13950717000095_photoa1

منوچهر عاشوری با اشاره به آغاز لایروبی زهکش بزرگ در روستای کپورچال به سنگاچین، اظهار کرد: با مساعدت شرکت آب منطقه‌ای گیلان لایروبی بیش از ۵ کیلومتر زهکش بزرگ روستاهای کپورچال به سنگاچین آغاز شد.

وی آغاز لایروبی مذکور را فرصتی مناسب برای احیای بسیاری از اراضی کشاورزی دانست و افزود: بیش از ۱۲۰ هکتار اراضی کشاورزی روستاهای کوچک‌محله، سنگاچین بالا و سنگاچین پایین محله بخش مرکزی بندرانزلی زیرکشت می‌رود.

بخشدار مذکری انزلی ادامه داد: روستاهای مذکور از سال ۱۳۷۲ به دلیل بالا آمدن آب دریا به زیر آب رفته و موجب محروم شدن کشاورزان از کشت زمین‌های خود شده بود و اکنون به خاطر پایین رفتن آب دریا با انجام لایروبی و همکاری کشاورزان و دیگر اداره‌های مربوطه به زیر کشت می‌روند.

وی با اشاره به اینکه با بازدید سرپرست آبیاری انزلی اجرای طرح لایروبی از روستای کوچک‌محله آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های نماینده مردم انزلی در مجلس، فرماندار شهرستان و مدیر آب منطقه‌ای، کمک بزرگی با لایروبی مذکور به کشاورزی منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی شد.

عاشوری به افزایش ۳۰۰ تن برنج تولیدی کشور اشاره کرد و گفت: کشاورزانی که سال‌ها از کشت زمین‌های خود محروم بودند پس از لایروبی و زیر کشت رفتن آن اراضی می‌توانند به تولید برنج کشور کمک کرده و رونق اقتصادی خوبی در منطقه ایجاد کنند.

وی با اشاره به اهداف اصلی بخشداری مرکزی شهرستان بندرانزلی یادآور شد: تلاش ما این است که اراضی موجود در روستاها زیر کشت محصولات کشاورزی به‌کار گرفته شود.

سالانه بیش از پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی بندرانزلی زیر کشت برنج می‌رود و به طور متوسط از هر هکتار بالغ بر ۵ هزار کیلوگرم برنج برداشت می‌شود./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *