82135638-70839936[1]

 

سازمان منطقه آزاد انزلی جشنواره سبز جوکول (برنج تازه روییده ) را در سه بخش عکاسی ، ساخت مترسک و آشپزی برگزار خواهد کرد .
دبیر اجرایی جشنواره سبزجوکول روز یکشنبه  گفت : این جشنواره به منظور معرفی ظرفیت ها ، توانمندی ها، جاذبه ها و فرهنگ بومی منطقه به گردشگران برنامه ریزی شده است.
علیرضا شکورپور اظهار کرد : اقتصاد بومی منطقه آزاد انزلی بر پایه کشاورزی به ویژه شالیکاری و صید ماهی و صنایع دستی نظیر حصیر بافی استوار است .
وی خاطرنشان کرد : بر این اساس موضوع مسابقه سراسری عکس مراحل کاشت، داشت و برداشت برنج، پرتره کشاورزان مشغول کار در شالیزار، فروش برنج دربازار، برنج در سفره غذا و تمامی فعالیت های مربوط به برنج است.
برای دریافت فرم و شرکت در جشنواره از سایت سازمان به آدرس Anzalifz.ir اقدام و ارسال آثار از آدرس الکترونیکی Sabzejokoulfz2@gmail.com امکان پذیر خواهد بود .
شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان آزاد است و محدودیت سنی ندارد.
*دومین دوره ساخت مترسک
شکورپور ادامه داد: ساخت مترسک و نصب و جانمایی در محدوده تجاری و گردشگری منطقه آزادانزلی ، خلاقیت در طراحی و ساخت با توجه به عقاید و سنت های منطقه با استفاده از مواد بومی و به صورت غیر رقابتی در دو مرحله برگزار می شود.
وی همچنین اضافه کرد: مسابقه کته پزی ، رشته خشکار و کشتا به صورت استانی برگزار می شود و تمامی مواد و وسایل جهت پخت و پز را باید شرکت کننده تهیه کند و به محل برگزاری مسابقه بیاورد.
وی گفت: استفاده از لباس محلی و ظروف سنتی و بومی امتیاز به حساب می آید و مسابقه در سه بخش مجزا داوری می شود./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *