در هفته دولت به ۲۰۰ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان گازرسانی می‌شود.

شعبان‌پور با بیان اینکه با گازرسانی به این روستاها ۹۲ درصد از جمعیت استان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند، گفت: امیدواریم گیلان تا پایان امسال با شاخص ۹۵ درصدی بهره‌مندی از گاز، استانی سبز اعلام شود.

وی ساخت راه روستایی را در اقتصاد پایدار روستاییان موثر دانست و گفت: با وجود محدودیت منابع اعتباری با استفاده از بخش قیر رایگان ۱۶۱ کیلومتر از راه روستایی در ۶ ماه نخست امسال آسفالت و ۴۰ کیلومتر از راه شریان‌های اصلی روکش شد.

معاون استاندار گیلان از افتتاح ۶۷ پروژه در بخش آب روستایی خبر داد و افزود: ۱۷۱ روستای گیلان با صرف ۷۸ میلیارد تومان هزینه از آب آشامیدنی بهره‌مند شدند و شاخص بهره‌مندی روستاییان از آب به ۷۵ درصد رسید.

شعبان‌پور با بیان اینکه هنوز ۱۷ درصد روستاییان گیلان فاقد آب آشامیدنی هستند، خاطرنشان کرد: استان گیلان در بخش آب روستایی ۴ الی ۵ درصد عقب‌تر از میانگین کشوری است که این میزان تا دهه فجر امسال جبران می‌شود.

وی بزرگترین پروژه‌های قابل افتتاح گیلان در هفته دولت امسال را مربوط به بخش صنعت دانست و افزود: ۲۴ پروژه با ۶۹۶ میلیارد تومان اعتبار در بخش صنعت، معدن و تجارت استان افتتاح می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بزرگترین کارخانه ام.دی.اف خاورمیانه با صرف ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه و ایجاد ۱۵۰ شغل مستقیم از جمله این پروژه‌ها است.

شعبان ‌پور به طرح‌های افتتاحی بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: ۴۱ پروژه در بخش ایستگاه‌های پمپاژ، تسطیح و تجهیز اراضی کشاورزی با صرف اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی افتتاح می‌شود.

وی از آغاز به کار ۱۸ پروژه تولیدی در هفته دولت در بخش کشاورزی استان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از ۱۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه ۱۹ درصد از اجرای طرح مسکن مهر استان هنوز باقی مانده است، افزود: بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع‌های مسکن مهر و زیرساخت‌های آن نیاز است تا باب مسکن مهر در سال ۹۶ بسته شود.

شعبان‌پور با اشاره به تصویب ۲۹ پروژه در سفر استانی دولت به گیلان در ابتدای امسال یادآور شد: دولت برای اجرای این پروژه‌ها ۷۹۵ میلیارد تومان اعتبار را تقبل کرد که راه آهن، آزادراه، ۱۱ سد لاستیکی، سد پلرود و ساخت بیمارستان در ۶ شهر گیلان از بزرگترین آن پروژه‌ها بوده است./ تسنیم

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *