photo_2016-11-13_18-43-20

به گزارش سامانه خبری تحلیلی انزلی کلاب، هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرانزلی عصر امروز با موضوع رسیدگی به نامه ها و درخواست های شهرداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مقرر شد نطق پیش از دستور سه تن از اعضای شورا به دلیل ضیق وقت به زمان دیگری موکول شود و اعضا در خصوص موضوعات: ۱-درخواست مجوز نصب المان در میدان گمرک، ۲- درخواست مجوز کمک به نیروی انتظامی،۳- درخواست خرید ماشین آلات سنگین ۴-درخواست افزایش نرخ بلیط کرایه اتوبوسرانی ۵-درخواست تمدید قرارداد با شرکت خاکساران گیل به مدت دو ماه ۶-درخواست مجوز ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاران در بخش احداث پارکینگ طبقاتی۷- نامه فرمانداری جهت کمک به ستاد اربعین حسینی ۸- درخواست تجلیل از مقام شامخ آیت‌اله خائفی به بحث و گفتگو بنشینند.

رئیس شورای شهر انزلی با بیان اینکه شهرستان انزلی در کشور به شهر باران معروف است اظهار کرد: ما همواره در شهر بارش شدید باران داریم و این بارندگی ها علاوه بر ایجاد مشکلات آب گرفتگی باعث خرابی آسفالتها می شود، بر خود لازم میدانیم بابت تمام این مشکلات از شهروندان عذرخواهی نماییم.

محمود بدیعی فر ادامه داد: ناگزیر بودیم مجوز کنده کاری را در مسیر دروازه ماهی تا میدان بی بی حوریه را برای رسرمایه گذار بخش خصوصی، به منظور لوله گذاری صادر نماییم که این موضوع باعث نارضایتی و شکایت های مردمی از ما شده بود.

وی با اشاره به اینکه انجام هر پروژه ای احتیاج به زمان و حوصله دارد، تاکید کرد: ترمیم آسفالت این محدوده نیازمند زیر سازی های مناسب بود و مسئولین امر با عجله و بدون طی شدن زمان کافی نمی توانستند کاری با کیفیت ارائه دهند.

بدیعی فر همچنین در خصوص قطع برخی از درختان در سطح شهر گفت: هیچ درختی در شهر بدون اجازه کمیسیون فضای سبز قطع نمی شود، اولویت ما همواره بر حفظ درختان است اما گاهی شرایط ایجاب میکند برای حفاظت از اموال شهروندان برخی از درختان قطع شوند تا از بروز حوادث غیر مترقبه جلوگیری به عمل آید.

رئیس شواری شهر انزلی یکی دیگر از مشکلات مهم شهر را شرایط نامساعد آسفالت میدان گمرک دانست و تصریح کرد: به دلیل وجود کابل های فیبر نوری و لوله گذاری های متعدد، آن نقطه از شهر نیازمند زیر سازی ها مناسب آسفالت است که امیدواریم با صدور مجوز های لازم هرچه سریعتر مشکلات این میدان رفع شود.

وی به بارگذاری و آزمایش پل ولایت دو از سوی وزارت راه برای واگذاری قطعی این پل اشاره کرد و گفت: متاسفانه این کار بدون هیچ هماهنگی با مسئولین شهرستان صورت گرفت و منجر به شکل گیری و بروز شایعات بی اساسی در میان شهروندان شد.

بدیعی فر ادامه داد: برخی از شهروندان گمان میکنند مقصر تمام خرابی ها و کنده کاری ها شهرداری و شورای شهر است، در صورتی که ما در انزلی همواره مشکلات زیادی با ادارات مختلف داشته ایم؛ سالیان طولانی است در حال ترمیم کنده کاری های اداره آب و فاضلاب هستیم تا پروژه زیرساختی فاضلاب شهری که با اعتبارات بانک جهانی در حال تجهیز است به مرحله بهره برداری برسد.

در ادامه جلسه امیر احمدی فرد در خصوص افزایش نرخ آب بها برای لایروبی و ترمیم لوله های فاضلاب شهری گفت: صد و بیست کیلومتر فاضلاب سنتی شهر به دلیل عدم لایروبی صحیح، در بارندگی برای مردم مشکل ساز می شود و افزایش لیتری یک ریال آب بها به نوعی مشارکت شهروندی برای لایروبی شبکه های فاضلاب است.

وی ادامه داد: در صورتی که میانگین آب مصرفی خانوارهای انزلی ۲۰ هزار لیتر در ماه باشد این افزایش قیمت برای هر خانوار حدود ۲ هزار تومن می شود اما در طول سال ۹۰۰ میلیون تومان به حساب اداره آب و فاضلاب انزلی جهت تجهیز و نوسازی لوله های فاضلاب وارد می شود.

احمدی فرد در خصوص المان های شهری گفت: المان یا نماد شهری به نوعی شناسنامه و زبان ناطق هر شهری به شمار می آیند و تاثیر بسزایی در زیبایی سیمای شهر و هویت بخشی فضای شهری دارند و در واقع جزو شاخصه های شهری محسوب میشوند که باعث تمایز شهرها از یکدیگر می شوند و باید به گونه ای طراحی شوند که شاخصه ها و ویژگی های خاص آن منطقه را در خود تصویر سازی نمایند.

این عضو شورای شهر ادامه داد : نمادهایی که در فضای شهری طراحی میشوند نیازی نیست از پیچیدگی خاصی برخوردار باشند زیرا لازم است در چند ثانیه پیام خود را به مخاطب ارسال نمایند، نمادهای شهری علاوه بر انتقال هویت شهری در اذهان مردم باید موجب ارتقای زیبایی و کیفیت محیطی بشود.

وی با اشاره به دو طرح ماهی و کشتی برای میدان گمرک خاطر نشان کرد: این المان ها اگرچه حامل هویت شهری ما هستند اما برای میدان گمرک مناسب نیستند زیرا فاقد زیبایی و جذابیت بصری می باشند.

در ادامه مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی انزلی در بحث افزایش نرخ بلیط اتوبوس های شهری، اظهار کرد: از آخرین افزایش نرخ بلیط اتوبوس ها سه سال می گذرد و سازمان اتوبوس رانی هزینه های زیادی را متحمل شده است.

حمید شاد با بیان اینکه ۱۲ اتوبوس فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی موجود بود، تصریح کرد: ۲۰ دستگاه اتوبوس اسقاط در سازمان اتوبوس رانی داشتیم که بر اساس برآوردی که در گذشته انجام شده بود هزینه بازسازی هر اتوبوس چیزی حدود ۸۰ میلیون تومان بود که ما با استفاده از نیروهای شهرداری موفق شدیم این هزینه را به ۱۵ میلیون تومان تقلیل دهیم.

وی افزود: ۱۱ دستگاه اتوبوس را با استفاده از پرسنل خودمان و صرفه جویی در هزینه ها تجهیز و تعمیر نموده و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه کردیم.

شاد به بازسازی و نوسازی ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در نظر داریم با حمایت از بخش خصوصی تمام ایستگاه های سطح شهر مسقف، نوسازی و مدرن شوند زیرا معتقدیم مردم انزلی لایق بهترین ها هستند.

مدیرعامل سازمان اتوبوس رانی انزلی در پایان گفت: رایزنی هایی با منطقه آزاد انزلی در خصوص تجهیز ناوگان اتوبوس رانی صورت گرفته است و به مردم این قول را می دهیم تا پایان امسال دو دستگاه میدل باس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اضافه گردد.

 

گزارش : مریم خسروپسند

تصاویر: صادق صیاد

photo_2016-11-13_18-52-38 dscn9751 dscn9758 dscn9745 dscn9742 dscn9738 dscn9735 dscn9730 dscn9746 dscn9749 dscn9763 dscn9762

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۲۳ آبان ۱۳۹۵

تا وقتی منطقه آزاد انزلی مثل توپ فوتبال در هوا معلق است وجایگاه واقعی اش معلوم نیست نمی توان رشد وموفقیت واقعی منطقه آزاد را احساس نمود .زیرا حرکت ها وحدف ها وتصمیم ها باید از نقطه شروع ونمایان گردد تا بتواند جلوه وزیبایی وجلال اش در تصور تجار وبازرگانان وسرمایه گذاران تاثیرگذار گردد .
مثال وقتی منطقه آزادی با تاکسی ها واتوبوس ها وخودروهای فرسوده وخیابان های پر از دست انداز وچال وگودال مثل تابلوی مونالیزا جلوی چشم هر گردشگر ومسافر ووتاجر ضاهر می گردد .چگونه انتظار سرمایه گذاری وپیشرفت وطرقی را انتظار داریم. .
زیرا اولین چیزی که تاجران وسرمایه گذاران با آن روبرو میشود ومورد استفاده شان قرار می گیرد .خودروها های همگانی منطقه ازاد است .زیرا کسی با خود روی شخصی خود وارد منطقه آزاد نمی شود .
حال تصور نمائید یک تاجر سوار تاکسی های فرسوده ویا اتوبوس های صندلی شکسته انزلی را سوار شده تا کارهای اداره ای وگمرکی وبندری خود را انجام دهد.
حال سوار شدن به کنار .چهره زشت این خود روها زیبایی یک منطقه را به اندک می رساند .
ای کاش مسئولین منطقه آزاد برای شکوفائی منطقه آزاد وبه چشم آمدن زحمات شان از شهر اغاز می کردند .تا فواید وسود واثرات اش در سایر شهر ها واستانها هرچه سرع تر نمایان گردد
زیرا میی توان با ایجاد تورهای گردشگری منطقه ای یعنی داخل استانی ایجاد اشتغالزال زائی وکار افرینی نمود .
از همه مهمتر استان گیلان سالهاست با بیکاری ومشکلات وهزاران گرفتاری سر وپنجه می زند . وروز به روز مشکلات اش بیشتر می گردد .
ای کاش مسئولین تلاش نمایند منطقه ازاد انزلی را محکم تر واستوار تر گردانند تا بتوانند از این طریق مشکلات استان را به اندکبرسانند .زیرا به ثبت رساندن منطقه آزاد به شهر انزلی .می توان خواسته ها وتقاضا واحتیاجات منطقه را بیشتر نمود .مثل ترمینال های مسافری مجهز وفرودگاه های مدرنتر .
زیرا بلا تکلیفی منطقه آزاد باعث گشته .تقاضاها اندک شود .مثال باید منطقه آزاد خود را با همان یک فرودگاه یعنی فرودگاه رشت راضی گردانند .
ولی وسعت استان انقدر وسیع است که این فرودگاه جوابگوی منطقه نمی شود .
مثال وقتی گردشگران بسیاری به ماسوله واستارا وانزلی سرازیر می شوند واز همه مهمتر دو بندر بزرگ در گنار همدیگر قرار گرفته اند .با یک فرودگاه نمی توان تجارت وگردشگری را به سر انجام رساند.

پاسخ

sari

۲۳ آبان ۱۳۹۵

انچه برای ما در این چند روز جالب بود واکنش سریع صدای سیما استان بود .زیرا سالهاست مشکلات شهر در گوشه وکنار به چشم می اید .واین مشکلات بارها در مجالس ویره در حال بیان شدن است .ولی بعد از بیان نماینده شهر . که بیان نمودن .که حرکتهای شهرداری آهسته وکند است .
یک روز بعد از ان صدای سیمای استان برعکس . به تبلیغ نمودن شهرداری نمودنند . ان همه چند مسیر را که در حال اسفالت شدن بود .
از همه مهمتر افرادی که با گوینده صدا وسیما در حال صحبت کردن بودن . یکه وتنها هم افراد غریبه وهم غیر بومی بودنند انگاری آن تصویر در کره ماه صورت می گرفت .ساکت وسوت کور.
با اینکه تصاویر از راه دور صورت گرفته بود . تا مشکلات شهر به چشم نیاید . ولی شهر مثل فنجان شکسته پر از آب تالبی بود زیرا خزه ها باعث گشته بود .رودخانه تبدیل به فضای سبز گردد.
شهری با این همه ارگانهای معروف ومعتبر وبا مسئولین صاحب ونام مثل شیلات .وگمرک وبندر وهمچنین با داشتن فضاهای سبز ودشت وصحرا وتالاب وساحل با این همه نعمت های الهی وهمچنین با یدک کشیدن نام بزرگ منطقه آزاد بر دوش خود .ولی همانند تبل توخالی را می مانند . وهر بیننده ای را بیاد شهر .
(((اواز دوئل شنیدن از دور خوش است ))) زیرا برعکس تصورات می باشد.
ای کاش مسئولین منطقه ازاد انزلی بعد از سالها سال که بجای اینکه مشکلات استان اندک شود برعکس گشته وهمچنین تبلاش ها وزحمت های که تا به امروز برایمنطقه ازاد کشیده اند به چشم اید وهر چه سریه تر ویا هر چه زودتر باروری اش را خودشان ودیگران احساس نمایند .
بهتر است تلاش نمایند حرکتی نو وحرکت دسته جمعی منطقه ازاد انزلی را بیشتر بهائ دهند .تا منطقه ازاد انزلی بتوانند مشکلات استان را بر دوش وبه اندک برساند .
زیرا ساکنین این شهر درد هم استانی های شان را بیشتر احساس می کنند .تا از این طریق بتوانیم استان مان را به جایگاه واقعی اش برسانیم.
ساکنین شهری که همه خوشحالی وعشق اش .افتخار به شاعران شهرش .افتخار به ورزشکاران وبه هنرپیشه ها .به قهرمانان وو می باشد وهمچنین افتخار به مسئولین منطقه وازاد وارگانهای شهری اش می باشد . ویا همیشه عشق وآرزو وتلاش های شان بهترین ها واولین بودن ها می باشد
چرا نباید مسئولیت استان را بر دوش وبر عهده ساکنین این شهر بگذاریم تا هما نطور که بدنبال بهتر به قهرمانان شهر شان افتخار می کنند . وهمانطور به دنبال بهترین ها واولین شدن ها می باشد .بتواند تلاش نمایند از طریق مناطق آزاد شدن .استان خو.د را به جایگاه واقعی اش برساند.
آری می توان به این ارزوی دیرینه دست یافت .
آری منطقه آزاد انزلی می تواند نزدیک ترین وبهترین راه برای رسیدن بحق .ساکنین این شهر واین استان باشد.
اگر بتوانیم این همت را همگانی وهمه پشت مسئولین خود محکم واستوار ایستاده باشیم .مسئولین دلسوز

پاسخ