cccc-hasan-khaste-band01-600x3031

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: بروکراسی اداری از موانع جذب سرمایه‌گذار در استان گیلان است و رفع این مانع و روان‌ سازی و تسهیل امور مربوط به سرمایه‌ گذاری در این منطقه نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مهر، حسن خسته بند پیش از ظهر دوشنبه در جمع مسئولان استان افزود: این خطه از شمال ایران با داشتن مواهب طبیعی فراوان و استعدادهای بالای صنعتی و کشاورزی متاسفانه از بی‌مهری ‌ها و کم ‌توجهی‌ها رنج می برد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تشکیل‌ و رشد سرمایه‌ خصوصی‌ در هر اقتصادی‌ مستلزم‌ پیدایش‌ فضای‌ مناسب‌ برای‌ سرمایه ‌‌گذاری‌ است بنابراین‌ نهادسازی ‌‌ها، فرآیند سازی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها را باید به‌ گونه ‌‌ای‌ تنظیم‌ کرد که‌ ساختار انگیزشی‌ مناسبی‌ برای‌ انجام‌ سرمایه‌ گذاری‌ ها و مشارکت‌ گسترده‌ بخش‌ غیردولتی‌ در اقتصاد گیلان فراهم‌ آید.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد فضای‌ مطمئن‌ اقتصادی‌، اجتماعی‌، سیاسی‌ و فرهنگی‌ برای‌ جلب‌ مشارکت‌ و گسترش‌ بخش‌ خصوصی‌ داخلی‌ و خارجی از مؤلفه‌های اساسی برای‌ رفع‌ موانع‌ سرمایه‌‌گذاری‌ و توسعه‌ بخش‌ خصوصی‌ است که باید به این مهم توجهی ویژه داشت.

وی افزود: بروکراسی اداری نیز از موانع جذب سرمایه‌گذار است و  رفع این موانع و روان‌ سازی و تسهیل امور مربوط به سرمایه‌ گذاری در این منطقه نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

خسته بند اظهارداشت: بدون شک معرفی و شناساندن استان گیلان به مسافران و گردشگران اعم از داخلی و خارجی می‌تواند در افزایش ورود گردشگران به این منطقه مؤثر باشد و همچنین افزایش شناخت بین‌المللی از استان و رفع موانع سرمایه‌گذاری نیازمند برنامه ‌ریزی مناسب است.

وی همچنین اذعان داشت: موضوع امنیت در سرمایه ‌گذاری مهم بوده و سرمایه‌گذار نباید دغدغه امنیت داشته باشد و اداره‌ها باید موانع را از سر راه بردارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان انزلی را بی نظیر دانست و یادآورشد:  گردشگری ، تالاب بین المللی و شیلات از مهمترین این فرصت ها هستند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *