namayeshgahe sanayedasti

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، پیرو استقبال گسترده مردم و گردشگران از نمایشگاه صنایع دستی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی و درخواست هنرمندان حاضر دراین نمایشگاه، با مساعدت رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان این نمایشگاه تا جمعه ۳۰ خرداد ماه تمدید شد.

نخستین نمایشگاه توانمندیهای هنرمندان صنایع دستی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی که همزمان با روزجهانی صنایع دستی در ۲۰ خرداد ماه در این منطقه با حضور ۳۰ هنرمند در فضایی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و در قالب ۳۰ غرفه آغاز شد و با این تمدید، زمان  برگزاری این نمایشگاه از یک هفته به ۱۲ روز افزایش یافت.

بنابراین گزارش آشنایی مردم استان و گردشگران با پتانسیلهای صنایع دستی گیلان، حمایت از هنرمندان این صنعت بومی و گام برداشتن در مسیر تجاری سازی صنایع دستی و افزایش  انگیزه فعّالان این حوزه، از جمله مهمترین دلایل و اهداف برگزاری نمایشگاه صنایع دستی استان گیلان است.

آموزش روزانه صنایع دستی به بازدیدکنندگان از سوی ۴ نفر از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از بخش های جنبی نمایشگاه صنایع دستی گیلان در منطقه آزاد انزلی می باشد.

حصیر بافی، فرش و تابلو فرش، منبت و معرق کاری، خراطی، صنایع دستی تکمیلی، چوب و مس برجسته، سفال سنتی، چادر شب، گلیم و جاجیم بافی، انواع کیف و کفش تکمیل شده با گلیم و جاجیم، زیورآلات، پنجره های گره چینی، سراجی، البسه و عروسکهای سنتی در کنار رشتی دوزی در نمایشگاه صنایع دستی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی به معرض نمایش درآمد.

علاقمندان می توانند تا۳۰ خرداد ماه از ساعت ۱۷ الی۲۲ در طبقه همکف مجتمع تجاری ستاره شمال از این نمایشگاه بازدید نمایند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۸ خرداد ۱۳۹۳

کاش به چینیهای شاغل در منطقه آزاد اجازه ورود داده نمی شد.چون بزودی صنایع دستی گیلان را تولید و به نصف قیمت به مشتریان عرضه خواهند کرد.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ خرداد ۳۱ام, ۱۳۹۳ ۰۰:۱۱:

:laugh: :laugh: :laugh: