torkan
با حکم دکتر حسن روحانی رییس جمهور، اکبر ترکان به عنوان مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مراسم تودیع و معارفه دبیران پیشین و جدید شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور با حضور محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
در این مراسم که مدیران، کارشناسان دبیرخانه شورای هماهنگی حضور داشتند از زحمات حمید بقایی به عنوان دبیر پیشین شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور قدردانی شد و حکم اکبر ترکان به عنوان دبیر جدید توسط محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور قرائت شد.
هم چنین در این مراسم اعلام شد که اکبر ترکان همچنین به عنوان “سرپرست موقت” سازمان فضایی، سرپرست دبیرخانه جنبش عدم تعهد، سرپرست شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و معاون امور بین الملل نهاد ریاست جمهوری منصوب شده است.
اکبر ترکان در این مراسم با تأکید بر اینکه چند ماهی است با حمید بقایی به عنوان نماینده دولت قبلی برای واگذاری امور دولت سابق به دولت جدید همکاری کرده است از همه همکاران جدید خود خواست تا وی را در پیشبرد امور یاری دهند.
اکبر ترکان در سال ۱۳۳۱ در شهر تهران به دنیا آمد و در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه صنعتی شریف در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شد.
ترکان از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ در دولت پنجم وزیر دفاع و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ در دولت ششم وزیر راه و ترابری بود.
وی همچنین از اول تیرماه ۱۳۶۰ تا چهارم مرداد ۱۳۶۱ استاندار ایلام و از ۱۵ تیر ماه ۱۳۶۲ تا ۱۴ بهمن ۱۳۶۳ استاندار هرمزگان بود.
ترکان تنها فرد غیرنظامی بود که به مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسیده‌ است. ترکان در دولت نهم به مدت چهار سال معاون وزیر نفت بود.
وی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ به عنوان قائم مقام و معاون ستاد انتخاباتی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی فعالیت کرد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *