82084404-70743345[1]

 

همزمان با سالروز ولادت زیباترین شکوه آفرینش، حضرت مهدی موعود (عج) مردم شهرساحلی انزلی نیز همراه با دیگر هموطنان علاوه بر برگزاری جشن میلاد منجی عالم بشریت، برای تعجیل فرج آن حضرت دست به دعا برداشتند.
شهر ساحلی انزلی در روز میلاد آخرین ذخیره الهی مسرور و سرشار از شادمانی ، آذین بندی شد.
مردم با شرکت در جشن های مختلف در اکثر نقاط بندرانزلی ارادت خود را به خاندان مطهر پیغمبر اسلام(ص) نشان داده و برای ظهور صاحب الزمان و شفای عاجل مریضان اسلام دعا کردند.
مردم ولایتمدار این شهرستان از شامگاه شنبه با پخش شیرینی، شربت در خیابان های شهر و برگزاری آئین های وی‍ژه، این میلاد خجسته را گرامی داشتند.
پایگاه های بسیج مساجد نیز با برپایی ایستگاه های صلواتی و با پخش شیرینی و شربت از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دراین شهرستان پذیرایی کردند.
همچنین بسیاری از زوج های جوان در این لحظات سرشار از نور و عطر معنویت و در سایه فضل الهی، توکل به پروردگار عالمیان، در پناه قرآن و با توسل به ائمه اطهار (ع) آغاز زندگی مشترک خود را جشن گرفته و دلخوش و امیدوار راهی خانه بخت شدند.
خیابان ها، کوچه ها، بازار، مراکز عمومی و مساجد مختلف شهرستان انزلی نیز برای برپایی باشکوه مراسم های جشن نیمه شعبان آذین بندی شده و بیرق های ویژه جشن میلاد آن حضرت در اماکن عمومی مختلف برافراشته شده بود.
آیین ویژه سالروز ولادت با سعادت امام زمان (عج) در بارگاره امامزادگان و بقاع متبرکه به ویژه آستانه مقدسه بی بی حوریه ، آقا سید محمد نجفی، امام زاده ابراهیم سنگاچین و امام زاده صالح غازیان و همچنین در مساجد جامع، گلشن، امام موسی بن جعفر(ع) و امام جواد (ع) بندرانزلی نیز با شکوه خاصی برگزار شد.
سخنرانی در شب و روز عید با هدف ترویج فرهنگ مهدویت، برگزاری محافل نورانی قرآن کریم، ختم صلوات برای سلامتی و ظهور امام زمان (عج)، برگزاری دعای ندبه و مولودی خوانی و شعرخوانی از برنامه های برگزار شده در این شهرستان بود.
مسئولان شهری بندرانزلی و تنی چند از اعضاء شورای شهر نیز با حضور در مسجد امام جواد(ع) در شامگاه یکشنبه به همراه شهروندان، برای فرج امام زمان (عج) دعا کردند.
امام مهدی (عج) در سامرا به دنیا آمده و پس از شهادت پدر بزرگوارشان، به امامت رسیدند.
اللهم عجل لولیک الفرج / ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *