82150450-70866455[1]

 

به مناسبت هفته المپیک جشنواره همگانی المپیک کودکان گیلان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
غروب جمعه درادامه برنامه های هفته المپیک و با حضور بالغ بر ۱۰۰ کودک جشنواره همگانی المپیک کودکان به همت هیات ورزشهای همگانی و با مشارکت منطقه آزاد انزلی در ساحل این منطقه و در حضور جمع کثیری از گردشگران و مسافران برگزار شد.
دراین جشنواره بازیها و ورزش کودکان، یوگای کودکان، اجرای ایروبیک حرفه ای، جشنواره سازه های شنی، طناب کشی کودکان، اجرای یوگای حرفه ای ، طناب زنی کودکان، داژبال کودکان، دارت، بازیهای ایستگاهی، پرواز کایت و بادبادک و مسابقه پرش با گونی برای کودکان درحضور والدین و جمع حاضر انجام شد.
این مراسم با هدف همگانی کردن ورزش دربین جامعه وخصوصا کودکان در راستای توسعه و ترویج آن دربین خانواده ها انجام شده است.
فعالیت جسمانی علاوه بر ممانعت از چاقی کودکان به عنوان یک نیاز اساسی از دوران طفولیت باید مورد توجه قرار گرفته ودرصورت فراهم سازی زمینه های جنب و جوش اصولی کودکان ، میزان سلامتی و تندرستی آنان نیز در سنین بالاتر افزایش می یابد.
انجام فعالیت های بدنی، فعالیت های مغزی و ماهیچه ای را در دوران کودکی افزایش داده و باعث آسانتر و دلچسب تر شدن فعالیت های بدنی کودک درآینده می شود.
بازی و ورزش یا ورزش در قالب بازی های کودکان علاوه بر تضمین سلامت کودک و آشنایی او با کار گروهی ، موجب تخلیه انرژی کودک شده و استعدادهایش را شکوفا می سازد./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *