DSC_0087

یا هو

همشهری خوبم

حوادث اخیر پیرامون مدیریت شهری بندرانزلی بار دیگر نگاه ها را متوجه توسعه پایدار شهری و بالطبع آن، مشکلات و مسائلی که در عدم این توسعه یافتگی نقش داشته‌اند نمود.

جدای از بحث های طرفین، اظهارنظر دوستان جوان و اهل نظر در سایت ها و روزنامه ها جلوه ای خاص داشت و مرا در تصمیم خود مبنی بر ساختن شهری آبادتر بر پایه‌ی مشارکت مردم استوارتر ساخت.

حمایت های بی شائبه و باخلوص نیت شما همراه با نقدهای منصفانه، بار مسئولیت اینجانب را سنگین تر کرد و دریافتم که بیش از پیش نگاه تیزبین انزلی چی با مرام در پی مدیریت شهری است.

همراه و همشهری عزیزم، چه خوب دریافتی که باید ازپس سالها درگیری و سیاسی کاری که ثمره ای جز عقب ماندن ما از توسعه یافتگی عمیق و پایدار نداشت اینک زمان آن فرارسیده تا در سایه تعامل و همراهی و تدبیر و اندیشه دست در دست هم مسئولانه و پاسخگو، فقط و فقط و فقط به اوج گرفتن شهرمان که خود و مردمش شایسته‌ی بهترین ها هستند اندیشید، طرح و برنامه ارایه داد و عملکرد، تا دیگر شاهد آن نباشیم که افتخار شهر باران نصیب دیگر هموطنان شمال شود، به فکر اختصاص نام تالاب انزلی برای شهر خود گردند، منطقه آزاد ما را از ما دور کنند و بعد هم نوبت مناره باشد و برج حافظیه و موج شکن و …

نیک بیاندیشیم آنانیکه همیشه فریاد مردم خواهی، حق طلبی، توسعه یافتگی، مردمی بودن و … را سر داده اند چقدر با برنامه حرف زدند، راهکاری عملیاتی و اجرایی ارایه کردند و عمل کردند، همواره منتظر نماندند تا دیگران کار کنند و سپس کارشناسانه به نقد و بررسی و حتی تخریب بپردازند.

دوست خوبم، ما امروز نیازمند آنیم که حرف ها و درددل هامان را در قالب برنامه‌ی عملیاتی قابل اجرا با توجه به منابع و امکانات موجود به جامعه عرضه کنیم.

یکی از دردهای شهر ما این است که همواره درددل داریم و گلایه و …

باید ایده پردازی کرد، طرح داد، اجراکرد و باید در جای خود با نقد های اصلاح گرایانه به طرح ها و ایده هامان عمق و غنای بیشتری ببخشیم.

مدیریت شهری بندرانزلی دستان گرم و پرمحبت همه‌ی شما را در جهت توسعه پایدار شهری به گرمی می فشارد و افتخار همکاری شماها را در این میدان و عرصه‌ی سنگلاخی و پرفراز و نشیب را به فال نیک می‌گیرد.

منبع: سایت شهرداری بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

احمدجعفری....فرزندشهید

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

امیدوارم شهر انزلی باهمت مدیران شهر و دست در دست هم آباد و تمام مشکلات به خوبی پشت سر گذاشته شود و برای همه انزلی چی های عزیز آرزوی موفقیت دارم…

پاسخ

مهدی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

اقای شهردار دمت گرم ما انزلیچیا خوب و بد رو میفهمیم و همیشه احساس مسئولیتت برای انزلی در یادمان میماند

پاسخ

حامد

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

مرسی مهندس. تا وقتی که شما و فرماندار عزیز جلوی دزدهای سرگردنه باستید این مردم و خصوصا جوانان همراهتون هستند.

پاسخ

حمید

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

با تشکر از شما :
فقط خواهشا در حد حرف نباشه .. عمل کنید، نه اینکه الان بگیم آره ما فلان میکنیم بعد درگیر بحث و جدل با دیگر مدیران ومسئولان و سیاسیون بشیم و از اصل هدف دور بمونیم …
همونطور که این همه سال موندیم…
بنظرم اولین و مهم ترین قدم، شناسایی و کوتاه کردن دست افراد سودجو، خائن و کسانیه که فقط به فکر منافع شخصی هستن. آقای شهردار ، هم شما و هم مردم دقیقا می دونید چه کسیانی رو عرض می کنم…
یا علی

پاسخ

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

سلام آقای شهردار

با وجود نقد به برخی عملکردها و برخی طرح ها همین که انزلی به کارگاهی با جنب و جوش نسبتا مناسب تبدیل شده قابل تقدیر است، خدا قوت

آیا خواندید!؟

http://delneveshtehayemilad.blogfa.com/post/133

این یکی از هزاران است

ایده عملیاتی ساده هم داده شد

هم در سایت های موافق و هم در سایت های منتقد بازنشر داده شد. به لطف دوستان به دست رییس میراث فرهنگی و گردشگری هم رسید و قول پیگیری دادند.

بیش از دو ماه گذشت، نتیجه چه شد!؟

ایده های با قابلیت عملیاتی در ذهن جوانان دیار دریادلان بسیار است. این تنها بخشی از ایده های فرهنگی و گردشگری است.

اگر با آنان برخورد متناسب و درخور صورت گیرد، آنگاه دلگرمی ایجاد شده موجب سیل خروشان ایده های نو از سوی جوانان انزلی‌چی خواهید بود. هم آنها که در هر جای این کره خاکی که باشند به انزلی‌چی بودن خود می بالند.

انشاءالله در مطلبی دیگر بیشتر خواهم نوشت
نوشت.

پشت دریاها شهری است
است؛
قایقی باید ساخت…

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

آقای شهردار محترم جات اینجاست <3
با خوندن این مصاحبه ها دلگرم میشیم.
آقای خسته بند حالا نوبت شماست که از حق انزلی دفاع کنید.

پاسخ

meysam

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

آقای شهردار ۱۲ سال پیش ورودی انزلی یه تابلو بود که به شهر باران خوش آمدید.
اگه راست میگی دوباره اون تابلو رو نصب کن تا حرفای قشنگتو باور کنیم.

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۲:

:yes:

جلال مرادی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶:

بله موافقم
آقا شهردار این تابلو رو نصب کن

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۰:

باید کل انزلی منطقه آزاد بشه بعد یه تابلو اول منطقه زده بشه.

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۳۳:

:yes: :yes: :yes:
آقای شهردار روی ما هم حساب کن

پارسا

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

همش شعاره….
***

پاسخ

علیرضا اسدی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

اگر اتحاد در مدیریت شهر وجود داشته باشد و همه برای مردم کار کنند آینده روشنی برای شهرمان رقم خواهد خورد

پاسخ

علیرضا اسدی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

لطفا از نمایشگاه های پاییزه موجود هم مطلب و نقد بگذارید

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

جالبه این تفرقه افکنی ها فقط مختص انزلی نیست ، ***.
مهره های این بازی نباشیم بهتره باید سعی کنیم اتحاد داشته باشیم و واسه پیشرفت شهر و کشورمون تلاش کنیم.اما اما اما ،از حق شهرمون هم باید دفاع کنیم از شهردارمون هم ممنون امیدوارم هوشمندانه عمل کنن و موفق باشن.

انزلی کلاب : با عرض پوزش بخشی از کامنت شما حذف گردید.

پاسخ

انزلیچی

انزلیچی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۸:

:pain:

خدابنده

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

نقدی بر دست نوشته شهردار انزلی!

آقای شهردار! القاب مهمترند یا همدلی؟!

۲۶ شهریور ۹۳ | ۱۹:۱۰:۱۰

اختصاصی/خزرآنلاین: شهردار انزلی در دست نوشته ای که اخیراً بر روی سایت شهرداری انزلی منتشر کرده است، با بیان اینکه اینک زمان آن فرارسیده تا در سایه تعامل و همراهی و تدبیر و اندیشه دست دردست هم دهیم، گفت:” طرح و برنامه ارایه داد و عمل کرد تا دیگر شاهد آن نباشیم که افتخار شهر باران نصیب دیگر هموطنان شمال شود!”

چاپ | کد خبر: ۱۵۳۹۶ | دسته خبر: سیاست | نظرات ۰ نظر

به گزارش خزرآنلاین، سایت رسمی شهرداری بندرانزلی مطلبی را با عنوان دست نوشته شهردار انزلی بر خروجی خود قرار داده است که حاوی نکات جالب و مهمی است.(اینجا را بخوانید)

شهردار انزلی در این مطالب ضمن تشکر از حمایت های بی شائبه و با خلوص نیت شهروندان این شهر که همراه با نقدهای منصفانه است، نوشت که بار مسئولیتش سنگین تر شده است و دریافته است که بیش از پیش نگاه تیزبین انزلی چی با مرام در پی مدیریت شهری است.

نکات تامل برانگیز اما در این میان اظهارات رضا پورشعبان در خصوص ارائه طرح و برنامه و عملکرد برای جلوگیری از بهره مندی دیگر هم وطنان از افتخار شهر باران است!

“همراه و همشهری عزیزم، چه خوب دریافتی که باید، ازپس سالها “درگیری وسیاسی کاری” که ثمره ای جز عقب ماندن ما از توسعه یافتگی عمیق و پایدار، نداشت اینک زمان آن فرارسیده تا درسایه تعامل و همراهی وت دبیر و اندیشه “دست دردست هم “مسئولانه و پاسخگو ،فقط و فقط و فقط به اوج گرفتن شهرمان، که خود ومردمش شایسته بهترین ها هستند اندیشید ،طرح و برنامه ارایه داد و عملکرد تا دیگر شاهد آن نباشیم که افتخار شهر باران نصیب دیگر هموطنان شمال شود.”

بی شک منظور شهردار انزلی از “شهر باران” در سطور بالا با توجه به اینکه روی سخن با شهروندان انزلی است، شهر انزلی بوده است و با توجه به اینکه رشت هم به نام شهر باران معروف است، این سوال پیش می آید که منظور از “دیگر هموطنان شمال” در سطور بالا که بنا به گفته شهردار انزلی افتخار شهر باران نصیب آن ها شده است، مردم رشت هستند؟؟!

جالب آن که پورشعبان در ادامه همین سطر، می افزاید: “بفکر اختصاص نام تالاب انزلی برای شهر خود گردند ،منطقه آزاد ما را از ما دور کنند و بعد هم نوبت مناره باشد و برج حافظیه و موج شکن و…”

هر چند که بر خلاف ادعای قبل، این بار مشخص نیست که چه کسانی به فکر آن هستند که نام تالاب انزلی را برای شهر خود بگیرند! و یا منطقه آزاد انزلی را از انزلی دور کنند، اما آیا بهتر نبود شهردار محترم انزلی در دست نوشته اش خطاب به مردم فهیم و با مرام شهر انزلی، حرف هایی از این دست به میان نمی آورد و تنها به بررسی مشکلات شهری انزلی می پرداخت و راهکارهایی برای استفاده از پتانسیل های موجود در میان مردم خوش فکر و فهیم انزلی ارایه می داد.

بی شک القاب در گذر زمان دستخوش تغییر می شوند، اما آن چه که مهم ست همدلی مردم دلاور و شهیدپرور خطه گیلان است، چه انزلی چی و چه رشتی.

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۳۵:

خزر انلاین عزیز گوله پسر ترانه ملوان شهر باران ۵۰ سال پیش توسط استاد خوشدل سروده شد . رشت شهر بارانهای نقره ای ابتدا با الهام از لقب دیرینه انزلی توسط شورای شهر رشت استارت خورد که نشان دهنده خاکه باران یا باران ریزه باران مرسوم رشت باشد و کم کم با حذف نقره ای به لقب پرباران ترین شهر ایران دست درازی گردید که با اسناد موجود کاملا هدفمند و کارشناسی شده این اقدام صورت گرفته. محکم ترین سند اینکه نصف بارون انزلی تو رشت بیاد باید با تیوب بیاین خبر بگیرین برا سایت :) کمی دیر با خبر شدیم ولی پازل ها رو درست چیدیم و مسیر و شناسایی کردیم و مطمن باش دست دشمنان انزلی رو از بازو قطع خواهیم کرد.

majid پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴:

نصف بارون انزلی تو رشت بیاد باید با تیوب بیاین خبر بگیرین برا سایت
تی خودای من بیمیرم.واترکستم از خنده :-D :laugh: :-))

sinaclub

sinaclub پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶:

من موندم چرا اینطوری شده.کسی که حق خوری میکنه چیزی بهش گفته نمیشه ولی کسی که میاد اعتراض میکنه به حقخوری و حقشو میخواد محکوم میشه و مورد نقد قرار میگیره. و صحبت از همدلی و تعامل و … میکنند.نمردیم و فهمیدیم معنی تعامل و همدلی چیه.
اینکه یکی حقتو بخوره تو حرف نزنی اگه بزنی تو بد میشی.
از امتیازهای شهرت استفاده کنند تو حرف نزنی.
اسم تالابتو تحریف کنند تو حرف نزنی.
وجدانتونو قاضی کنید بعد حرف بزنید.ما چیز زیادی نمیخوایم فقط میخوایم به داشته های شهرمون از القاب گرفته تا تاریخ و هویتش دستدرازی نشه.چیز زیادیه؟؟؟؟!!!دیگه عادت کردین با داشته های ما برای خودتون هویت بسازید.خجالت بکشید از این خبری که کار کردید.به جای این باید مینوشتین برای همدلی نباید حق شهر و شهروندانی رو خورد.تو شهری که افتخار فوتبال استان گیلان استادیوم استاندارد نباشه بعد یه جا دیگه دو تا باشه.از این نمونه ها زیاده و خودتونم میدونید.دوستان هم به اندازه کافی به اینها اشاره کردند من دیگه به همین چند مورد بسنده میکنم.متاسفانه شما خودت رو به خواب زدی و تلاش ما بی فایدست

جوون این شهر پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۲۱:۰۴:

شاهین نصف بارون انزلی تو رشت بیاد باید با تیوب بیاین خبر بگیرین برا سایت :laugh: :laugh: :laugh:

abay.azadd

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

شهردار با وجود کارت درسته

پاسخ

جوون این شهر

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

تنها راه حل ، همون جمله ی قصار امام جمعه انزلی حاج آقا شمس الدینه :
اتحاد بین مسئولان تنها راه حل مشکلات شهر انزلی است
درود بر تمامی مسئولان که صادقانه خدمت میکنند

پاسخ

جوون این شهر

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

آقای شهردار امید رو در دل های مردم انزلی زنده کردی. به عنوان یک جوون این شهر از شما تشکر میکنم
بزار رسانه های مجهول هر چی میخوان بگن . مهم مردم انزلی ان که پشتت در اومدن . زنده و موفق باشی حاجی

پاسخ

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

واقعا ممنون جناب شهردار
یکی از کارای خوبی که میتونن انجام بدین اینه که در ورودی شهر تابلویی با لقب شهر باران برای انزلی نصب کنین
باز هم از شما بابت این متن تشکر و تقدیر میکنیم.همه مردم بندرانزلی با شما هستند

پاسخ

majid

majid

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

آقای شهردار ما قدرشناسی مونو نشون دادیم .یاد جمله امام جمعه قبلمون بخیر که گفت مردم انزلی کسی روتو خودشون راه نمیدنولی اگه راه بدن تا آخر بهش وفادارن.
شما هم قول و وعده زیاد دادی.
۱-قراره برای قلم گوده سرمایه گزار بیاری و شهر رو به منطقه ازاد بچسبونی
ما منتظریم
۲-بازار ماهی رو راه بنداز
۳-بازارچه غازیان که سالهاست ساخته شده و لی راه اندازی نشده رو راه بنداز.
۴-پل عابر ها را به پله برقی مجهز کن
۵-خیابون ساحلی پاسداران رو اسفالت کن
۶-پارک اختر کاویان و ۱۷هکتاری رو تموم کن.
۷-کف سازی پیاده رو ها رو نیمه کاره نزار و تموم کن
۸-انقدر بلوار رو انگولک نکن.
۹-انقدر چراغونی و بنر نزن به سطح شهر(شهر روزنامه دیواری نیستش که)
۱۰-مامورین گشت شهرداری رو کترل کن تا از ساخت و سازهای غیر مجاز چشم پوشی نکنن
۱۱-سیستم سنتی صدور پروانه رو جم کن و اتوماسیون اداری رو تکمیل کن.
۱۲-خیابون ساحلی پشت نواب رو رفع معارض کن و تا پل واحدی رو جاده ساحلی بکش.
۱۳-ساختمون های قدیمی دور میدون انزلی و غازیان رو تخریب کن
۱۴-زمین مابین پارک ساحلی و موج شکن انزلی رو آزاد سازی کن و پارکبادی رو گسترش بده(لا اقل ساحلشو آزاد سازی کن)
۱۵-با اخلاق وسیاستی که داری مسرور رو راضی کن انزلی هم جزو منطقه ازاد بشه.
۱۶-ضمناً خونه زندگیتم بیار انزلی تا حرف و حدیثی نباشه.
۱۷-تابلوی انزلی شهر باران رو اول محدوده شهری نصب کن
۱۸-تابلوی ورودی شهرتان رو برای نصب بعد خمام و اول انزلی پیگیر باش
۱۹-پیگیر ثبت شرکت سرمایه گزاری شهرداری انزلی به صورت سهامی عام باش و با جذب ۲۰-سرمایه از مردم انزلی شهر رو از پروژه های تفریحی و توریستی میلیاردی بهره مند کن که سودش هم مستقیم به سرمایه گذار و هم به شهرداری برسه
۲۱-زمین ساحلی چسبیده به طرح دریا که الان خالیه رو یه شهرک ویلایی بساز مث دهکده .با خونه های ویلایی و ساحلی
اینکارا رو بکنی ما همیشه پشتتیم و مخلصتم هستیم.شهردار که سهله بالاترم میبریمت.

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۳۱:

:yes:
ما جوونای انزلی پشت مسئولی که بخواد حقمونه بگیره هستیم و تا آخری لحظه از زندگیمون هر کمکی بخواد میکنیم.
آقا مجید دم شما هم گرم ابای خوب گفتی

3eyedAli

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

امروز فرداست که مثل فرماندار به این هم کارت زرد بدن

پاسخ

علي

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

باید بجای حرف عمل کرد و ملاک قضاوت هم عملکرد وکارمدیر باشد.بنظر میرسد بعضی از مسولین یاد گرفته اند در فضای مجازی موج سواری کنند . همین منطقه ازاد که سالها خفته بود الان بدون حاشیه در همین یکسال کاملا پیشرفتش محسوس است و همه دوست دارند به منطقه ازاد اضافه شوند و امام جمعه قبلی بارها به این موضوع ازعان کرده است .چه خوبست مسولین شهری بجای شعار کارکنندانشالله

پاسخ

Milad

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

جناب شهردار ممنون از زحماتی که میکشید ، راجع خیلی مسائل و مشکلات صحبت شده ولی لا به لای صحبت ها زیبا کنار فراموش نشه ، همگی از ارزش و اهمیتش برای انزلی و انزلی چی ها خبر دارند، که متاسفانه با سوء مدیریت ، بعضی ها به نام خودشون مصادره کردن. فکر کنم انزلی تنها شهری باشه که به جای گسترش یافتن و اصولی بزرگ شدن با برنامه ریزی پشت پرده بعضیا و سوء مدیریت گذشته هی داره آب میره. واقعا جای تاسف داره
امیدوارم در این زمینه واقعا کاری کنید. مقاله نوشتن و دل نوشته نوشتن تنها کافی نیست.
با تشکر

پاسخ

یک شهروند انزلیچی

۲۶ شهریور ۱۳۹۳

اقای شهردار لطفا اون تابلویی که همه ازش حرف میزنن رو به ما هدیه بده تابلوی قشنگی بوده … بندر انزلی شهر باران ….

پاسخ

جوانان متحد انزلی چی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۱:

:yes: :yes: :yes: