در این مراسم از فیلم مستند زندگینامه این شهید با عنوان  “در آستانه نجابت دریا ” رو نمایی خواهد شد.
مراسم بزرگداشت شهید نامجو و رونمایی از مستند این شهید به همت بنیادحفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، همزمان با هفته دفاع مقدس در بندر انزلی برگزار می شود.

این مراسم از ساعت ۹٫۳۰ و تاریخ پنجم مهر ماه همزمان با سالگرد عملیات ثامن الائمه، در سالن اجتماعات ارشاد بندر انزلی برگزار می شود.

سرتیپ شهید نامجو پس از طی دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه به دانشکده افسری راه یافت و پس از گذراندن دوره آن دانشکده وارد دانشکده نقشه‌برداری شد و با درجه مهندسی در همان رشته فارغ‌التحصیل شد. با وجود مراتباتی که ارتش شاهنشاهی از همه نظامیان به عمل می آورد و آنها را از تماس با متفکران مذهبی دور نگه می‌داشت، ولی سرتیپ نامجو بطور مخفیانه در این جلسات شرکت داشت و به همین جهت طرح یک سازمان نظامی سیاسی را در سالهای ۴۶ ـ ۴۵ با شهید منتظری و شهید آیت و شهید عباسپور و دیگران پی ریزی کردند که مرامنامه آن در ۱۴ اصل تدوین شد و پس از آن کار عضوگیری برای این سازمان آغاز گردید. اولین عضو نظامی این سازمان شهید نامجو بود که به کار شناسایی افراد مؤمن و متعهد و جذب آن به سازمان مبادرت کرد که یکی از این افراد سرهنگ شهید کلاهدوز بود که بعداً قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. وی یکی از افرادی بود که توسط شهید نامجو در دوران خفقان رژیم طاغوت به آن سازمان مخفی اسلامی معرفی شد،این سازمان به خاطر موقعیتی که داشت مرامنامه اش به روی کاغذ هم آورده نشد و اعضای آن متن مرامنامه را فقط حفظ کردند. شهید نامجو در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو هیئت علمی دانشکده افسری بود و سپس به سمت فرماندهی آن دانشکده منصوب شد. پس از شهادت دکتر مصطفی چمران، شهید نامجو از سوی امام خمینی به عنوان نماینده ایشان در شورای عالی دفاع انتخاب شد. شهید نامجو هنگامی که وزارت دفاع را پذیرفت تصمیم گرفت تا آنجا که ممکن است در این وزارتخانه تغییرات اساسی به وجود بیاورد و در رفع نارسایی‌های آن بکوشد. وی آنچنان مورد محبت دانشجویان دانشکده افسری بود که یکایک دانشجویان در شهادت و از دست دادن وی که استادی توانا، مؤمن و مدیر بود، اشک ریختند. شهید نامجو سعی می‌کرد که دانشکده افسری را با ‹‹فیضیه›› مرتبط سازد و در این راه سخت در تلاش بود. وزیر دفاع کابینه دولت عشق در حادثه هواپیمای C-130 به دیدار معبودش شتافت.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۲ شهریور ۱۳۹۱

باعث افتخار انزلی و انزلی چی هستن .

پاسخ