13910407000001_PhotoA

فرمانده مرزبانی گیلان از برخورد با ۹۳ فروند شناور غیرمجاز صیادی و تفریحی و افزایش ۲۲۲ درصدی کشفیات ماهیان غیرخاویاری در دو ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، سیدیوسف مرتضوی صبح امروز در جلسه مرزبانی استان با اشاره به تشدید اقدام های کنترلی و انسداد مرزهای استان اظهار کرد: در دو ماه نخست امسال مقدار ۳۹ کیلو و ۵۷۶ گرم انواع مواد مخدر و ۱۵۹ دستگاه انواع تجهیزات ماهواره ای از مرزهای استان کشف شد.

وی از دستگیری ۲۹۷ متهم در جرایم مختلف استان در مدت مذکور خبر داد و گفت: با تلاش ماموران مرزبانی گیلان ورود انواع کالای قاچاق و ممنوعه به کشور از طریق این استان کاهش چشمگیری داشته است.

فرمانده مرزبانی گیلان برخورد با ۹۳ فروند شناور غیرمجاز صیادی و تفریحی را از دیگر اقدام های این فرماندهی در مدت مذکور عنوان کرد.

وی از افزایش ۲۲۲ درصدی کشفیات ماهیان غیر خاویاری در دو ماه نخست امسال خبر داد و یادآور شد: در این مدت کشفیات فرآورده های صیادی ۱۲ درصد رشد داشته است.

به گفته مرتضوی قاچاقچیان در گذشته به راحتی از مرزهای گیلان به ویژه آستارا اقدام به ورود انواع کالای قاچاق، ممنوعه و غیرمجاز به کشور می کردند.

وی اضافه کرد: اکنون با تلاش دستگاه های امنیتی و انتظامی، امنیت کامل و صد درصدی در مرزهای گیلان به ویژه آستارا برقرار است.

این مسئول اذعان کرد: با توجه به اجرای طرح انسداد مرز، قاچاقچیان تلاش دارند از طریق آب و مرزهای آبی به نیت خود دست یابند اما مرزبانی گیلان با تقویت واحد پایگاه دریابانی بندر انزلی و دیگر دستگاه های ساحلی و بهره گیری از امکانات رادار و اطلاعاتی جلوی هر گونه فعالیت غیرقانونی را می گیرد.

وی مرزنشینان را عامل اصلی پایداری امنیت در مناطق مرزی عنوان کرد و متذکر شد: نیروهای مرزبانی تأمین کننده امنیت هستند که با تعامل نیروهای مردمی امنیت پایدار را در مرزها برقرار می کنند.

مرتضوی از فعالیت بالغ بر ۶ پاسگاه ساحلی و دو ناوگروه شناوری در سطح گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: مسافران و مهمانان می توانند با مراجعه به این مقرها اطلاعات خود را درباره اعمال غیرقانونی در نوار ساحلی در اختیار ماموران قرار دهند و آنها نیز موظف هستند در اسرع وقت به موضوعات رسیدگی کنند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *