فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از برخورد قاطع این یگان با زمین‌خواران تالابی در انزلی خبر داد و گفت: بیش از پنج هکتار اراضی شناسایی شده در دست زمین‌خواران حرفه‌ای و سودجو در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی آماده آزادسازی است.
ساسان اکبری‌پور پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از وضعیت آزادسازی اراضی تالابی در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی اظهار کرد: در سال‌های اخیر تعدادی از زمین‌خواران حرفه‌ای سودجو و فرصت‌طلب با همکاری افراد بومی و محلی اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی و پر ارزش تالاب انزلی کرده‌اند.
وی با بیان اینکه یگان حفاظت محیط زیست گیلان با متصرفان اراضی ملی و تالابی در محدوده تالاب بین‌المللی انزلی قاطعانه برخورد کرد، افزود: با توجه به ارزش بالای اقتصادی زمین‌های تالابی برای کشت و کار و درختکاری و ایجاد مکان‌های گردشگری سودجویان اقدام به تصرف این اراضی کرده بودند که با تلاش‌های صورت گرفته پنج هکتار از راضی تالابی از متصرفان غیرمجاز شناسایی شده و آماده بازپس‌گیری است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با تصریح بر اینکه پرسنل این یگان با آموزش مسؤولان پاسگاه حوزه مناطق تحت مدیریت خود و اعزام کارشناسان از استان امکان هرگونه تصرف جدید را با تمام قوا رصد کرده‌ و طبق وظایف سازمانی خود از این عمل ممانعت می‌‌کند، یادآور شد: تاکنون ۳۶ نقطه جغرافیایی بیش از پنج هکتار که به صورت غیرقانونی در اختیار افراد قرار دارد شناسایی شده و اقدام‌های لازم برای بازپس‌گیری اراضی به شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان صورت گرفته است.
وی حفاظت از اراضی ملی و تالابی را جزو وظایف مهم یگان حفاظت محیط زیست عنوان کرد و متذکر شد: یگان حفاظت محیط زیست گیلان قاطعانه با متصرفان غیرمجار اراضی ملی و تالابی برخورد می‌کند.

 

منبع: فارس
عکس: انزلی کلاب – شهروز بخشایش

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مریم دریایی

۶ دی ۱۳۹۵

یه سوال از آقای فرماندار دارم
تاجایی که من یادمه تو همین انزلی کلاب هم خبری از ایشون منتشر شده بود که تو اکثر جلساتی که برای آزاد سازی سواحل گذاشته بودند یه جمله معروف از آقای فرماندار گفته می شد:
حتی اگه به قیمت رفتنم هم باشه رفع تصرفات تالاب و آزاد سازی سواحل رو انجام میدم.
خودش به خودش چه نمره ای میده؟
حالا هم که دیگه شهردار نیست که گناهان رو بندازیم گردنش

پاسخ