بروید و ملوان باشید …

  • 5 سال پیش
  • ۳ ديدگاه
قوی سپید خزر

قوی سپید خزر

برای ما که همه تار و پود زندگیمان، با ملوان گره خورده و در هم تنیده. برای ما که از نسل روزهای سخت ملوان هستیم و نا مهربانی ها دیده ایم و پوستمان به اندازه کافی کلفت شده، این شکست هرگز نمیتواند دلسردمان کند. زیرا ما به نمایندگی از شهری با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با بومی ترین تیم لیگ فوتبال ایران تا نیم فصل صاحب رتبه چهارم لیگ در بالاترین سطح فوتبال کشوریم، شهر ما به اندازه بیش از نیمی از استانهای کشور صاحب بازیکنان اسم و رسم دار است، پس ما بازنده نیستیم در مقابل کلانشهرهای چندین میلیون نفری بهره مند از امکانات مادی و معنوی. 

پس ما سرمان را پایین نخواهیم گرفت، ما شکست را قبول داریم اما معتقدیم اگر باختیم به غرور خودمان باختیم و چه خوش بود که مرد بزرگ و کارکشته ای نظیر احمدزاده قبل از آغاز مسابقه بازیکنان را از لحاظ ذهنی آماده این دیدار میساخت و کاری میکرد تا بازیکنان کمی به خودشان بیایند و سختی های مقابله با تیمی که مربی تعویض کرده را به آنها گوشزد میکرد. برای ما که طرفدار ملوانیم، ملوان تمثیلی از گلادیاتورهاست که همواره با دست خالی و با تکیه به داشته های خود در مقابل تمام رقیبان قد علم کرده و خواهد کرد. این دیدار گذشت شاید اگر کمی واقعا محتاط بودیم روند بازی به گونه ای پیش میرفت که سنگین ترین شکست پرسپولیس را شاهد میبودیم. یک هوادار فوتبال فهم به خوبی میداند که توپ گرد است و هزار یک چرخ میخورد.

اما امیدواریم که ملوان درس های بزرگی از این بازی گرفته باشد و هرگز فراموش نکند نیازی به دعوت کردن و تحریک بیشتر رقبا  نداریم وقتی خودمان میدانیم رقیب با همه توان و داشته هایش مهیای ما خواهد شد پس نیازی به بیان آنچه که به آن یقین داریم نیست. مکتب ملوان مکتبی است که در آن اگر داور پنالتی ات را نمیگیرد پس نباید تا اخرین توان زمین بخوری و حقی را که میدانی مطالبه شدنی نیست طلب کنی.

ملوان همواره حکم گلادیاتوری را داشته  که مجبور است در مقابل دشمنان تا دندان مسلح خود  به میدان نبرد برود، پس اگر مسابقه ای ۱۱ به ۱۱ نیست چرا کاری کنیم که این اختلاف بیشتر و مشهود تر شود. گاهی باید ساکت بود و نشست تا آب خود راه خود را بازیابد. درسی که انتظار داشتیم بازیکنان پرورش یافته در مکتب ملوانان به جوان تر های تیم بدهند و یا در سطوح بالاتر مدیریتی و نزد مربیان به تیم تزریق شود که متاسفانه برخی بازیکنان با تجربه مان خود داعیه دار راه و روشی جدید شدند که از سوی رده های بالاتر نیز تشویق و تایید و همراهی شد که هرگز در مکتب ملوان خریداری ندارد.

مکتب ملوان لباس خیس عرق و غیرت است نه کری خوانی و رجز خوانی در مجلات ورزشی، مکتب ملوان، که برخواسته از باشگاه گیو انزلی است مکتب پهلوانی و جوانمردی است و احترام به روح ورزش نه مثل سوگولی های پایتخت تیتر مطبوعات زرد شدن! روی صحبتم با بازیکنان تیم است اگر فکر میکنید هواداران ملوان از شما جدا هستند یا از مشکلات بیخبرند سخت در اشتباهید، مگر میشود ملوان را از هوادارانش جدا کرد؟

میدانیم  و هنوز هم چشم امیدمان به ساقها و گام های شماست، اما یقین داریم همه مشکلات برطرف خواهند شد و تنها روزی که از مکتب ملوان فاصله بگیریم همان روز میتوانیم با اقتدار صاحب بدترین نتیجه تاریخ باشگاه شویم. هرگز فراموش نکنید چشم امید یک شهر به ساق پای شما دوخته شده است و ضربان و نبض قلب یک شهر با گامهای شما تنظیم میشود.

هر چه که بود گذشت با همه تلخی ، ما آن را به دست فراموشی سپردیم و پشت تیم محبوب شهرمان، این نماد مردم زحمتکش و سختکوش گیلان را هرگز خالی نخواهیم کرد. الان یک نیم فصل سخت پیش روی شماست، که هر بازی اش حکم یک فینال را دارد، لحظه به لحظه هر دیدار آخر فصل جایگاه ملوان بزرگ را رقم خواهد زد. ما به روز خوشی با تو پیمان عاشقی نبسته ایم ای قوی سپید، که امروز فکر کنی از تو دلگیریم تا نفسی هست و خونی در رگهای ما جاریست ما به عهدمان پایبندیم پس بال بگشای که چشم انتظار پرواز با شکوهت هستیم.

ما معتقدیم این باخت میتواند نتایج بسیار مثبتی را برای ملوان به همراه داشته باشد، اگر به درستی از آن درس بگیریم و در جهت رفع مشکلات بهره ببریم. اینکه بازیکنان ملوان نباید حتی گهر را دست کم بگیرند و باید برای هر دیدار با برنامه وارد میدان شوند. باید سعی کنیم از حاشیه فاصله بگیریم و تمرکزمان را صرف تجزیه و تحلیل تیم های حریف و تمرینات کنیم.

این را نباید فراموش کنی که تو برای ما همیشه قهرمانی چه اول چه آخر پس شمشیرتان را بکشید و حرفتان را در میدان رقابت بزنید گلادیاتور های ملوان. بروید و ملوان باشید همین، نه چیزی بیشتر … 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۳ دی ۱۳۹۱

ملوان تاوان یک اشتباه زنجیری را به بهای گزافی پرداخت. عوامل باشگاه در تمام رده ها اسیر دامی شدند که تا کنون به ماهیتش نیاندیشیده بودند. این درس بزرگ در دوره تغییر مدیریت از یک نظام دولتی به حیطه بخش خصوصی اتفاق افتاد. کری خوانی و کل کل کردن خود آدابی دارد که دوستان ما به قواعدش آشنا نیستند ! در توان ملوان هست تا در آینده با بهره گیری از بصیرت نیم قرن حضور در پهنه ورزش کشور پاسخی مناسب برای جبران حادثه تلخی که به شهر تحمیل شد بیابد.

پاسخ

۳ دی ۱۳۹۱

هوادار واقعی باید حالا خودشو نشون بده، هوا هم بارونی شده و منو یاد بازی فصل پیش مقابل استقلال میندازه.

پاسخ

جاويد رضاپور

۳ دی ۱۳۹۱

ملوان زندگی ماست…عشق اول و آخر…چه اول چه آخر

پاسخ