همایش بزرگ دوچرخه سواری همگانی به مناسبت روز ملی هوای پاک با همکاری شهرداری ، اداره حفاظت محیط زیست، کمیته ورزش های طبیعی ،هیات ورزش های همگانی و انجمن طرفداران توسعه بندرانزلی سی ام دی ماه جاری در انزلی برگزار می شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست انزلی روز جمعه در جمع خبرنگاران با اعلام برگزاری این همایش گفت : تحقیقات حاکی از تاثیر مواد آلاینده ناشی از سوخت خودرو ها در بروز بیماری های مختلف نظیر حمله قلبی ، مشکلات ریوی و آسم ،کاهش توانایی ذهنی ، آلزایمر ،تغییرات ژنتیکی و نقایص مادرزادی است .
اکبر میغی اظهار کرد : گرچه به نظر می رسد که شهر ساحلی انزلی از آلودگی هوا مبرا است اما با توجه به تردد ده ها هزار خودرو حمل بار و گردشگران در سال و افزایش وسایل نقلیه، شهروندان باید از هم اکنون به فکر جلوگیری از معضل آلودگی هوا بود.
‏رئیس کمیته ورزش های طبیعی اداره ورزش و جوانان انزلی نیز گفت : استفاده کمتر از خودروی شخصی، استفاده از وسایل نقلیه عمومی، همچنین‏ استفاده از دوچرخه و یا پیاده روی در صورت امکان، از مواردی است که در کاهش آلودگی هوا موثر است.
آلن پطروسیان با اشاره به شعار دوچرخه دوستدار سرزمین سبز و هوای پاک تصریح کرد : راه دیگر کاهش آلودگی هوا، تعمیر به موقع خودروها است که علاوه بر کاهش آلاینده ها، طول عمر مفید موتور خودرو را هم بیشتر می‏کند.
میلاد سلطانی آزاد از فعالان اجتماعی و برنامه ریزان این همایش نیز گفت : به منظور توجه دادن مسئولان و مردم به لزوم حفظ میراث تاریخی و فرهنگی شهر انزلی پل تاریخی غازیان، محل ترنم موزیک یا موزیک جیگا و بوستان تاریخی بلوار را بعنوان ایستگاه های میانی در نظر گرفته ایم.
وی خاطرنشان کرد : امیدواریم این همایش علاوه بر کمک به حفظ هوای سالم موجب احساس مسئولیت بیشتر مردم و مسئولان نسبت به حفظ بناهای تاریخی شهر شود .
برگزار کنندگان همایش از کلیه علاقمندان برای شرکت در این برنامه دعوت کردند روز چهارشنبه ۳۰ دی ساعت ۸:۳۰ با دوچرخه در میدان مالا حضور داشته باشند .
علاوه بر ایستگاه های استراحت همچنین مکانی از مواد هماهنگ و دوستدار محیط زیست همچون نی خیزران (بامبو) و چوب در انتهای بوستان ساحلی بلوار در نظر گرفته شده که دوچرخه سواران پس از اندکی استراحت و پذیرایی مختصر، در ابتدا آموزش تئوری دوچرخه سواری شهری و سپس آموزش محیط زیستی ترافیک شهری دوستدار محیط زیست بصورت گرافیکی خواهند دید.
آموزش عملی دوچرخه سواری همگانی (شهری) در پیست الهام گرفته شده از ترافیک و طبیعت بندرانزلی پایان بخش این رویداد تاثیرگذار و دوستدار سرزمین سبز و هوای پاک ایران زمین و جهان خواهد بود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش ملت برست

۲۵ دی ۱۳۹۴

دمتان گرم…باز هم گلی به گوشه شمایان که در این قحطی برنامه های مفید…………فعالانه وارد عمل شدید………….

پاسخ