82027790-70637882[1]

هفدهمین یادواره سپهبد شهید علی صیاد شیرازی با حضور مشاور ویژه فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندرانزلی برگزار شد.
فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در حاشیه برگزاری این مراسم در مسجد محمد رسول الله (ص) ناوگان شمال به خبرنگار ایرنا گفت: شهید صیاد شیرازی به عنوان یک فرد ایرانی مسلمان و نظامی، دارای بالاترین ویژگی ها و از هر نظر الگو بود.
دریادار دوم عرشه افشین رضایی حداد افزود: معرفی و الگو قرار دادن اسوه هایی چون شهید صیاد شیرازی در راستای الگوبرداری از اخلاق و رفتار این شهید والامقام و به کار بندی آن در تمام ابعاد زندگی از وظایف ماست.
وی با اشاره به تداوم چنین برنامه های فرهنگی در ناوگان شمال خاطرنشان کرد: همرزمان جوان ما باید به داشتن چنین الگوها و قهرمانان ملی افتخار کرده و با قرار گرفتن در مسیری که شهدا طی کردند، می توانند به بزرگمردانی همچون شهید صیادشیرازی تبدیل شوند.
دریادار حداد، شهید صیاد شیرازی را متواضع و فروتن توصیف و اظهار کرد: این شهید بزرگوار علاوه بر همت والا، از توانمندی های بسیار بالایی نیز برخوردار بود.
وی یادآور شد: شهید صیاد شیرازی به ما آموخت که توانایی و بزرگی باید در اعمال و رفتار انسان ها دیده شود.
در این مراسم امیر ابوالقاسم کیا مشاور ویژه فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، استاد معارف جنگ شهید صیاد شیرازی و همرزم این شهید بزرگوار، خاطراتی را از دوران دفاع مقدس و خدمات ارزنده شهید صیاد شیرازی به میهن اسلامی را بازگو و حاضران در مجلس با مداحی ذاکر اهل بیت(ع) در غم از دست دادن فرمانده اسبق ارتش جمهوری اسلامی ایران عزاداری کردند.
در این مراسم باشکوه دادستان انزلی، فرماندار، جانشین فرمانده نیروی انتظامی و پرسنل و فرماندهان نیروی دریایی ناوگان شمال حضور داشتند.
سپهبد شهید علی صیاد شیرازی در بامداد ۲۱فروردین ماه سال ۱۳۷۸ توسط عوامل مسلح گروهک مجاهدین خلق در پوشش رفتگر، مقابل در منزل مسکونی اش واقع در تهران و در برابر دیدگان فرزندش شهید و در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
ستاد فرماندهی منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در بندرانزلی واقع است.
شهرستان انزلی در ۴۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *