Mr-masror-&-farmandeh-noroye-entezami-3-1393.07.03

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بی بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان با فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان دیدار کرده و مهمترین مسائل و مباحث درخصوص توسعه همکاریهای دو طرف مورد مذاکره و تبادل نظر قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن قدردانی از زحمات فرماندهی نیروی انتظامی استان و همکاران آنان با بیان اینکه وجود امنیت پیش نیاز رونق فضای کسب و کار است اظهار داشت: رویکرد ما برطرف نمودن انتظارات مردم محدوده و استان در زمینه اشتغالزایی بوده، موضوعی که منوط به رونق فعالیت اقتصادی در بستر امنیت است.

مسرور راهکار اولیه سازمان متبوع خود در زمینه اشتغالزایی را فعالسازی پروژه های عمرانی و گسترش فعالیتهای بخش خصوصی اعلام کرد و گفت: علاوه بر این با رونق روزافزون فعالیتهای اقتصادی شاهد توسعه اشتغال درسطح منطقه خواهیم بود.

وی از توسعه همکاریها میان منطقه آزاد و نیروی انتظامی استان استقبال کرد و گفت: در خصوص ساماندهی صنوف محدوده منطقه، اتباع خارجی، تردد خودرو با پلاک منطقه آزاد و جلوگیری از آسیب های اجتماعی تعامل مناسب و ویژه ای میان دو نهاد وجود دارد.

سردار قائد رحمتی فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با تصریح براینکه وجود امنیت زمینه ساز رونق اقتصاد شده و خروجی مشکلات اقتصادی نیز باعث افزایش فضای ناامنی می شود، پس امنیت و اقتصاد لازم و ملزوم یکدیگرند، اضافه نمود: با هم افزایی میان دو نهاد می توان گامهای مثبتی در زمینه رفع مهمترین دغدغه استان یعنی اشتغال برداشت و نیروی انتظامی استان گیلان آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با منطقه آزاد انزلی به عنوان کانون توسعه اقتصادی استان گیلان در زمینه برطرف نمودن بخشی از مشکل اشتغالزایی منطقه اعلام می کند.

گفتنی است در پایان این نشست که معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی  و معاونین و فرماندهای نیروی انتظامی استان حضور داشتند، دو طرف در راستای توسعه همکاریهای خود اقدام به تشکیل سه کارگروه در حوزه های اقتصادی، پیش گیری از جرایم و راهنمایی و راهور نمودند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهدی

۶ مهر ۱۳۹۳

حالا نمیشد به جای نیروی انتظامی استان نیروی انتظامی انزلی رو میاوردید؟ این منطقه ازاد برای همه شهرهای استان منفعت داره جز انزلی !!! تعجب آمیزه به اسمش توجه کنید: منطقه ازاد انزلی! ولی واسه تنها جایی که نیست انزلیه

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۹۳ ۰۲:۳۸:

مهدی جان، اینکه منطقه آزاد انزلی برای استان گیلان و کشورمون منفعت داشته باشه اتفاق مثبت و خوبیه، اتفاقا حق همه مردم استانه از این فرصت بهره ببرن، اما اعتراض ما اینه که چرا باید با وجود منطقه آزاد انزلی اینهمه جوان بیکار توی انزلی باشه؟ چرا باید رتبه اول بیکاری رو داشته باشیم؟ در واقع مسئولین منطقه آزاد باید تلاش کنن مشکلات مردم انزلی و روستاهای اطراف رو حل کنن تا حساسیتها کم بشه.
ممنون از همراهیتون

guilak

گیلک

۶ مهر ۱۳۹۳

البته امنیت داخلی در هر کشوری اهمیت بسزایی دارد و تا از دست نرود معمولا شهروندان قدرش را نمی دانند.ما این موهبت را مدیون نیروی انتظامی هستیم و زحماتشان را قدر می نهیم.اما آنچه مانع واقعی سرمایه گذاری بخصوص برای سرمایه گذاران خارجی است عدم اطمینان در وجود صلح و امنیت در کشور و تحریم در نتیجه عدم امکان تعامل و تجارت ایران با کشورهای دیگر است.امید است آن هم با درایت و تدبیر مسئولان کشور تامین گردد.اگر این اتفاق بیافتد برادر عزیزمان آقای مسرور با سیل تقاضاهای سرمایه گذاری روبرو خواهند شد.دیگر نیازی به تبلیغ و همایش و غیره برای جلب سرمایه گذار نخواهد بود.انشاالله اتفاق خواهد افتاد .اما انتظار ما این است که مدیریت منطقه آزاد انزلی به حکم انصاف و مردانگی اولویت و شانس کاریابی بیشتری به جوانان و مردم شهرستان انزلی بدهند.

پاسخ

majid

majid

۶ مهر ۱۳۹۳

اگه الان اعصابا داغونو فکرا مغشوشه همه تقصیر مسروره.اگه ایشون منطقه ازاد رو به شرق گسترش نمیداد الان برامون مهم نبود شهر انزلی منطقه ازاد بشه یا نه.
آقای مسرور چه مهندسی و کارشناسی پشت این کار جنابعالی بود.
روستاهای تالش محله.امیر بکنده ،حاجیبکنده،خشک اصطلخ ،زیبا کنار از خشکبیجار رشت،فتاتو و گورابجیر از خمام رشت و بوجاق و سفیدرود کیاشهر به چه درد منطقه ازاد انزلی میخوره.با این کارت فقط پای فرماندار رشت رو به منطقه باز کردی و مردم استرس تغییر نام منطقه رو دارن.ما و پدرامون حنجرمونو پاره کردیم که بندر ازاد بشه ولی مرکز و شرق گیلان دارن بهرشو میبرن.
کدوم منطقه ازادایرانه که دنبال ملحق کردن پلاژ ها و سوییت های ساحلی به محدودشه.مگه انزلی چش بود که به جای غرب به سمت شرق و جنوب یعنی رشت وکیاشهر رفتی؟
این اگه خیانت در حق اسم انزلی نیست پس چیه؟فقط به خاطر اینکه زادگاهت رو هم یه نفعی برسونی.
اگه انزلی و بندرش نبود شغل نصف گیلان همون بجار کاری بود و نصف دیگشون باید زمین های کشاورزیشونو به تهرانیا میفروختن و فکر میکردن زرنگی کردن.(عین الان مازندران).
دیگه پای حرف مردم شهر بشینی از پیر و جوون همشون شاکین و از این اجحاف با خبرن.
خسته بند هم دیگه کار و خدمت رو ول کرده.سال های قبل یه کارایی میکرد.ولی امسال دیگه رها کرده شهر رو .

پاسخ

مهبد پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱:

زشت نیست می گی کار مردم اگه منطقه ازاد نبود بیجار کاری بود… اولا مگه چندساله منطقه به کار شده؟ که اینقدر مردم محتاجش شدن… ثانیا حرف شما توهینیه به زحمتکشان این استان…

majid پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۱۷:

البته در مورد اینکه نیت شما دلسوزانه نیست و داری فرافکنی میکنی شکی نیست.چه کسی به زحمتکشای استان توهین کرد؟میخای با لفاظی و مغلطه قضیه رو امنیتی کنی؟اشتباه گرفتی.این وصله ها بهمون نمیچسبه.منظورم بندر انزلی بود که استان رو از بن بست در آورد و فرهنگ و اقتصاد گیلان رو متحول کرد.

جوانان متحد انزلی چی

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸:

گل گفتی مجید جان :yes:

گیلک پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸:

فکر میکنید حضور مستمر فرماندار رشت بدلیل ضمیمه شدن آن مناطق به محدوده منطقه آزاد است؟ اگر اینطور است پس چرا فرماندار انزلی در آنجا آنچنان تردد ندارند؟ در حالیکه منطقه آزاد متعلق به انزلی است و بخش بزرگی از اراضی انزلی هم به آن اختصاص داده شده است.به نظرم منظور از کلمه بجارکاری در نوشته مجید عزیز همان شغل شریف کشاورزی است که چون غالبا در گیلان ما برنج کشت میشود از این کلمه استفاده شده است و قصد و غرضی وجود نداشته باشد.اما میخواهم بپرسم همین اندازه از زمینهای انزلی که در محدوده منطقه آزاد قرار گرفته چه سود و دستاورد شگرف اقتصادی و اجتماعی و رفاهی برای شهر ما داشته است که بعضی از دوستان تمایل به انضمام کل شهرستان به آن را دارند؟ قبلا هم در یکی از پستها عرض کرده ام که برداشت بنده از عبارت ” منطقه آزاد تجاری ” این است که در آن محدوده” معافیت گمرکی” وجود دارد نه آزادی مطلق. یعنی duty free zone است نه اینکه از همه قید و بندهای جغرافیایی و سیاسی و حکومتی آزاد باشد.اگر قرار باشد به راحتی بخشهایی از یک شهرستان را که بدلایلی دوست دارند در محدوده خود قرار دهند و آن را از شمول نظارت و مدیریت مسئولان دولتی خارج کنند بهتر است یکباره اعلام خود مختاری کنند.فکر نمیکنم هیچ حکومتی چنین توانایی داشته باشد.این کار به صلاح نیست.زیرا فقط باعث خواهد شد که زمینهای با ارزش کشاورزی و منابع طبیعی ما به راحتی تغییر کاربری دهند و به بهانه ساخت و ساز ویلا و سیلو و غیره نیست و نابود گردند.یا اینکه توسط سرمایه داران غیر بومی خریداری و بحال خود رها و تبدیل به زمینهای بایر گردند که در این برهه حساس به ضرر کشاورزی و اقتصاد منطقه و کشور خواهد بود.اگر باور نمیکنید سری به آن حوالی بزنید و به عمق این فاجعه پی ببرید.

جوانان متحد انزلی چی

تا با منطقه آزاد برخورد نشه این حرفا و پیج ها و مطالب کاری رو از پیش نمیبره.
تا صدامون به تهران نرسه (که اونم با حضور نوبخت اگه برسه) دردی ازمون دوا نمیشه

پاسخ