مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری گیلان گفت : امسال استان گیلان در اثر بروز سوانح طبیعی ۱۷۰ میلیارد تومان خسارت دیده است .

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، ˈ افشین عزیزی ˈ در جلسه ستاد حوادث غیرمترقبه در بندرانزلی اظهار کرد : این خسارتها در بخش تاسیسات زیربنایی اعم از راه ، پل ، کشاورزی و غیره به استان وارد شده است .
عزیزی از فرمانداران تمامی شهرستانهای گیلان خواست با انجام مانورهایی خود را برای حوادث احتمالی زمستان و همچنین مواقع اضطراری آماده کنند .

وی همچنین بر لزوم برنامه ریزی برای تامین اقلام مورد نیاز مردم ، سوخت ، آبرسانی و سایر خدمات در مواقع اضطراری ، تنظیم کشیک ، تقسیم و مشخص کردن وظایف توسط فرمانداری ها تاکید کرد.

مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری گیلان خاطرنشان کرد در نظر داریم بروشورهایی برای آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه تهیه و در اختیار مردم قرار دهیم .

وی از جمله اقدامات انجام شده برای پیشگیری از بروز سیلاب به لایروبی رودخانه ها و احداث دیواره حفاظتی اشاره و بر هشیاری مسئولان هر شهرستان در خصوص حوادث احتمالی تاکید کرد.

عزیزی با اشاره به اهمیت شهر انزلی به دلیل وجود بندر و گمرکات یادآور شد: طی سال ۹۰ ، ۹۱ بالغ بر چهار میلیارد تومان برای ایمن سازی شهر انزلی تامین اعتبار شده است .

به گفته وی از محل این اعتبارات سه پرو‍ژه الگویی دفع آبهای سطحی ، احداث سالن چند منظوره در خیابان ساحل قو و اردوگاه چند منظوره در خیابان پاسداران در دست اجرا قرار دارد.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *