45307507454438880980

برخی از عوامل آمار بالای طلاق در گیلان را بررسی می کنیم:

مینا .ع زن ۳۲ساله ساکن شهر رشت در مورد علت طلاقش با اشاره به اینکه مادرش را در کودکی از دست داده است و پدرش نیز سال گذشته فوت کرد،گفت: همسرم کارگر ساختمان است که گاهی از ایام سال بیکار است و به همین دلیل گاهی برای تامین هزینه های خانه با مشکل مواجه می شدیم.

وی اضافه کرد: به پیشنهاد یکی از اقوامم برای استفاده از حقوق پدرم از همسرم جدا شدم تا تحت تکلف پدر قرار بگیرم و بتوانم از حقوق او استفاده کنم.

وی با اشاره به اینکه برای ادامه زندگی با همسرش با او صیغه محرمیت دائم دارد،خاطرنشان کرد:من یک فرزند دارم و می خواهم صاحب فرزند دوم شوم اما می خواهم فرزندم حاصل عقد دائم باشد و الان نمی دانم باید چه کار کنم تا ضمن عقد مجدد با همسرم از گرفتن حقوق پدرم باز نمانم.

 

طلاق زن از شوهر برای اخذ معافیت سربازی پسر

در ادامه این گفتگو زهره. ت زن ۴۵ساله ای که چند ماهی است از شوهرش جدا شده در مورد علت طلاق از همسرش به گفت: پسر ۱۸ساله ای دارم که دیپلمش را گرفته و باید به خدمت سربازی می رفت اما جویا شدیم که اگر از همسرم جدا شوم پسرم می تواند از خدمت سربازی معاف شود و ما نیز این کار را کردیم.

وی اضافه کرد:قرار بود پس از یک سال باز هم من و شوهر با هم ازدواج کنیم اما متاسفانه همسر سابقم ماه گذشته با زن دیگری ازدواج کرده است و با طلاق خانه ام را دو دستی تقدیم زن دیگری کردم.

رخساره .ت مادر این زن که همراهش بود و بسیار نگران به نظر می رسید گفت: بارها به دخترم هشدار دادم که به حرفهای پسرش گوش نکند و او را به خدمت بفرستد تا برای زندگی آینده اش آماده شود اما او این گوش نکرد و با طلاق توافقی که از شوهرش گرفته است حتی یک ریال مهریه هم ندارد که بتواند چند ماهی روزگار بگذراند.

وی اضافه کرد: ایکاش رسیدگی هایی انجام می شد تا حداقل سربازانی که مادرشان کمتر از دوسال از پدرشان جدا شده بلافاصله معاف نشوند.

 

پریشانی فرزندان و طلاق به خاطر دریافت حقوق پدر

بهاره .ج زن ۵۴ساله ساکن شهرستان فومن علت طلاق از همسرش را استفاده از حقوق پدر مرحومش عنوان کرد و گفت:من دو دختر دم بخت دارم که بسیار از طلاق من و پدرشان ناراضی هستند.

وی با اشاره به اینکه زندگی بسیار خوبی را قبل از طلاق داشتم،اضافه کرد:دخترانم به خاطر طلاق من از همسرم احساس سرشکستگی می کنند و نمی خواهند با اوضاعی که در خانه داریم هیچ خواستگاری واردخانه شود.

وی خاطرنشان کرد:من از اجرای این کار پشیمان هستم و می خواهم با ازدواج با شوهرم پریشانی را از دخترانم دور کنم اما همسرم حاضر به ازدواج مجدد با من نیست.

 

فریب شوهر و دادن طلاق زن بدون پرداخت یک ریال مهریه

سمانه . م یکی دیگر از زنانی که برای طمع گرفتن پول پدر و استفاده از مستمری پدر به فکر طلاق افتاد گفت: شوهرم قبل از ازدواج با من خواستگار پرو پا قرص دختر همسایه شان بود که به دلیل مخالفت خانواده اش نتوانست با او ازدواج کند.

وی با اشاره به اینکه به پیشنهاد شوهرم طلاق توافقی گرفتیم و من بدون دریافت هیچ مبلغی از مهریه ام از او جدا شدم تا پس از مقرر شدن دریافت مستمری پدرم دوباره با او صیغه محرمیت دائم بخوانم،افزود:اما او بلافاصله به سراغ دختر مورد علاقه قبل از ازدواجش رفته و با او ازدواج کرده است.

وی تصریح کرد:وقتی با خشم و اعتراض من مواجه شد به من گفت:من و تو دیگر زن و شوهر نیستیم و ازدواج دومم هیچ ربطی به تو ندارد.

 

رنگ پول جایگزین یکرنگی سفیدی

زلیخا .ک زن ۷۰ساله از شهروندان رشت در گفتگو با خبرنگار با اشاره به اینکه من ۵۰سال را با عشق با همسرم زندگی کردم و امسال فوت کرده است،گفت:مشکلات در همه خانه ها وجود دارد اما این دلیل نمی شود که بلافاصله برای گرفتن پول بادآورده جوانان به فکر طلاق بیفتند.

وی اضافه کرد:در گذشته نبود موردهای طلاق یکی از افتخارات خانواده ها محسوب می شود و همه برای دختران آرزو می کردند که با لباس سفید به خانه بخت بروند و پس از سالهای طولانی خوشبختی با لباس سفید کفن از خانه بیرون بروند،اما طمع پول ها موجب شده است که حرمت رنگ سفید از بین برود و فقط رنگ چک پول ها اهمیت دارد.

وی گفت:توکل به خدا و تلاش برای زیاد شدن روزی چیزی است که هر مادر ایرانی باید به دخترش یاد بدهد.

 

به فکر آب باریکه بودن را به فرزندانمان نیاموزیم

علیرضا آذربر رییس دانشگاه سمائ گیلان با اشاره به اینکه متاسفانه یکی از آموزش های غلط خانواده ها به فرزندان به فکر آب باریکه در روزهای پیری است،گفت:ما به جای تشویق کار آفرینی به جوانانمان می خواهیم فرزندانمان حتما در پشت میزهای دولتی قرار بگیرند و به فکر حقوقی مشخص که به آن در اصلاح آب باریکه هم می گویند، باشند.

وی اضافه کرد: ترویج چنین تفکرهایی چنین نتایجی را پدید می آورد که زنان ما به جای به کارگیری از استعداد و خلاقیت هایشان آن آب باریکه را برای خود فراهم کنند.

 

کراهت طلاق در روستاهای گیلان کم رنگ شده است

دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان نیز در جلسه توسعه روستایی گیلان از آمار بالای طلاق در گیلان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه گیلان جزء ۴ استان اول کشور در افزایش طلاق است.

وی با اشاره به اینکه کراهت طلاق حتی در روستاهای گیلان از بین رفته است،تاکید کرد: ترویج آموزه های قرآنی و آگاهی بخشی به بانوان و مردان ما می تواند موجب استحکام بنیان خانواده ها شود.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مازیار

۱۲ آذر ۱۳۹۳

یه سر به انزلی هم بزنید که بیشتر زوج های جوان فقط و فقط به خاطر رابطه نامشروع داشتن با جنس مخالف خود تنها به دلیل ورود به صفحه های مجازی ( لاین.تانگو.وایبر.ویچت و….) و کمرنگ شدن زندگی خودشون رو بی پایه و اساس کردن و وارد این مکانها شده تا از هم جدا بشن.ما ایرانی ها همیشه یا نقطه ۱۰۰ هستیم یا نقطه ۰ و حد تعادل رو حفظ نمیکنیم.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۰۱:

:yes:

mordab

۱۲ آذر ۱۳۹۳

تفاهم داشتن با هم یه جورایی جاشو داده به مادیات و رقابت های ناسالم بین خانم و آقای غریبه که همه تو صفه های مجازی هستن .خیلی از زندگی ها به خاطر همین مزخرفات نابود میشن و در آخر پشیمون که دیگه سودی نداره .واقعا باید دو دستی به زندگی خودمون بچسبیم آسه بریم آسه بیاییم تا جو زندگیمونو خراب نکنیم بدون هیچ فریب و نیرنگی با این ویروس هایی که همه جا پخشه.

پاسخ

nabid.port

ruby

۱۲ آذر ۱۳۹۳

به گفته معاون رئیس قوه قضائیه آمار :۷٫۶ درصد طلاق‌ها در کشور به دلیل ترک زندگی، ۶٫۵ درصد اعتیاد یکی از زوجین، ۹ دهم درصد محکومیت حبس یکی از زوجین، ۳٫۱ درصد ضرب و شتم، ۳ دهم درصد بیماری صعب‌العلاج یکی از زوجین، ۱۵٫۳ درصد محقق نشدن یکی از شروط ضمن عقد، ۴ درصد استنکاف زوج از پرداخت نفقه، ۱٫۲ درصد ازدواج مجدد زوج، ۷ دهم درصد اختلالات جنسی، ۱٫۴ درصد اختلالات روانی و افسردگی، ۴٫۱ درصد فقر مالی، ۹ دهم درصد ارتباطات نامشروع و ۱۵٫۵ دخالت خانواده‌ها بوده است.

پاسخ

لیلا

۱۲ آذر ۱۳۹۳

یک موضوع مضحک در بیان خانمهایی که به طمع پول از همسرجداشدن این بود ما زندگی خوبی داشتیم اون چه جور زندگی خوبی بود که به سال نکشیده مرده رفت زن گرفت .متاسفانه درکشور ما اگر امار طلاق دربرابر ازدواج۳۰درصدباشد امار طلاقهای پنهان ۷۰درصد است همین عدم روابط نامناسب بین زوجین وعدم تفاهم ودیگر مشکلاتی که دوستان دربالا عنوان کردن باعث میشود که زن به طمع پول آشیانه خود وفرزندانش رابه هم بزنداین گونه زنان که به بهای پول اینگونه درحق فرزندانشان جنایت میکنند افسوس برای تمام عمر حقشان است.امروز مادران جامعه رسالت بزرگی دارند قناعت وسازگاری وتحمل سختیهای زندگی را باید به فرزندانشان آموزش دهند،آخه کی هست که الان مشکل نداشته باشه بخدا زنهایی هستند که باسیلی صورتشون وسرخ میکنندولی آبروی زندگی وبچه وشوهرشون رونمیبرند آنها به معنای واقعی شیرزن هستند وجامعه به این زنان ومادران وهمسران شایسته مباهات میکند.

پاسخ

گیلک پاسخ در تاريخ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۲:

:yes: :yes: :yes: