IMG_0101-1024x683

 

به گزارش سامانه خبری-تحلیلی انزلی کلاب، نشست هیئت عالی سرمایه گذاری عصر امروز در محل شهرداری انزلی برگزار شد. شهردار بندرانزلی در این جلسه، با بیان اینکه جلسه امروز هفتمین جلسه عالی سرمایه گذاری بندرانزلی است اظهار داشت: از مهم ترین دغدغه های شهرداری موضوع سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان می باشد و ما در این راستا با گروه مشاورین شارمند، که مشاور شماره یک معماری و شهرسازی کشور می باشند به توافق رسیدیم و این دوستان تحقیقات خود را آغاز کرده اند.
سپس فرهاد سلطانی آزاد مدیرعامل گروه مشاوران شارمند، توضیحتی در خصوص فاز اول تحقیقات گروه خود را به فرماندار، شهردار و اعضای شورا شهر ارائه کرد.سلطانی با بیان اینکه اولین گام در جذب سرمایه گذار روشن کردن چشم انداز سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران است افزود: از نظر ما شهرستان بندرانزلی از بهترین فضاهای کشور در موقعیت سرمایه گذاری است اما متاسفانه تا امروز به درستی از این موقعیت طلایی استفاده نشده است.
مدیرعامل گروه مشاورین شارمند در ادامه اولویت های سرمایه گذاری را به این شرح اعلام کرد:
۱-مجتمع تفریحی-اقامتی ساحل غازیان به مساحت تقریبی ۱۵٫۹ هکتار.
۲-مجتمع تفریحی-خدماتی- گردشگری-پذیرایی پارک جنگلی شهرداری به مساحت تقریبی ۱۳ هکتار.
۳-طرح سالمسازی دریا واقع در خیابان پاسداران به مساحت تقریبی ۴ هکتار.
۴-طرح بهسازی پل قدیم غازیان به مساحت ۱٫۴ هکتار.
۵-پارک بی بی حوریه به مساحت تقریبی ۱۷ هکتار( که اجرا و احداث مجتمع آبی این منطقه میتواند تبدیل به موفق ترین و کارآمد ترین پروژه های گردشگری شهرستان و استان شود)
وی در پایان از درخواست سفیر مجارستان برای خواهرخواندگی بندرانزلی با یکی از شهرهای این کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با به وقوع پیوستن چنین اتفاقاتی، سرمایه گذاری بین المللی در انزلی رونق بیشتری بگیرد و موجبات اشتغال زایی و جذب توریست فراهم شود.
فرماندار بندرانزلی در مورد صحبت های شهردار مبنی بر درخواست از فرمانداری برای تعامل با ادارات کل استان و حل مشکلات و موانع سرمایه گذاری پاسخ داد:اگر تا به امروز زیر ساخت های سرمایه گذاری به شکل صحیح در انزلی مهیا نشده مقصر ما هستیم. شهرک صنعتی انزلی هنوز فاقد امکانات اولیه برای کار و سرمایه گذاری است و اینها برای شهری مثل انزلی نگران کننده است. من از شهرداری و شورای شهر درخواست تاکیدی دارم چنین مشکلاتی را به ما اطلاع بدهند تا من این موانع را از طریق استانداری و در صورت حل نشدن از مقامات کشور پیگیری کنم.
صفرنژاد در ادامه اظهار داشت: هدف ما در جذب گردشگر باید ماندگار کردن آنها در شهر باشد، نمی توانیم توقع داشته باشیم مسافر صرفا به خاطر وجود دریا چند روز در انزلی توقف داشته باشد زیرا بسیاری از شهرهای شمالی و جنوبی ساحل و دریا دارند. وی با بیان اینکه سالانه هشت تا ده میلیون ایرانی برای تفریح به کشور همسایه ما ترکیه می روند، افزود: اگر ما امکانات گردشگری لازم را مهیا کنیم به طور یقین می توانیم بخش اعظم این گردشگر را در همین شهر جذب کنیم تا با اینکار هم برای جوانان اشتغال زایی شود و هم از خروج ارز از کشور جلوگیری شود. فرماندار انزلی در پایان اظهارات خود گفت: من به عنوان نماینده دولت در شهرستان از شهرداری و سرمایه گذاران این مجموعه به نحو احسن و به نفع شهر حمایت خواهم کرد و تمام تلاش خود را برای رفع موانع موجود به کار خواهم گرفت.

مریم خسروپسند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رجبي

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

مگه مسایل شهرک صنعتی مربوط به منطقه آزاد نیست؟

پاسخ

امیر نوری

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

زمین روبروی سپید کنار متین که محل تخلیه زباله بود و الان خاکریزی شده هم محل خوبی هست برای احداث پارک گردشگری و استقرار مسافران بین راهی

پاسخ

مهدی

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

من هم با سخنان جناب فرماندار موافق هستم اگر زیر ساخت های سرمایه گذاری در انزلی فراهم نباشد نه سرمایه گذاری میشود نه جذب توریست بلکه تنها به مهاجرت جوانان به علت بیکاری می انجامد

پاسخ