دوره ی آموزش توجیهی فرایند تصمیم گیری شورای اسلامی شهر در بندرانزلی برگزار شد.

jalase-shora

به گزارش انزلی کلاب؛ نخستین دوره ی آموزش توجیهی فرایند تصمیم گیری شورای اسلامی شهر با حضور اعضای شوراهای اسلامی شهرهای تابعه ی انزلی ، صومعه سرا ، مرجقل و گوراب زرمیخ  در محل فرمانداری بندرانزلی تشکیل شد .

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در این جلسه اظهار داشت : اگر مبنای کار شوراها در چارچوب قانون باشد همه منتفع می شوند .

فرهاد کرمی فصل الخطاب همه ی اختلافات را قوانین جاری مملکت دانست و تصریح کرد: اعمال نفوذ در شوراها موجبات بروز تنش ها را ایجاد می کند و اعضای شورا باید با عمل در چارچوب قانون، اجازه ی این کار را ندهند.

وی سپس خطاب به اعضای حاضر در جلسه ، گفت : قدرتمندترین و بزرگترین ابزار کار شما شهردار  بوده و مهمترین وظیفه ی شما در جلسه ی نخست ، انتخاب شهردار است .

وی با تاکید بر ضرورت دقت و توجه در انتخاب شهرداری با تجربه و متخصص ، دارای سوابق خوب که مردم نیز به وی اعتماد داشته باشند ، اضافه کرد : در انتخاب شهردار ، دوست و فامیل و فرد سفارش شده توسط افراد ذی نفوذ را کنار بگذارید و چارچوبی برای خودتان داشته باشید.

کرمی همچنین با بیان اینکه مسئولیت نوعی امانت است ، متذکر شد : مردم به شما اعتماد کرده و شما را انتخاب کردند بنابراین باید بکوشید امانت دار خوبی بوده و ضمن نظارت دقیق از اعمال سلیقه و رابطه مداری بپرهیزید .

وی همچنین متذکر شد : شما شورای شهر هستید نه شورای شهرداری و باید علاوه بر نظارت بر کار ، اموال و امور جاری شهرداری ، نیم نگاهی به سایر موارد و مسائل و مشکلات شهری داشته باشند .

وی در ادامه با بیان اینکه باید از اختیاراتی که قانون به ما داده ، استفاده کنیم ، تصریح کرد : شوراها از اختیارات قانونی خوبی برخوردارند ولی در مرحله ی اجرا دچار مشکل می باشند .

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در خصوص تشکیل جلسات توجیهی مذکور نیز گفت : به دستور استاندار و طبق هماهنگی با شورای استان مقرر شد ، قبل از تشکیل جلسات شورا ، جلسات توجیهی برای اعضاء برگزار شود .

به گفته ی وی ، وجود ابهامات و عدم آشنایی اعضای شوراها با امور مربوطه ، مشکلاتی را در روند اجرایی به وجود می آورد که  حضور اعضا در این جلسات می تواند روند امور در آینده را بهبود بخشد.

وی همچنین به مسائل و مشکلاتی که در چندسال گذشته در برخی از شوراها بوجود آمد ، اشاره کرد و یادآور شد : ۹۰ درصد اعضای شوراهای شهر گیلان به جز انزلی و لاهیجان افراد جدید هستند که امیدواریم حضور اعضای جدید در کنار تجربیات گذشته نوید بخش ارائه ی عملکرد مناسب این دوره از شوراهای اسلامی باشد .

در ادامه ی این جلسه ، فرایند کار و وظایف اعضا در جلسات شورا، توسط گروه امور شوراها توضیح داده شد .

لازم به ذکر است اولین روز فعالیت چهارمین دوره ی شوراهای اسلامی ، دوازدهم شهریور با تحلیف و انتخاب هیات رییسه و شهردار آغاز می شود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

حامیان آفتاب

۲۴ تیر ۱۳۹۲

ما هر چه سریع تر منتظر آغاز کار شورای اسلامی چهارم این شهر هستیم …. ان شا الله در اهدافشان موفق و پیروز باشند

پاسخ