به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، مراسم ساعت زمین دیشب همزمان با صدها شهر و کشور دنیا در بندرانزلی با حضور جمعی از مسئولین و شهروندان برگزار شد، در این مراسم ابتدا خانوم مسروری فعال محیط زیست در مورد این روز جهانی که از ۹ سال پیش برای جلوگیری از تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی کره زمین شکل گرفته است صحبت کردند.

وی اعلام کرد امسال دومین سالی است که این مراسم در بندرانزلی برگزار می شود که سال گذشته با حمایت های آقای کوهساری این همایش در محوطه اداره بنادر و کشتیرانی برگزار شد، امسال نیز آقای سید علی ندیمی مدیرکل اداره بنادر و کشتیرانی تصمیم گرفتند همزمان با همه دنیا راس ساعت ۲۰:۳۰ چراغ های این سازمان را خاموش خواهند کرد و پیامی نیز برای مردم انزلی داشتند بدین محتوا: ما در بندرانزلی تمام تلاشمان را خواهیم کرد، تا بندرانزلی به معیار و مقیاس بنادر سبز برسد تا مردم بتوانند در جوار این بندر آسوده و به دور از آلودگی هایی که بنادر را تهدید میکند زندگی کنند.

بعد از این راس ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه نورپردازی های محوطه حافظیه شهرداری انزلی خاموش شد تا مردم این شهر همگام با تمام مردم جهان این روز را گرامی دارند، بعد از این خاموشی که به دلیل حضور گردشگران و احترام به آنها کمتر از یک ساعت مقرر بود شهردار بندرانزلی دقایقی کوتاه برای حضار صحبت کردند.

پس از ایراد سخنان آقای پورشعبان، خانم مسروری بیانیه شهرداری مربوط به این روز را قرائت کردند و در پایان این متن در اختیار مردم قرار گرفت و حاضرین با امضا زدن پای این بیانیه حمایت خود را از برگزاری چنین مراسمی اعلام کردند.

رضا پورشعبان شهردار بندرانزلی نیز در این مراسم در جمع مردم و چند تن از مسئولین شهری پس از تبریک سال جدید و تشکر از تمام حاضرین جمع که دغدغه محیط زیست داشتند و در این مراسم نمایدن شرکت کردند،اعلام کرد: خواندن بیانیه ها و تحقق آنها در شهرها یک عزم جهانی میخواهد که متاسفانه در حال حاضر ما آن را نداریم، اما بسیار خوشحالیم از اینکه چنین مراسمی را ادامه دهیم تا ذره ذره به تحقق اهدافمان نزدیک شویم، سال گذشته بیانیه ای در مورد این روز صادر شد که بخشی از آن متوجه شهرداری بود. متاسفانه به دلیل عدم ارتقا درجه شهرداری، سازمان های متناسب با توسعه شهری نداریم؛ یکی از همین سازمان های توسعه محور را میتوان سازمان زیباسازی شهری نامید، که باید دارای نگاهی هنرمندانه به زیباسازی شهر باشد.با این حال همکاران ما در بخش روابط عمومی شهرداری معمولا زحمات انجام این کارها را بر عهده می گیرند که بخشی از کارهای که به ما سپرده شده بود انجام شود. ما تلاشمان این است که از اتلاف انرژی جلوگیری کنیم مثلا ما اگر در پارکی احتیاج به” تیربرق پارکی” برای روشنایی داشته باشیم از تیر برق ۹ متری استفاده می شود که آسمان را روشن میکند. ما نمونه خوب رفع این نقیصه را میتوانیم در لاین شمالی خیابان تکاوران مشاهده کنیم که لامپهای بلندی برای مسیر تند رو و ۳ متر پایین تر از آن برای روشنایی پیاده رو در نظر گرفته ایم.

پورشعبان همچنین اعلام کرد ما در این هفته برای اولین بار از یک اتوبوس گاز سوز در شهر استفاده کردیم که به صورت آزمایشی در حال فعالیت است و انشالله پس از نتیجه گرفتن در سطح وسیعی از این اتوبوس های گازسوز برای سلامت بیشتر محیط زیست استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه می خواهیم تا امسال کارگروهی را برای توسعه و زیبا سازی شهر تعریف کنیم، افزود: این کارگروه در کنار کارشناسان این امر به ما کمک می کنند و از همینجا از تمام هنرمندان و صاحب نظران دعوت میکنم که در این زمینه با ما همکاری داشته باشند، تا بتوانیم در تمامی امور شهر از این عزیزان استفاده کنیم، من معتقدم باید نقاط زیاد دیگری از این شهر مانند محوطه شهرداری زیباسازی شود و کمبود های دیگر این شهر مثل نبود تور انزلی گردی با کمک این کار گروه و مشاوره آنها رفع شود.

در ادامه شهردار انزلی در مورد نقدهایی که به مجموعه شهرداری می شود گفت: ما عادت کرده ایم که فقط بدی ها و زشتی ها را یاد کنیم جوری که گویا خودمان هیچ نقصی نداریم، ما اگر بخواهیم یک جامعه زنده و پویا داشته باشیم خوبی ها و بدی ها را در کنار هم باید بپذیریم. بیایم بدی ها را در قالب خوبی ها بپوشانیم نه اینکه خوبی ها را نادیده بگیریم و تنها معایب را به زبان بیاوریم. من از تمام دوستانی که در فضاهای مجازی در مورد وضعیت شهر پیشنهاداتی دارند میخواهم عضو این کار گروه شوند و بیایند با هم شهرمان را بسازیم و یاد بگیریم هیچکس به تنهایی نمیتواند شهری را آباد کند. من همینجا اعلام میکنم شهرداری در تلاش است تا از این پوسته سنتی خود خارج شود و نگاهی نو به تمام مسائل درون شهری داشته باشد نگاهی نو که میخواهد با الهام گرفتن از گذشته، آینده ای جدید برای جوانان این شهر ترسیم کند.

رضا پورشعبان در مورد دلنوشته ای که چند روز گذشته منتشر کرده بود اینگونه توضیح داد: من چند روز پیش از دلگیری های خود مطلبی نوشتم که برداشت خیلی از دوستان به گونه ای بود که مخاطب من از این دلنوشته سایت خاصی  و مدیر آن است، که در حقیقت اینطور نیست؛ ما دست همکاری را به سوی همه سایت ها و پایگاه های خبری چه آنهایی که انتقاد میکنند چه آنهایی که همراهی میکنند دراز میکنیم، و اینجا اعلام میکنم هدف من از آن صحبت دوستان آن سایت نبودند؛ بلکه مخاطب من کسانی هستند که برای هر ژست سیاسی که میخواهند در این شهرستان بگیرند هر ابراز وجودی که میخواهند داشته باشند، تنها آماجشان شهرداری و بچه های زحمت کش این مجموعه است. چقدر شهر ما باید درگیر این غبارها شود؟ چقدر باید تابع منافع افراد خاص باشد؟ بیایم منافع شهر را اولویت قرار بدهیم نه منافع افراد خاص را. ما اجازه حرکتهای سیاسی و غیر سیاسی مخرب در فضای شهرداری را نمی دهیم، اما از هر جناح و هر فکر و حزبی که بتواند به شهر کمک کند استفاده خواهیم کرد.

تهیه و تنظیم گزارش: مریم خسرو پسند

در ادامه عکسهایی از این مراسم که توسط آقای حامد پور جمشیدیان ثبت شده است را مشاهده خواهید نمود.

IMG_0144 IMG_0168 IMG_0185 IMG_0190 IMG_0254 IMG_0255 IMG_0263 IMG_0264 IMG_0269 IMG_0278 IMG_0283

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

leila

۹ فروردین ۱۳۹۴

باتشکر از مریم عزیز وجناب پورجمشیدیان بابت گزارش و عکسهای زیبایشان. :yes: :yes: :yes:

پاسخ

leila

۹ فروردین ۱۳۹۴

من متاسفانه دیشب به خاطر مناسبات نوروزی سعادت حضور در این مراسم بزرگ را نداشتم.
ولی به خود میبالم که مسئولانی فهیم و همشهریانی دانا و دوستدار محیط زیست داریم.
این مراسم در تمام دنیا و درایران در کلان شهرها اجرا میشود.و انزلی نشان داد اگرچه به لحاظ موقعیت جغرافیایی کلان شهر نیست ولی دانش و فهمی بسیار بالاتر از یک کلان شهر دارد.وهمین امر وظیفه مسئولان عزیز در این شهر را بسیار دشوار مینماید.
جناب آقای پور شعبان شهردار مهربان شهر زیبایم گلایه ها و شکوه های مردم شهرم تنها به جانب شما نیست در جلسه شهرداری مطالبی عنوان شد که شما فرمودید در حوزه اختیارات شما نیست ولی بازهم شما بزرگوار آماج تمامی کاستیهای شهری هستید می دانید چرا؟چون شما تنها مسئولی هستید در این شهر که به ما اعلام نمودید گوش شنوا برای مشکلات ما دارید.
شما تنها مسئولی هستید که پاسخگو بودید.پس سعه صدر پیشه کنید و غمی به دل راه ندهید
مردمان مهربان شهر من خوبیها را هم میبینند ولی دلشان خیلی از کاستیها در این شهر پر است ،و اما راجع به کارهایی که در حوزه اختیارات شماست مردم این شهر ،اگرچه انزلی شهر کوچکیست،ولی مردمانی بسیار با درک و دانش بالا دارد آنها از شما که بسیار مهربان و کارا وشایسته هستید به عنوان یک مدیر مردمی و لایق انتظار سرعت در پروژه های شهری را دارند که این مهم همانگونه که شما فرمودید به دست نمی آید الا با همدلی.
انشاالله که شما بزرگوار با سعه صدر و پشتکار گذشته با همدلی و همراهی همشهریان عزیزم انزلی این بندر همیشه زیبای ایران را به سمت جایگاه واقعیش ببریم و در این راه از انتقادات هم خرسند باشیم و از هم غمی به دل نگیریم.
جناب پور شعبان عزیز دوستان من در این سایت وسایتهای دیگر مطمئنا شما را دوست دارند وگلایه ها همه از روی علاقه است موفق وپیروز باشید. :rose: :rose: :rose:

پاسخ

علیزاده پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۴ ۱۷:۵۴:

:yes: :yes: :yes:

Sinaclub

۹ فروردین ۱۳۹۴

اقاى پورشعبان شهردار محترم خوبى ها هم دیده میشود،بله کارهایى صورت گرفته ،انشاالله یه مطلب هم در این باره کار میشه،محصور کردن پارک جنگلى، احداث پیاده رو ، درختکارى در نقاط مختلف، نورپردازى در برخى مکانها، بازگشایى خیابان تکاوران ، احداث پارکها در منطقه هاى مختلفو …
اما!!!!! کاستیهایى وجود داره که شاید رنگشون پررنگتر باشه، یه نقاش وقتى زحمت میکشه و یه نقاشى زیبا میکشه بعد یه لیوان چاى روش میریزه تو اولین نگاه اون لکه دیده میشه و زحمات چند روزه نقاش از بین میره پس مواظب لکه چاى باشید،
در دل این انتقادها ، ایده ها و پیشنهادهایى هست که باید کلى هزینه بدهید تا در اختیارتان باشد،

پاسخ

علیرضا اسدی

۹ فروردین ۱۳۹۴

چقدر خوبه که همه با هم صرفه جویی و درست مصرف کردن را یاد بگیریم هم برق هم آب سازمان آب هم باید دونوع لوله کشی به در خانه برد یکی برای شستشو و دیگری آب شرب. در کشورهای توسعه یافته برای شستن چیزی از آب خوردن استفاده نمی شود.

پاسخ

leila

leila پاسخ در تاريخ فروردین ۹ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۲۱:

:yes: :yes: :yes:

majid

MAJID

۹ فروردین ۱۳۹۴

ممنون بابت گزارش خوب و کامل

پاسخ

انزلی

۹ فروردین ۱۳۹۴

آفرین !!!!!!!!! :-D :-D :-D :-D

پاسخ

HeSaM

HeSaM

۹ فروردین ۱۳۹۴

Just AnZALi❤️ ❤️ :rain:

پاسخ

[…] انزلی کلاب در برگزاری مراسم ساعت زمین در بندر انزلی تصا… همزمان با تعداد زیادی از شهرهای جهان برگزاری مراسم ساعت زمین در بندر انزلی تصاویر . ۹ فروردین ۱۳۹۴. به گزارش سامانه […]