82014900-70614989[1]

معاون جهاد کشاورزی انزلی از برداشت ۹۲۰ تن کیوی از باغ های این شهرستان در سال گذشته خبر داد.
چنگیز شبرنگ اظهار کرد : با توجه به اقتصادی بودن کشت این محصول باغداران شهرستان تاکنون در ۵۲ هکتار روستاهای آبکنار، معاف، خمیران، تربه بر، کرگان و سنگاچین اقدام به کاشت کیوی نموده اند.
وی خاطرنشان کرد: از این سطح ۳۶ هکتار هم اکنون بارور بوده و در سال جاری ۹۲۰ تن میوه استحصال شد و مابقی هنوز به صورت غیربارور هستند.
به گفته شبرنگ، اداره جهاد کشاورزی در سال های گذشته تسهیلاتی برای احداث باغ و آبیار تحت فشار به تولیدکنندگان این محصول ارائه داده بود.
شبرنگ تصریح کرد: باغداران، کیوی را کیلویی ۱۵ هزار ریال به فروش رساندند.
کیوی در ابتدا در کشور چین به عمل آمده و در آن کشور به نام دیگری آن را می شناخته اند، زمانی که کشاورزان نیوزیلند شروع به کشت این میوه و در نهایت صادر کردن آن به سایر کشورها کردند، این میوه به «کیوی» معروف شد. از این میوه به عنوان میوه ملی چین نیز یاد می کنند.
میوه کیوی سرشار از مواد مغذی معدنی و ویتامین ها است. این میوه شامل مقدار قابل توجهی ویتامین A، C و E است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان حلال در آب است که بدن را از ابتلا به چاقی، بیماری های قلبی و عروقی و سرطان حفظ می کند.
ویتامین E نیز تأثیر مشابهی با ویتامین C دارد اما آنتی اکسیدان حلال در چربی است، میوه کیوی به دلیل داشتن این دو ویتامین به حفاظت بدن در مقابل رادیکال های آزاد حفظ می کند.
فیبر غذایی موجود در کیوی برای درمان بیماری هایی مثل دیابت از طریق کنترل سطح قند خون مفید است. مصرف کیوی همچنین از ابتلا به سرطان روده جلوگیری می کند و مقدار فیبر بالای آن مقدار سطح کلسترول خون را کاهش می دهد.
پزشکان همچنین به بیمارانی که از بیماری های قلبی رنج می برند، توصیه می کنند که روزانه این میوه را مصرف کنند تا شانس دومین سکته قلبی در آنان کاهش یابد.
درختان کیوی معمولاً سه تا چهار سال بعد از کاشت در زمین اصلی آغاز به میوه دهی می کنند و در هشت تا ۱۰ سالگی به باردهی کامل می رسند.
این میوه قبل از رسیدن کامل یعنی حدود ۱۷۰ تا ۲۲۰ روز پس از مرحله تمام گل برداشت می شود .
در شمال ایران میوه را تا زمانی که برگ ها ریزش می کنند، یعنی پانزدهم آذرماه، می توان برروی درخت نگهداری نمود ولی از آن تاریخ به بعد بعلت خطر حمله پرندگان و سرما نگهداری میوه توصیه نمی شود.
این میوه در موقع برداشت چندان مورد پسند ذائقه ایرانی نبوده و کمی سفت و ترش است و بایستی بمدت حداقل یک هفته در محیطی با دمای ۱۵ درجه سانتی گراد رسانده، سپس مصرف نمود.
برداشت مکانیزه میوه کیوی هنوز رایج نشده است. در روش سنتی، برداشت در دو نوبت انجام می گیرد، در نوبت اول میوه های درشت تر چیده می شوند که در این صورت میوه های کوچکتر برای چین دوم رشد کرده و درشت تر می شوند.هنگام برداشت دم میوه بر روی شاخه باقی می ماند.
میزان محصول کیوی می تواند به طور متوسط حدود ۲۵ تن در هکتار برسد ولی در بعضی شرایط ۵۰ تن در هکتار نیز برداشت دیده شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *