14-11-19-123914916876197461406

با جدی شدن بحث کاهش سود سپرده بانکی این پرسش در ذهن بسیاری وجود دارد که آیا شهروندان سپرده های خود را از بانک ها بیرون می کشند و به بازارهای دیگری منتقل می کنند.

با اظهار نظر رییس جمهوری درباره سود سپرده بانکی در جمع مردم گیلان کاهش نرخ سود بانکی وارد فاز تازه ای شد.

علاوه بر رییس جمهوری که به صراحت درباره سود سپرده بانکی توضیح داد این عزم در کلام دیگر دولتمردان نیز ظرف یک هفته گذشته وجود داشته است به طوریکه سخنگوی دولت در اولین نشست خبری خود از موضع دولت در زمینه کاهش نرخ سود بانکی سخن گفت. وزیر اقتصاد هم اعلام کرد که ساماندهی نرخ سود بانک‌ها جدی است؛ چراکه با توجه به کاهش محسوس نرخ تورم در دو سال گذشته، فاصله نرخ تورم و نرخ سود سپرده و تسهیلات بانک‌ها زیاد شده است.

اگرچه مسئولان اقتصادی دولت یازدهم بر کاهش سود سپرده بانکی تاکید دارند اما نگرانی ها در رابطه با خروج سپرده های بانکی نزد بسیاری از کارشناسان وجود دارد به طوریکه حتی قائم‌مقام بانک مرکزی با هشدار نسبت به تکرار تجربه‌های گذشته در زمینه سیاست‌های دستوری در بازار پول اظهار کرد: برای نمونه تصویب قانون منطقی کردن نرخ سود تسهیلات بانکی در سال ۱۳۸۵ و بی‌توجهی به تحولات متغیرهای کلان اقتصادی و نرخ تورم، در عمل به تشدید سرکوب مالی منجر شد که درنهایت و به دلیل عدم رعایت الزامات نظارتی، افزایش مطالبات غیرجاری بانک‌ها را به همراه داشت.

اکنون با جدی شدن بحث کاهش سود سپرده بانکی این پرسش در ذهن بسیاری وجود دارد که آیا شهروندان سپرده های خود را از بانک ها بیرون می کشند و به بازارهای دیگری منتقل می کنند.

موضوعی که به عنوان نظر سنجی در صفحه نخست خبرگزاری خبرآنلاین قرار گرفته است و تا لحظه انتشار این خبر ۴۲٫۱ درصد عنوان کرده اند که در صورت کاهش ۲ تا ۳ درصدی سود سپرده بانکی پس انداز هایشان را از بانک انتقال نخواهند داد.

این نظر سنجی همچنان در صفحه نخست خبرگزاری خبرآنلاین ادامه دارد و شما کاربران گرامی می توانید در آن شرکت کنید.

منبع : خبر آنلاین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

۳۱ فروردین ۱۳۹۴

کاهش نرخ سود سپرده ها اگه با کاهش نرخ تسهیلات همراه باشه خوبه نه اینکه نرخ سود سپرده ها رو پایین بیارن ولی نرخ تسهیلات روی همون نرخ سابق بمونه

پاسخ