82179777-70921494[1]

درادامه برنامه های آموزشی دومین جشنواره گل دهی لاله های تالابی کارگاه آموزشی نمایندگان تعاونی های قایقرانی انزلی در راستای حفاظت از تالاب انزلی برگزار شد.
شهردار بندرانزلی در جریان برگزاری این کارگاه اظهار کرد: برگزاری چنین جلسات و فضاهای تعاملی با جوامع محلی ادامه دار باشد.
رضا پورشعبان افزود: ارتباط مداوم و هم سویه ذینفعان تالاب و جامعه محلی با مسئولان و تصمیم گیران در حفظ و حراست از تالاب بین المللی به عنوان میراث ملی تاثیر بسزایی دارد.
در ادامه مدرس کارگاه آموزشی نیز در این جلسه اظهار کرد: جامعه محلی علاوه بر اعلام آمادگی همکاری انتظارات و توقعاتی دارند که باید با فراهم سازی زمینه های همکاری دو طرفه مانند برگزاری چنین دوره ها و جلساتی علاوه بر حذف فاصله موجود، فضای مشترک تصمیم گیری را توسعه دهیم.
در این کارگاه پیرامون نقش قایقرانان به عنوان جامعه محلی و ذینفعان تالاب انزلی در حفظ و حراست از تالاب و اهمیت توانمدسازی قایقرانان برای ارائه خدمات طبیعت گردی و راهنمایان محلی در تورگردی و فعالیتهای پرنده نگری بحث و تبادل نظر شد.
حاضران در این کارگاه علاوه بر بررسی آسیب شناسی احداث برخی از سازه ها در اطراف تالاب و لنگرگاه و تاثیر آن بر فعالیتهای وابسته به تالاب اعم از صیادی ، آب بندان داری و صید ، خواستار بهسازی ایمنی مسیر تردد قایقها در تالاب و نصب چراغ و تابلوهای هشدار دهنده شدند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در جریان جشنواره لاله های تالابی دو دوره کارگاه آموزشی برای قایقرانان، کارگاه آموزشی یکروزه برای گلفروشان با عنوان نقش شناسی حمایتی اصناف از تالاب انزلی ، توزیع کیسه پارچه ای بین نمازگزاران در روز جمعه با عنوان ‘ نه گفتن به پلاستیک حمایت از تالاب’ و نشست تخصصی بررسی بهبود سیستم های تصفیه پسآب برگزار شد و همچنین درجریان مسابقه ماهیگیری، شرکت کنندگان پس از صید ماهی و اعلام نتایج، اقدام به رها سازی ماهیان صید شده در دریاکردند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *