10717736_514861615314761_292366579_n

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، به مناسبت میلاد و مراسم بزرگداشت سلحشور شهید سیامک اختر کاویان به پای صحبت های برادر این شهید نشستیم و از او خواستیم از سیامک برایمان بگوید. برادر شهید در ابتدا از فعالیت های ستاد بزرگداشت شهید سیامک اختر کاویان گفت و اظهار کرد: هر ساله مراسم یادواره برادر شهیدم را برگزار می‌کردیم اما چند صباحی است تصمیم بر این شده مراسم به صورت رسمی تر، منسجم تر و با فعالیت بیشتری برگزار شود.

مصطفی اخترکاویان که اعتقاد داشت باید مراسمات برای هر شهید به صورت بزرگداشت برگزار شود افزود: ما همیشه سعی کرده ایم با خاطره گویی از زبان همرزمان، مسابقات مختلف، دعوت از گروهای هنری و حضور ورزشکاران بوکس مراسم را به گونه ای متفاوت و با کیفیت برگزار کنیم.

وی به کتابی که با نام «سلحشور شهید سیامک اخترکاویان» به چاپ رسیده است نیز اشاره نمود و تصریح کرد: این کتاب حاصل گفت و شنود با دوستان و هم سنگران شهید سیامک اختر کاویان است که در متن دفاع مقدس حضور داشتند و آن را با پوست و گوشت خود لمس کردند.

این یادگار جبهه و جنگ در ادامه‌ی مصاحبه با انزلی کلاب گفت: ویژگی بارز این کتاب این است که نویسنده آن سرکار خانم ندا بشیری یک نسل سوم انقلاب به حساب می آید و از فضای جبهه و جنگ دور بوده است، اما توانسته به خوبی کتاب را جمع آوری و به چاپ برساند.

برادر شهید با اشاره به دیگر فعالیت های ستاد بزرگداشت اضافه کرد: چندین دوره مراسم شب شعر در سطح استانی، نمایشگاه کتاب، نمایشگاه عکس، اجرای تئاترهای مختلف با موضوع شهید و مادر شهید و چندین دوره مراسم بزرگداشت در سالن انصاری و در پایان نیز برگزاری مسابقه نقاشی یل ساحل نشین به منظور انتشار سیره ی شهید آخرین اقدام این ستاد بود و قطعا تداوم نیز خواهد داشت.

10728682_514861635314759_238675483_n

مصطفی اخترکاویان در خصوص مصاحبه پیش رو و مراسم بزرگداشت شهید خاطر نشان کرد: سیامک در نهم مهر ماه سال ۱۳۳۹ در شهرستان ساحلی بندر انزلی به دنیا آمد که یک مسابقه ی نقاشی با جایزه های مختلف و مراسمی بزرگ به یاد این شهید و نورافشانی و نمایشگاه آثار ارسالی برنامه ریزی شده است.

وقتی در پایان از وی خواستیم که از برادر شهیدش یک خاطره نقل کند به وصیت نامه ی شهید اشاره نمود و افزود: سیامک در وصیت نامه اش نوشته است، ماشینم را بفروشید پولش را به مستمندان بدهید، من نیز گفتم همین سخنش را بر روی مزارش بنویسند. سیامک به حدی به بلوغ فکری رسیده بود که در سال ۵۶-۱۳۵۵ و در اوج خفقان رژیم پهلوی برای سلامت حضرت امام روح الله خمینی و نابودی رژیم غاصب اسرائیل صلواتهای آتشین و شورانگیزی می گرفت. که بارها با نیروهای امنیتی زمان شاه درگیر شده و به آنان ضرب شست نشان داده بود. تا اینکه سر انجام انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و سیامک وارد کمیته شد و سپس به گارد ملی و پس از آن عضو هسته اولیه سپاه انزلی گردید. سیامک در سال ۱۳۵۸ با دختری همراه و همدل از دیار ساحل نشینان ازدواج نمود. ایام همچنان می گذشت و جنگ بر ما تحمیل شد. دفاع از میهن و دفاع از خرمشهر همراه با جمعی از جوانان مسجد قائمیه بندر انزلی رهسپار جبهه ها گردیدند. در خرمشهر دستور عقب نشینی و تخلیه شهر صادر شده بود و رزمندگان بغض آلود خرمشهر را ترک کردند. سیامک باز هم از پا ننشست و نا امید نگشت بارها و بارها به جبهه ها رفت. آرام و قرار نداشت کردستان سومار سر پل ذهاب و سر انجام در عملیات آزاد سازی خونین شهر پس از چندین روز جنگ بی امان و در حال شکار تانک در منطقه کوشک با یک گلوله تک تیر انداز دشمن بخون نشست و دعوت حق را لبیک گفت.

راه دلیری و مردانگیش همیشه برای جوانان این مرز و بوم مستدام باد. قابل ذکر است جشن میلاد سلحشور و اختتامیه مسابقه یل ساحل نشین شنبه ۹۳٫۷٫۱۹، ساعت ۴ تا ۵:۳۰ دقیقه در هلال احمر غازیان همراه با نورافشانی برگزار خواهد شد. از مردم شهید پرور انزلی دعوت می شود که در این مراسم حضور به عمل آورند. خبرنگار : علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوانان متحد انزلی چی

روحشان شاد و یادشان گرامی باد
مردان واقعی اینها بودن
هرچی در موردشون بگیم و تحسین کنیم و … بازم کمه

پاسخ

Shahin

۱۹ مهر ۱۳۹۳

سلام بر روح بزرگ شهید والامقام سیامک اخترکاویان.

پاسخ

احمدجعفری....فرزندشهید

۱۹ مهر ۱۳۹۳

شهدا شرمنده ایم…..روحشان شااااد

پاسخ

مسلم

۱۹ مهر ۱۳۹۳

خوبه آدما برای اهداف سیاسی شون شهدا رو علم نکنن …

***

دیگران شاید هزینه برای این همایش و بزرگداشت ها ندارن!!!!

شهدای بی ادعا …برخی خانواده ها***

پاسخ

مژگان

مژگان پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۲۶:

شهدا از جان و مال و تمام زندگی گذشتن، بی ادعای بی ادعا…
اما بعضی خانواده ها …

خدابنده پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۴:

سلام – کاملا موافقم

امیرآبکنار پاسخ در تاريخ مهر ۱۹ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۱۹:

شهید با شهید هیچ فرقی نداره یکی داداشش واسش تبلیغ میکنه ***یکی هم توی یه روستای دور افتاده دفن شده و یادی ازش نمیشه
***

سیده زینب *

۱۹ مهر ۱۳۹۳

با مژگان موافقم و به شاهین هم میگم تو مو می بینی و من پیچش مو
ببین پشت قضیه جریان از چه قراره

پاسخ

جوون این شهر

۱۹ مهر ۱۳۹۳

صحبت بعضی از دوستان کمی بی انصافیست . این فقط یک مسابقه نقاشی بود به مناسبت میلاد این شهید . چرا دوستان به دید دیگه ای نگاه میکنند ؟
به فرمایش مقام معظم رهبری در جامعه امروز زنده نگه داشتن یاد شهید کمتر از شهادت نیست حالا که این کار انجام شده و نام این شهید هنوز هم زندست چرا دوستان این طور کم لطفی میکنن ؟
امیرآبکنار این درست نیست که شهدا رو با هم مقایسه میکنید . هر دو برای زنده نگه داشتن یک هدف به میدان رفتند و شهید شدند . بعضی ها که شهدا رو فراموش کردند دلیل نمیشود که این خانواده که هنوز هم به یاد شهیدشان هستند را متهم کنیم .
من خبر دقیق دارم که جایزه های فراوانی برای عزیزان شرکت کننده اختصاص داده شد و بدون اینکه حتی نفع مالی برای خانواده شهید داشته باشه
امیدوارم حالا که عکس شهدا را میبینم با سخنان و رفتارمان عکس شهدا عمل نکرده و از روی بی اطلاعی خانواده شهید را قضاوت نکنیم . این خانواده ها و مادر و برادر شهید بر گردن تمام ماها حق دارند و درست نیز با زخم زبان دل شکسته اشان را بیازاریم

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۶:۴۲:

:yes: مهم زنده نگه داشتن یاد شهداست. مهم زنده نگه داشتن فرهنگ شهادته :yes:

ليلا

۱۹ مهر ۱۳۹۳

دوستان عزیز شهدا ولی نعمتان ما هستند وما حیثیت وشرف وآبرومون رو مدیون غیرت آن جوانان بودیم حالا خانواده های بعضی از شهدا اگر کاری میکنند که درحرمت شهید نیست ربطی به شهید نداره شهدا متعلق به تمام آحادجامعه هستند سیامک فقط برادر مصطفی نبود برادر همه ی مابود .
روح هفت شهید نیروی انتظامی هم که درسانحه هوایی دیشب دعوت حق را لبیک گفتند شادباد.
مثل اینکه این سقوط هواپیماها تمومی نداره :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

پاسخ

رها

۱۹ مهر ۱۳۹۳

زنده نگهداشتن یاد شهید کمتر از شهادت نیست .
دوستان عزیزی که پیام گذاشته اید آیا از خودتان پرسیده اید که ما برای شهدا چه کرده ایم ؟ برای شناختن و شناساندن آنها چه کاری انجام داده ایم ؟لطفا” به یاد بیاورید بعد از برگزاری مراسمات پر محتوا و بسیار قوی که به وسیله ستاد این شهید برگزار گردید سایر خانواده ها مانند خانواده شهید گل آور ، رجبی مقدم ، خدادادی و چند تن دیگر پر انرژی و قوی وارد صحنه شدند و یاد وخاطره شهدای عزیزشان را گرامی داشتند . اکنون اگر از مراجع ذیصلاح چراغی روشن نمی شود پس ما باید بگوئیم که هیچکس کاری انجام ندهد و شهدا به وادی فراموشی سپرده شوند ؟ اگر نسل های بعد از ما پرسیدند که در این جنگ انزلیچیها چه کردند چه داریم که بگوئیم و چه می توانیم بگوئیم .
زندگی زیباست
زندگی آتشگهی دیرینه پا برجاست
گر بیفروزیش رقص شعله اش از هر کران پیداست
ورنه خاموش است و خاموشی گناه ماست .

پاسخ

fraction

۱۹ مهر ۱۳۹۳

ورنه خاموش است و خاموشی گناه ماست .

پاسخ

۱۹ مهر ۱۳۹۳

با سلام
به نظر من در درجه اول برگزاری مجالس گرامیداشت شهدا با نظام کشور است که بدون نعارف مسولان و مردم هر چه دارند از صدقه سر همین شهیدان و اصلا قوام و پایداری کشور مرهون تمام شهدا وایثارگران است .خب همانطور که میبینیم مسولان بیشتر درگیر موضوعات دنیویشان هستند چه درست و چه غلط و به نظر وقت و پول برگزاری مراسم ابروداری برای تجلیل از همه شهدارا ندارند مخصوصا با شرایط فعلی تحریمها چه درست و چه غلط جمله بودجه نداریم در راس امور کشور است که البته در پرانتز در زمانی که نفت صد دلاری فروختیم و تحریم هم نبودیم ما چیری دندانگیری ندیدیم که البته گذشت زمان افتیست که در طول تاریخ همه ازخود گذشتگیها را لوس کرده و به دست فراموشی سپرده است که این افت در کشور ما هم انکار ناپذیر است و اما در در درجه دوم پاسداشت شهدا وظیفه عقلی و وجدانی خانواده دوستان و همرزمان شهداست اگر تمکن مالی فرهنگی ان وجود داشته باشد و با این استدلال که خیلی از خانوادهای شهدا استطاعت برگزاری را ندارند رفع تکلیفی بر انانی است که بظاعت دارند به نظر منطقی نیست وکمی مغرضانه است مثلا دوستان عزیز خیلیهادر کشور ما گرسنه می خوابند از نداری ولی شما که به خاطر انها گرسنه نمی خوابید یا مگر مراسم مثلا شهید چمران با شکوه و خرج فراوان برگزار نمی شود حال باید بگوییم چون بعضی خانواده ها پول ندارند که برای شهیدانشان مجلس بگیرند پس برای شهید چمران هم نباید برگزار شود که عقلانی نیست در ضمن بزرگداشت مقام شهدا خاص یک شهید نیست و در واقع هر بزرگداشتی در درجه اول از مقام شهادت است و بعد خود شهید دوستان کمی توجه کنند و با بغض وحسد افکار خود را بیان نکنند و تهمت نزنند و از مقام شهادت و شهدا با انگ زدن بر برگزار کنندگان نکاهند و در ضمن هدف گذاری این مراسم فقط نباید صرفا یک تجلیل باشداین مجالس باید مامنی برای تلنگر زدن بر ذهن جوانانی باشد که ان جوانان سنتی دهه شصت نیستند و مرثیه خوانی سنتی شاید برایشان جالب نباشدو اصلا شرکت نکنند اگر هدف امدن همان قشر سنتی باشد انها که هستند ما باید با جذاب کردن منطقی مجالس از قبیل شب شعر نقاشی دکلمه نمایش این مجالس را به فراخور جوانانی هم برگزار کنیم که در این وادیها نیستند تا با فرهنگ شهادت اشنا شوند وفکر کنند. در خاتمه باز از دوستان خواهش میکنم به برگزاری این مجالس کمک کنند و از کمرنگ کردن انها بپرفیزند در اخر وب سایت شهید سیامک را قرار میدم. شاهین اندیش بحری جانباز
http://www.siamaksalahshour.ir

پاسخ